|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 2 TALANT ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арыстанбек Аяжан Махсатқызы |
|||||
|
Күні: |
13.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 32 сабақ. Оқушы Шоқан С. Бегалин. «Оқушы Шоқан» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерді сипаттайды Оның іс-әрекетіне көзқарасын білдіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 4 минут Өткенді пысықтау 6 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс Рефлексия |
Сәлемдесу Психологиялық ахуалды жақсарту Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге. Топқа бөлу Менің қолымнан монеталардың суретін алып топқа бөлінеді 1-топ Бала Шоқан 2-топ Оқушы Шоқан 3-топ Ғалым Шоқан Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Wordwall программасы арқылы сұралады. Ұяашықтарға сүйеніп сұрақтарға жауап береді. 1. Ауылға келген мұғалім кім ? 2. Мұғалімді кім қарсы алды ? 3. Ахметден қай ұлттың жігіті екен ? 4. Мағжан қанша жаста болған ? 5. Мағжанның үлкен ағасының аты кім ? 6. Мәтіннің сонында Мағжанды ұстаз Ахметден шәкірті қылды ма ? Тақырыпты ашу 1-тапсырма Сөзжұмбақты шеш. Көк торкөздегі сөзді дауыстап оқы. Ол туралы не білесің? Жауап: шоқтай, озар,ақыл, мақтанба,баптанба. Сөзжұмбақ шешуі: Шоқан. Шоқан Уәлихановпен таныстыру
Автормен танысу Сапарғали Бегалин (1895-1983) туралы мәліметтермен танысу Видеоролик көрсету 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы «Оқушы Шоқан» мәтінімен жұмыс жаса 3-тапсырма «Ойлан, топтас, бөліс» постер қорғау әдісі Шоқанның мінезін сипаттайтын сөздерді тауып жаз Шоқан қиялшыл,алғыр,оқуға құмар болды Сергіту сәті «Дене мүшелері» әдісі 4-тапсырма TV-әдісі 1. Шоқанның ұстазы кім ? 2. Әубәкір молда жайлы мәтінде не айтылды ? 3. Шоқанға кітап оқыған ұнайтын ба еді ? Неге олай ойласың ? 4. Әубәкір молда Орынборға барып қайтқанда не алып келді ? 5. Әубәкір молда кітапты оқуға өзі берді ме ? Дәптермен жұмыс 5-тапсырма. Болжа Шоқан қызыққан кітабын оқи алды ма? Шоқан қызыққан кітабын оқи алды. Себебі, Әубәкір молда өзінің оқыған кітабын Шоқанға да берді. 6-тапсырма Иә, жоқ әдісі арқылы жұпқа бірігіп,пікірлердің дұрыстығын дәлелдеңдер. 1-пікір:Шоқан рұқсатсыз кітапты оқымайды 2-топ 2-пікір: Шоқан қызыққанынан кітапты оқиды Үй тапсырмасы 7-тапсырма Шоқанның іс-әрекетіне өз ойыңды білдір.Сен оның орнында болсаң,не істер едің? Ойыңды дәптерге түсір. . «Астау» әдісі 1. «Оқушы Шоқан» шығармасының авторы кім ? 2. Ш. Уалиханов кім ? 3. Ш.Уалихановтың шын есімі қандай ? 4. Шоқанның ұзтазы кім ? 5. Шоқан рұқсатсыз кітапты оқыды ма ?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Монеталардың суретін таңдап, топтарға бірігеді. Үй тапсырмасын көрсетеді Сөзжұмбақты шешеді Тақырыпты түсініп алады Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Шоқанды сипаттайды Шоқанның ұстазы туралы айтады Болжау жасайды Дәлелдеме жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді Рефлексия жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мағжанның туралы не білгенін айтады-1б
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешіп,Шоқан туралы айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын біледі,түсінеді-1б Дескриптор: Шоқанның мінезін сипаттайтын сөздерді тауып жазады-1б
Дескриптор: Шоқанның ұстазына м сипаттама береді-1б
Дескриптор: Мәтіннің жалғасын болжайды-1б Дескриптор: Жұпқа бірігіп,пікірлердің дұрыстығын дәлелдейді-1б Дескриптор: Шоқанның іс-әрекетіне өз ойын білдіреді-1б «Астау» әдісі
«Сандықша» әдісі |
Компьютер
Суреттер
Оқулық Плакат Қимылдар оқулық оқулық Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 2-сынып математика. С. Бегалин. «Оқушы Шоқан»
Ашық сабақ. 2-сынып математика. С. Бегалин. «Оқушы Шоқан»
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 2 TALANT ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арыстанбек Аяжан Махсатқызы |
|||||
|
Күні: |
13.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 32 сабақ. Оқушы Шоқан С. Бегалин. «Оқушы Шоқан» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1 – кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерді сипаттайды Оның іс-әрекетіне көзқарасын білдіреді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 4 минут Өткенді пысықтау 6 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс Рефлексия |
Сәлемдесу Психологиялық ахуалды жақсарту Қуанамын менде, Қуанасың сенде. Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге. Топқа бөлу Менің қолымнан монеталардың суретін алып топқа бөлінеді 1-топ Бала Шоқан 2-топ Оқушы Шоқан 3-топ Ғалым Шоқан Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Wordwall программасы арқылы сұралады. Ұяашықтарға сүйеніп сұрақтарға жауап береді. 1. Ауылға келген мұғалім кім ? 2. Мұғалімді кім қарсы алды ? 3. Ахметден қай ұлттың жігіті екен ? 4. Мағжан қанша жаста болған ? 5. Мағжанның үлкен ағасының аты кім ? 6. Мәтіннің сонында Мағжанды ұстаз Ахметден шәкірті қылды ма ? Тақырыпты ашу 1-тапсырма Сөзжұмбақты шеш. Көк торкөздегі сөзді дауыстап оқы. Ол туралы не білесің? Жауап: шоқтай, озар,ақыл, мақтанба,баптанба. Сөзжұмбақ шешуі: Шоқан. Шоқан Уәлихановпен таныстыру
Автормен танысу Сапарғали Бегалин (1895-1983) туралы мәліметтермен танысу Видеоролик көрсету 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы «Оқушы Шоқан» мәтінімен жұмыс жаса 3-тапсырма «Ойлан, топтас, бөліс» постер қорғау әдісі Шоқанның мінезін сипаттайтын сөздерді тауып жаз Шоқан қиялшыл,алғыр,оқуға құмар болды Сергіту сәті «Дене мүшелері» әдісі 4-тапсырма TV-әдісі 1. Шоқанның ұстазы кім ? 2. Әубәкір молда жайлы мәтінде не айтылды ? 3. Шоқанға кітап оқыған ұнайтын ба еді ? Неге олай ойласың ? 4. Әубәкір молда Орынборға барып қайтқанда не алып келді ? 5. Әубәкір молда кітапты оқуға өзі берді ме ? Дәптермен жұмыс 5-тапсырма. Болжа Шоқан қызыққан кітабын оқи алды ма? Шоқан қызыққан кітабын оқи алды. Себебі, Әубәкір молда өзінің оқыған кітабын Шоқанға да берді. 6-тапсырма Иә, жоқ әдісі арқылы жұпқа бірігіп,пікірлердің дұрыстығын дәлелдеңдер. 1-пікір:Шоқан рұқсатсыз кітапты оқымайды 2-топ 2-пікір: Шоқан қызыққанынан кітапты оқиды Үй тапсырмасы 7-тапсырма Шоқанның іс-әрекетіне өз ойыңды білдір.Сен оның орнында болсаң,не істер едің? Ойыңды дәптерге түсір. . «Астау» әдісі 1. «Оқушы Шоқан» шығармасының авторы кім ? 2. Ш. Уалиханов кім ? 3. Ш.Уалихановтың шын есімі қандай ? 4. Шоқанның ұзтазы кім ? 5. Шоқан рұқсатсыз кітапты оқыды ма ?
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Монеталардың суретін таңдап, топтарға бірігеді. Үй тапсырмасын көрсетеді Сөзжұмбақты шешеді Тақырыпты түсініп алады Автормен танысады Мәтінмен жұмыс жасайды Шоқанды сипаттайды Шоқанның ұстазы туралы айтады Болжау жасайды Дәлелдеме жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді Рефлексия жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мағжанның туралы не білгенін айтады-1б
Дескриптор: Сөзжұмбақты шешіп,Шоқан туралы айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын біледі,түсінеді-1б Дескриптор: Шоқанның мінезін сипаттайтын сөздерді тауып жазады-1б
Дескриптор: Шоқанның ұстазына м сипаттама береді-1б
Дескриптор: Мәтіннің жалғасын болжайды-1б Дескриптор: Жұпқа бірігіп,пікірлердің дұрыстығын дәлелдейді-1б Дескриптор: Шоқанның іс-әрекетіне өз ойын білдіреді-1б «Астау» әдісі
«Сандықша» әдісі |
Компьютер
Суреттер
Оқулық Плакат Қимылдар оқулық оқулық Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз






















