жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім Атақты тұлғалар |
Мектеп: «Степное негізгі мектеп балабақша кешені» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Каликанова Г.К |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 10.02.2023 ж. Сынып: 3 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың типі: Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ Жаңа сабақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дина күй шертеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.1.-күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну; 3.1.3.1. – тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сюжет желісі бойынша тапсырмалар орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:мұғалім көмегімен оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Көпшілігі:мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, тірек сөздерді қолданып, ауызша сөйлемдер құрайды. Кейбірі:оқыған мәтінді мазмұндайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтінді қатесіз оқиды. Оқыған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Тірек сөздерді қолданып, мәтінді мазмұндайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
атақты, ұлы, дарынды, күйші, күй шерту, ұстаз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
өнерді бағалау, атақты адамдардың істерін үлгі тұту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация, слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Өнер бөлімі бойынша қорытындылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялвқ ахуал Сәлеметсіз бе балалар! Балалар бүгінгі сабаққа көңіл-күйлерін қандай? «Кубик» ойыны арқылы көңіл – күйлерімізді көтеріп алып, «анти- жалқаулық» тан алайық. «Күн» әдісі арқылы топқа бөлініп алайық. 1 топ домбыра, 2 топ – қобыз. Балалар, бүгін сабақта топпен жұмыс жасаймыз. Балалар, үй жұмысын тақтадағы «араны ұр» әдісі арқылы орындаймыз. Қызығушылықтарын ояту Күй ойнайды. Оқушылар кім орындағаның айтады. Балалар бұл не ? - Бұл - күй. Күйді қай музыкалық аспапта шертеді? - Күйді домбырамен шертеді. Бұл күйді кім орындайды? - Балалар, бұл сұрақтың жауабын анықтау үшін қазір ребусты шешеміз.
Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбымыз қандай? Сабақтың тақырыбы: Дина күй шертеді. Балалар, бұл Құрманғазы атамыз Динаның ұстазы болған. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Сөздікпен жұмыс. Атақты – знаменитый ұлы – великий дарынды – одарённый күйші – музыкант күй шерту –исполнять кюй ұстаз - наставник Сөздерді хормен айтады. Жеке айтады. Балалар, осы сөздер арқылы сөз тіркестерін құрастырамыз. Ал енді балалар бірінші топтан жетекші шығып көпірден тапсырманы алып, дауыстап оқысың. 1 – тапсырма. Мәтінді тиянақты тыңдаймыз, жеке оқимыз, алған мәліметтер арқылы кластер жасаймыз. 1 топ Дина туралы кластер жасайды. 2 топ Құрманғазы атамыз туралы кластер жасайды. (ТЖ) Тыңдалым. Оқылым. Дина Нұрпейісова – қазақтың атақты күйшісі. Ол 8 жасынан бастап күй шертеді. Ауылдастары оны «Домбырашы қыз» деп атаған. Кішкентай қызды Құрманғазы оны арнайы іздеп келген. Динаның ұстазы – ұлы күйші Құрманғазы. Ол дарынды қызға бата береді. Дина ұстазының жолын жалғастырады. Кейін өзі де күй шығарады.
Дескриптор :
Сергіту сәті: «Лабиринт»ойыны. 2-тапсырма. Сөздерді сәйкестендіреді. (ЖЖ) Жазылым.
Дескриптор :
Балалар бірінші топтың жетекшісі шығып, тапсырманы алып, дауыстап оқысың. Балалар көңіл-күйлерін қандай?
3 -тапсырма. «Дұрыс-бұрыс» әдісі . Балалар әр топтан бір оқушыдан тақтаға шығып, сұрақтары бар карточкалар алып, дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды да қоқыс жәшігіне салады.
Дескриптор :
«Викториналық сұрақтар» Әр топ кезектесіп сұрақтарға дұрыс жауап берсе, сол топ жеңімпаз болады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
Үйге тапсырмасы |
Кері байланыс Балалар, енді біз тақтаға шығып, «принтер» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылап жіберейік
Жаңа сөздерді жаттау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сұрақтарға жауап беруге қиналатын оқушыларға бағыт бере отырып, жеке қолдау көрсету. |
Оқушылар жұптасып жұмыс жасаған уақытта түртіп алу арқылы бағалау. Жеке жауап бергенде комментарий беру арқылы бағалау. Оқушылардың жұмыс жасау барысын, іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау.
|
Белсенді тақтаны шектеулі уақытта пайдалану. Осы сабақта 10 минут қолдануды жоспарлаймын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



