Ә.Жангелдин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Жобаға арналған идея»
Пән мұіалімі: Бақтығалиева П.Б
2022-2023 оқу жылы
Бекітемін
Оқу ісі-жөніндегі орынбасары : А.К.Саркенова
Сабақтың тақырыбы: Жобаға арналған идея
|
Бөлімі: |
3-бөлім. «Роботтехника». Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақтығалиева Перизат |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жобаға арналған идея |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану; 3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау; 3.2.1.3 мәтінді өңдеу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдеуді үйренеді. |
Сабақтын барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің ісәрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Шаттық шеңбері. « Көңілді робот » Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын ояту. Оқушылардын көңіл күйлерін көтеріп, робот жасаған іс-әрекетті бірге жасау.
|
|||
|
Топтастыру: 5 мин |
Топтастыру. «Тосын сый»
О 1 – топ:Word 2- топ: Enter 3-топ: Delete |
|||
|
МК, Ұ) Ой қозғау Сабақтың басы (10 мин) «Әріптер» әдісі. |
Үй тапсырмасы «Адасқан элементтер» әдісі арқылы сұралады. Word Pad терезесінің элементтерін табу.
Жаңа сабақты видио арқылы түсіндіру. |
Оқушылар адасқан элементтерді тауып орындарына орналастырады.
Жаңа сабақты зейін қойып тындау |
«Қол шапалақтау» әдісі
Мұғалім оқушыларды
сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай
мадақтайды |
Интернет
Интернет
|
|
Сабақтың ортасы (30 мин) |
Жеке жұмыс: «Қазақтын ұлттық ою өрнегі» жобасын дайындау алгаритмі. 1.Қазақ халқының ою өрнегі туралы берілген мәтінді теріп жазып, ою өрнек түрлерін тиісті орынға қою қажет.
Топтық жұмыс: «Пазлардын сыңарын тап» Оқушылардын алдарына пазылар біріктіріп құрастыруы керек.
Сергіту сәті: «Компьютер әлемі» Балалар ортаға шеңбер болып тұрады.Әуен қосылған кезде әр түрлі іс-қимылдар жасайды. Әуен тоқтаған кезде ортада тұрған компьютерге қатысты карточкаларды топтастырады. |
Оқушылар Word редакторын ашып берілген мәтінді теріп, тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор «Ұлттық ою-өрнектер» жобасын орындауды жоспарлайды.Жобаның жоспарын ұсынады. Жобадағы негізгі тақырыптарды атап көрсетеді.
Дескриптор Пазлардын сыңарын табады. Әр пазлынын сұрақтарына дұрыс жауап беіп,құрастырады.
Сергіту сәті.
|
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағалайды.
|
Интерактивті тақта тақта
Наудбуктер
Түрлі-түсті пазлар |
|
Сабақтың соңы 5 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия.
|
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия «Түрлі-түсті шеңбер» әдісі Оқушылар шеңберді айналдыра отырып, өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. Шеңберде бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылған.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай «Каспий бонус» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты:оқушыалған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 3 сынып
Ашық сабақ 3 сынып
Ә.Жангелдин атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Жобаға арналған идея»
Пән мұіалімі: Бақтығалиева П.Б
2022-2023 оқу жылы
Бекітемін
Оқу ісі-жөніндегі орынбасары : А.К.Саркенова
Сабақтың тақырыбы: Жобаға арналған идея
|
Бөлімі: |
3-бөлім. «Роботтехника». Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақтығалиева Перизат |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жобаға арналған идея |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.1 таңба регистрін, пернетақтаның орналасуын, меңзерді басқаруды өзгерту үшін клавиштерді пайдалану; 3.2.1.2 мәтінді теру ережесін сақтау; 3.2.1.3 мәтінді өңдеу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін Мәтін теру ережесін сақтай отырып, мәтіндерді өңдеуді үйренеді. |
Сабақтын барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің ісәрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Шаттық шеңбері. « Көңілді робот » Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын ояту. Оқушылардын көңіл күйлерін көтеріп, робот жасаған іс-әрекетті бірге жасау.
|
|||
|
Топтастыру: 5 мин |
Топтастыру. «Тосын сый»
О 1 – топ:Word 2- топ: Enter 3-топ: Delete |
|||
|
МК, Ұ) Ой қозғау Сабақтың басы (10 мин) «Әріптер» әдісі. |
Үй тапсырмасы «Адасқан элементтер» әдісі арқылы сұралады. Word Pad терезесінің элементтерін табу.
Жаңа сабақты видио арқылы түсіндіру. |
Оқушылар адасқан элементтерді тауып орындарына орналастырады.
Жаңа сабақты зейін қойып тындау |
«Қол шапалақтау» әдісі
Мұғалім оқушыларды
сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай
мадақтайды |
Интернет
Интернет
|
|
Сабақтың ортасы (30 мин) |
Жеке жұмыс: «Қазақтын ұлттық ою өрнегі» жобасын дайындау алгаритмі. 1.Қазақ халқының ою өрнегі туралы берілген мәтінді теріп жазып, ою өрнек түрлерін тиісті орынға қою қажет.
Топтық жұмыс: «Пазлардын сыңарын тап» Оқушылардын алдарына пазылар біріктіріп құрастыруы керек.
Сергіту сәті: «Компьютер әлемі» Балалар ортаға шеңбер болып тұрады.Әуен қосылған кезде әр түрлі іс-қимылдар жасайды. Әуен тоқтаған кезде ортада тұрған компьютерге қатысты карточкаларды топтастырады. |
Оқушылар Word редакторын ашып берілген мәтінді теріп, тапсырмаларды орындайды.
Дескриптор «Ұлттық ою-өрнектер» жобасын орындауды жоспарлайды.Жобаның жоспарын ұсынады. Жобадағы негізгі тақырыптарды атап көрсетеді.
Дескриптор Пазлардын сыңарын табады. Әр пазлынын сұрақтарына дұрыс жауап беіп,құрастырады.
Сергіту сәті.
|
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағалайды.
|
Интерактивті тақта тақта
Наудбуктер
Түрлі-түсті пазлар |
|
Сабақтың соңы 5 мин.
Сабақты бекіту. Рефлексия.
|
ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия «Түрлі-түсті шеңбер» әдісі Оқушылар шеңберді айналдыра отырып, өздеріне түскен сұрақтарға жауап береді. Шеңберде бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылған.
|
Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырмаларды орындау деңгейіне қарай «Каспий бонус» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты:оқушыалған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. |
||
шағым қалдыра аласыз

қушыларға сыйқырлы
қапшық ұсынылады. Сол қапшықтын ішінен блум текшелерін алады. Блум
текшесінін ішінде жасырылған суреттер арқылы топқа
бөлінеді.





















