|
Білім беру ұйымының атауы |
«Құмаш Нұрғалиев атындағы гимназиясы» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Майтпасова Нургуль Бидахметовна |
|||||||||||||
|
Күні: |
28.11.2024 ж |
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ Уақыт. Уақыттың өлшем бірліктері |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4.Ұзындық(см,дм,м)/масса(кг, ц)/уақыт(сағ,мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысынасүйеніптүрлендіру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыттың өлшем бірліктерін және аралықтарын үйренеді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Қане біздер ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болса да Шешпей оны қоймайық. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Сәйкестендіру ойыны: Wordwall платформасында интербелсенді тақтада орындау. Рим цифрларын араб цифрларымен сәйкестендіру. Тақырыпты ашу Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жыл мезгілдері» ойын-жаттығуы. Қатысушылар өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Сол жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін сипаттап айтады. 1 тәулік – 24 сағат: таңертең, күндіз, кеш, түн. Бір тәулікте 24 сағат бар екендігі және 24 сағат 4 уақыт аралығына (таңертең, күндіз, кеш, түн) бөлінетіндігі суретті кестенің көмегімен түсіндіріледі Жаңа тақырып 1-тапсырма Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз
Топтық жұмыстар 1-топ 2-тапсырма Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле 2-топ 3-тапсырма Жыл мезгілдерінің айларын ата 1жыл-12 ай бар 3-топ 4-тапсырма Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта.
5-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл
«Қарлығаш әні» атты сергіту сәтіне жаттығулар жасау.
6-тапсырма Қай айда және қай күні атап өтіледі? Қазақстанның Тәуелсіздік күні-16 желтоқсан Білім күні-1 қыркүйек Наурыз мерекесі-22 наурыз
Жұптық жұмыс: «Үйшік» әдісі Амалдарды орында 34+66=100 95-27=68 (25+0)-(100-75)=25-25=0
8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 12 ай=1жыл 2жыл= 24ай 1тәул=24сағ 60мин=1сағ 2апта=336тәул 26сағ=1тәул.2сағ
10-тапсырма Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ-күндіз 21 сағ- түнг 12 сағ 30 мин-түс 20 сағ 10 мин-кеш 23 сағ 15 мин-түн
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз
«Ашық аспан» әдісі арқылы оқушылар өздерінің сабақты қаншалықты түсінгендерін көрсетеді. Ашық күн –Өте жақсы түсіндім. Жартылай бұлтты күн-Әлі де сұрағым бар. Бұлт –Ештеңе түсінбедім
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Апта күндерін жазады
Ай аттарын атайды
Бір айда неше күн барын жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындап, жұмыс дәптеріне жазады.
Амалдарды орындайды
Тапсырманы орындайды
Тәулік бөліктерін табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сандарды рим цифрымен жазады-1б Өтілген тақырыпты меңгерген-1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады-1б
Дескриптор: 1-топ Апта күндері атауларының ретін құрып жазады-1б 2-топ Жыл мезгілдерінің айларын атайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мерекелердің қай айда және қай күні атап өтілетінін біледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындайды-4б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б Өлшем бірліктерін таниды,салыстыра алады-1б
Дескриптор: Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді -2б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
Интербелсенді тақта арқылы оқушылар күнді немесе жартылай бұлт жапқан күнді таңдады. |
Суреттер
https://wordwall.net/ru/resource/64977029/%D 1%80%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8B
Кесте бейнеленген қағаз
Суреттер
оқулық
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптер
Қима қағаздар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2-сынып математика "Уақыт .Уақыт өлшем бірліктері"
Ашық сабақ 2-сынып математика "Уақыт .Уақыт өлшем бірліктері"
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Құмаш Нұрғалиев атындағы гимназиясы» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Майтпасова Нургуль Бидахметовна |
|||||||||||||
|
Күні: |
28.11.2024 ж |
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ Уақыт. Уақыттың өлшем бірліктері |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.4.Ұзындық(см,дм,м)/масса(кг, ц)/уақыт(сағ,мин, тәул., ай, жыл) өлшем бірліктерін олардың арақатысынасүйеніптүрлендіру. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Уақыттың өлшем бірліктерін және аралықтарын үйренеді |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Қане біздер ойлайық, Ойымызды жинайық. Қандай есеп болса да Шешпей оны қоймайық. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Сәйкестендіру ойыны: Wordwall платформасында интербелсенді тақтада орындау. Рим цифрларын араб цифрларымен сәйкестендіру. Тақырыпты ашу Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жыл мезгілдері» ойын-жаттығуы. Қатысушылар өздері дүниеге келген жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді. Сол жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін сипаттап айтады. 1 тәулік – 24 сағат: таңертең, күндіз, кеш, түн. Бір тәулікте 24 сағат бар екендігі және 24 сағат 4 уақыт аралығына (таңертең, күндіз, кеш, түн) бөлінетіндігі суретті кестенің көмегімен түсіндіріледі Жаңа тақырып 1-тапсырма Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жаз
Топтық жұмыстар 1-топ 2-тапсырма Апта күндері атауларының тізбегін жаз. Күнделікті күн тәртібің туралы әңгімеле 2-топ 3-тапсырма Жыл мезгілдерінің айларын ата 1жыл-12 ай бар 3-топ 4-тапсырма Әр айда неше күн бар екенін ата және есіңе сақта.
5-тапсырма Күнтізбені пайдаланып,әр жыл мезгілінің неше күнге созылатынын біл
«Қарлығаш әні» атты сергіту сәтіне жаттығулар жасау.
6-тапсырма Қай айда және қай күні атап өтіледі? Қазақстанның Тәуелсіздік күні-16 желтоқсан Білім күні-1 қыркүйек Наурыз мерекесі-22 наурыз
Жұптық жұмыс: «Үйшік» әдісі Амалдарды орында 34+66=100 95-27=68 (25+0)-(100-75)=25-25=0
8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 12 ай=1жыл 2жыл= 24ай 1тәул=24сағ 60мин=1сағ 2апта=336тәул 26сағ=1тәул.2сағ
10-тапсырма Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін ата және басқаша жазып көрсет: 15 сағ-күндіз 21 сағ- түнг 12 сағ 30 мин-түс 20 сағ 10 мин-кеш 23 сағ 15 мин-түн
Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз
«Ашық аспан» әдісі арқылы оқушылар өздерінің сабақты қаншалықты түсінгендерін көрсетеді. Ашық күн –Өте жақсы түсіндім. Жартылай бұлтты күн-Әлі де сұрағым бар. Бұлт –Ештеңе түсінбедім
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Апта күндерін жазады
Ай аттарын атайды
Бір айда неше күн барын жазады
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындап, жұмыс дәптеріне жазады.
Амалдарды орындайды
Тапсырманы орындайды
Тәулік бөліктерін табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Сандарды рим цифрымен жазады-1б Өтілген тақырыпты меңгерген-1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Тәулік бөліктерінің ұзақтығын біліп, кестеге жазады-1б
Дескриптор: 1-топ Апта күндері атауларының ретін құрып жазады-1б 2-топ Жыл мезгілдерінің айларын атайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Мерекелердің қай айда және қай күні атап өтілетінін біледі-1б
Дескриптор: Амалдарды орындайды-4б
Дескриптор: Белгі орнына тиісті санды қояды-1б Өлшем бірліктерін таниды,салыстыра алады-1б
Дескриптор: Берілген уақыттар тәуліктің қай бөлігі екенін атайды және басқаша жазып көрсетеді -2б
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
Интербелсенді тақта арқылы оқушылар күнді немесе жартылай бұлт жапқан күнді таңдады. |
Суреттер
https://wordwall.net/ru/resource/64977029/%D 1%80%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8B
Кесте бейнеленген қағаз
Суреттер
оқулық
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптер
Қима қағаздар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз















