Ашық сабақ. 2-сынып математика пәні. Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Тақырып бойынша 21 материал табылды

Ашық сабақ. 2-сынып математика пәні. Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Материал туралы қысқаша түсінік
Шамаларды өлшейтін әртүрлі құралдармен танысады,шамалардың мәндерін салыстыруды жалғастырады
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

N118 Көкбұлақ жоббм бастауыш сынып мұғалімі

Пәні:

Математика

Бөлім:

Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Педагогтің аты-жөні:

Сұлтан Алтынай Болысбекқызы

Күні:

23.10.2024ж.

Сынып: 2-сынып

Қатысқандардың саны: 20

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

31 сабақ. Шамаларды әртүрлі құралдармен өлшеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.2.Ұзындық (м)/масса (ц) өлшем бірліктерін қолданып өлшеу.

2.1.3.1.Әртүрлі өлшеу құралдары шкалаларын бір-бірінен ажырату және шамалардың сәйкес мәндерін анықтау.

Сабақтың мақсаты

Шамаларды өлшейтін әртүрлі құралдармен танысады,шамалардың мәндерін салыстыруды жалғастырады

Құндылықтар және оның мақсаты:


Жасампаздық және жаңашылдық. Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут


















Өткенді пысықтау

5 минут


















Сабақ

тың ортасы

20 минут















































































Сергіту сәті

2 минут




Сабақты қорыту

8минут
















































Кері байланыс5 минут


Сәлсемдесу.

«Таңғы сәлемдесу» әдісі





Топқа бөлу

Таразы, сызғыш, сағат суреттерін таңдау арқылы 3 топқа бөлінеді.

1-топ Масса

2-топ Уақыт

3-топ Ұзындық



Психологиялық ахуалды жақсарту

Қане,біздер ойлайық,

Ойымызды жинайық.

Қандай есеп болса да,

Шешпей оны қоймайық.



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

«Күн көзін ашу» әдісі.

1. Көлем дегеніміз не ?

2. Көлемнің өлшем бірліктері қандай ?

3. Қазақтың байырғы сыйымдылы өлшемдері ?

4. Салыстыр .

48л * 55 л


5. Салыстыр .

* 3 л

6. Есепте.

10 л – 2 л= 8 л

7. Есепте

5 л + 20 л = 25 л

8. Салыстыр

72 л+ 28 л * 99л



Тақырыпты ашу.

Жұмбақ жасыру


Бұралса болды құлағы,

Уақытты қуады.

(Сағат)


Жоқ өзінде бас та,

Қас та,

Мойын да.

Ұзындығы жазулы тұр бойында.

(Сызғыш)


Екi басы бар,

Темiр тас бар.

Қаз-қаз, қаздай тұр,

Тең қалпын жазбай тұр.

(Таразы)


Берілген суреттерге қара. Бұл қандай құралдар? Атаңдар.




Жаңа тақырып

-Сабақтың тақырыбы жарияланады.

-Сабақтың мақсаты жарияланады


1-тапсырма

а) Суреттегі өлшеуіш құралдармен қандай шамаларды өлшеуге болады?


Оқулықтағы әртүрлі өлшеуіш құралдарымен оқушыларды таныстыру.






Ә) Өлшеуіш құралды таңдап, қаламыңның ұзындығын өлше.






2-тапсрыма

А) Таразы, сызғышты пайдаланып шамаларды өлшейді. Теңсіздіктер құрады.





Ә) Түйе, қой және лақ сияқты үй жануарларының массаларын салыстыр және өсу реті бойынша айту.










3-тапсрыма.

Топтық жұмыс

Ыдыстарды сыйымдылықтарының өсу реті бойынша орналастыру.





Сергіту сәті

Әр оқушының салмақ, бойын құралдар арқылы өлшеу



4-тапсырма

Есептерді шығар.

АПравая фигурная скобка 1 ) Қызыл жіп – 35 дм

Көк жіп – 47 дм ? дм


Шешуі: 35 + 47= 82

Жауабы: Барлығы 82 дм жіп пайдаланды



ӘСтрелка: изогнутая влево 1 ) Қозы- 12кг

Қой- 35 кг ? кем

Шешуі: 35- 12= 23

Жауабы: Қозының массасы қойдың массасынан 23 кг кем


Б) Бөшкеде- 45л су

Шелекке - 9 л су құйылды

Бөшкеде - ? л қалды

Шешуі: 45-9 = 36

Жауабы: Бөшкеде 36 л су қалды


5-тапсырма

Топтық жұмыс

«Сағат әдісі»

4Прямоугольник 1 Прямоугольник 2 8+ + =61


83- - = 69





«Саққұлақ» әдісі арқылы сабақты бекіту

Өтілген ақырып бойынша сұрақтар қойылады.





Үй тапсырмасы

6-тапсырма

4сағаттан кейін сағаттар қай қай уақытты көрсететінін жаз.

4 сағ + 4 сағ = 8 сағ;

6сағ + 4 сағ = 10 сағ;

7сағ + 4 сағ = 11 сағ.

Жауап:

1)9:00

2)10:00

3)11:00


Кері байланыс

«Тик ток» әдісі


Сәлсемдеседі.






Таразы, сызғыш, сағат суреттерінің бірін таңдап топтарға бірігеді.



Барлығы бірге жаттығу жасайды.





Үй тапсырмасын тексертеді.

Күннің көзін ашады.

















Жұмбақтардың жауабын табады.








Өлшеу құралдарын атайды.












Сабақ тақырыбын түсінеді.




Өлшеуіш құралдарымен танысады.













Қаламдарының ұзындығын өлшейді.





Шамалардың мәндерін анықтап, теңсіздіктер құрады.



Тапсырманы орындайды.












Топпен жұмыс жасайды.











Өз салмақ, бойларын өлшейді











Есептерді шығарады












Топпен жұмыс жасайды








Өтілген тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді






Үй тапсырмасын алады










Кері байланыс жасайды







Мақтап, мадақтап отыру















Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді - 1б

«Таразы әдісі»

















Мадақтау

Жарайсың!

Керемет!

Жақсы!




















Дескриптор:

Өлшеуіш құралдарының құандай мақсатта пайдаланатынын айтады- 1б


Өлшеуіш құралды таңдап, қаламыңның ұзындығын өлшейді- 1б





«Таразы әдісі»



Дескриптор:

Шамалардың мәндерін анықтап , теңсіздіктер құрады – 1б


Массаларын салыстырады және өсу реті бойынша қояды-1 б

«Таразы әдісі»




Дескриптор:

Ыдыстарды сыйымдылықтарының өсу реті бойынша орналастырады- 1б


















Дескриптор:

Есептерді дұрыс шығарады- 1б

«Таразы» әдісі





Дескриптор:


Дескриптор:

Бос торкөздің орнына қандай бір таңбалы сан қоюға болатынын анықтайды-1б



Мадақтау

Жарайсың!

Керемет!

Жақсы!

Талпын!














Мадақтау

Жарайсың!

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Таразы, сызғыш, сағат суреттері









Күннің суреті





















Өлшеуіш құралдарының суреті





















Оқулық, өлшеуіш құралдар
























Сызғыш,

Таразы, бой өлшеуіш құралы





Үй жануарларының суреттері




Қима қағаздар















Қимылдар




Оқулық


Жұмыс дәптері

























Саққұлақ








Жұмыс дәптері









Кері байланыс тақтасы











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.11.2024
486
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі