Бөлім
|
Уақыт
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
10.10.24
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Баниаман Ақнұр Асилханқызы
|
Сынып:
3
«А»
|
Қатысқандар саны:28 Қатыспағандар
саны:0
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Үлес туралы түсінік
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.1.5 үлесті құру
жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және
салыстыру
3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу, бөлімдері бірдей жай
бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы
салыстыру
|
Сабақтың
мақсаты
|
Үлестің не екенін білу
|
Құндылық
|
Әр
ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзіне
берік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет
көрсетеді, ар-ұятты
жоғары бағалайды
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Қуанамын
менде
Қуанасың сен
де
Қуанайық
достарым
Арайлап атқан
таңға
|
Өзін көрсетеді
Көршісін көрсетеді
Қолдарынан ұстайды
Қолдарын
көтереді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|
Сабақ
тың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлікке бөлінгеніне
қара.
Әр бөлікте қанша минут бар екенін
есепте.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Әлияға уақытты әртүрлі
айтуға көмектес.
Пікірлерді
толықтыр.
«Серпілген сауал»
әдісі
1.Үлес деген
не?
ЕББҚ
Сағаттардағы уақытты
ата.
Талқылау
сұрақтары:
1.Бөлшек сызығы нені
білдіреді?
|
Сағаттың әр бөлігінде қанша минут бар екенін
есептейді.
1.
бірінші
сағаттағы уақытты жазады
2.екінші сағаттағы
уақытты жазады
3.үшінші сағаттағы
уақытты жазады
Сұраққа жауап
береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Құмсағат
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-бірінші сағаттағы
уақытты жазады(1б)
-екінші сағаттағы
уақытты жазады(1б)
-үшінші сағаттағы
уақытты жазады(1б)
ЕББҚ
|
Бөліктер
ге
бөлінген
сағаттың
суретіА4
Таратпа
қаламсап
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Қағаздан үш дөңгелек
дайында.
Дөңгелектерді бүктеу
арқылы бірдей екі, төрт, сегіз бөліктерге
бөл.
Бір үлестен
боя.
Үлестерді
салыстыр.
Салыстыру нәтижесін
жаз.
1
1
2
>
4
1
1
4 > 8
1
1
2
>
8
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Ширек деп үлестің
қандай бөлігін атайды
«Бұзылған
телефон»
ойыны
|
1.
үлестердің
бір бөлігін бояйды
2.үлестерді
салыстырады
3.салыстыру нәтижесін
жазады
Сұраққа жауап
береді
Бастаушы келесі
оқушының құлағына бір сөз
сыбырлайды.
Ол келесі оқушыға
сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету
керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам
анықталады.
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-үлестердің бір бөлігін
бояйды(1б)
-үлестерді
салыстырады(б)
-салыстыру нәтижесін
жазады(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Қағаз
дөңгелек,
Түрлі –түсті
қарын
даш
дәптер
қаламсап
|
8 мин
|
3
–тапсырма
Жұптық
жұмыс
«Ойлан, тап»
әдісі
Аралары қанша минут
есептеп, жаз
1.30
минут
2.45
минут
3.15
минут
ЕББҚ
Уақыттарды
жаз.
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын
болды?
|
1.
бірінші
уақыт аралығындағы уақытты жазады
2.екінші уақыт
аралығындағы уақытты жазады
3.үшінші уақыт
аралығындағы уақытты жазады
Сұраққа жауап береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бірінші уақыт
аралығындағы уақытты жазады(1б)
-екінші уақыт
аралығындағы уақытты жазады(1б)
-үшінші уақыт
аралығындағы уақытты жазады(1б)
Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
|
Таратпа
қаламсап
|
Сабақтың
соңы
7 мин
|
Рефлексия
«Құмсағат» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6 теңге )
Үйге тапсырма
№3(ә), 5 -бет
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту
арқылы анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Құмсағат
жылжы
малы құм
таяқшасы
|