Бекітемін
№40 мектеп – лицейі
директордың м.у.а.
________К.Т. Айдарова
Ашық сабақ
Пәні: Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: Ақыл жастан
Күні: 09.10.2024
Сынып: 4 «А»
Пән мұғалімі: Рахманова А.А
Кабинет №35
|
Білім беру ұйымы |
№40 мектеп- лицейі |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Құндылықтыр |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахманова А.А |
||||||
|
Күні: |
09.10.2024ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақыл жастан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру 4.26.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің, іс – әрекеті, мінез – құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіреді. Кейіпкердің, кейіпкерлердің, іс – әрекеті, мінез – құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды. |
||||||
|
Құндылықтар |
Командада жұмыс істеу, бірін, бірін қолдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету. Өз ісіне мұқият болу және басқаларға көмек көрсету |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас Тыру 5 мин Жаңа білім 30 мин Бекіту 10 мин Кері байланыс |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру Сабақа кіру билетін тарату Мақал – мәтел арқылы топқа бөліп отырғызу. «Білім почтасы» сабақ мақсатын хабарлау. «Бес кадр» әдісі. Жұптық жұмыс. Жаңа білім алдын ала үйге берілгендіктен оқушылардың скрич ойыны бойынша құрастырған суреттерінің мазмұнына жоспар құру «Гауһартас» әдісі. Топтық жұмыс 1-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады 2- топ. Шығарманы талдау ( авторы, тақырыбы, жанры, негізгі идеясы, жағымсыз кейіпкер, жағымды кейіпкер,шығарманың ұнаған тұсы) 3-топ. Сюжеттік композициялық талдау. ( оқиғаның басталуы, оқиғаның шиеленісуі, оқиғаның дамуы, оқиғаның шарықтау шегі, оқиғаның шешімі) 4- топ. Кейіпкерлерге сипаттама (Асан, Қасен, балалары, қария, бірінші шәкірт,екінші шәкірт, үшінші шәкірт, төртінші шәкірт) «Айналмалы бекет» әдісі. Топтық жұмыс. Сыныпқа проблемалық сұрақтар беріледі. Тапсырмалар топ арасында айналып отырады. 1-топ. Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып баға беріңдер 2-топ. Үшінші шәкіртке қандай сұрақ қояр едің 3-топ. Неліктен қарияға үшінші шәкірттің сөзі ұнамады 4- топ. Бесінші шәкірт болсаң қандай шешім қабылдар едіңдер
«ПОПС» әдісіне салып ойымызды қорытындылап көрейікші
Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. Кестедегі тұжырымдамаларды толтыру. ЕБҚЕ. Салыстыру. Үй тапсырмасы. Кейіпкерлерге мінездеме беру. Кестені толтыру Сабақтан шығу билетін толтыру |
Сабаққа кіру билеттерін алып, мақалдар бойынша топқа бөлінеді Скрич ойынымен құрастырып келген мультфильмдеріне жоспар құрастырады Бос төркөзді толтырады Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын қорытындылайды |
Дескриптор:Сурет мазмұны бойынша жоспар құрастырады 1 б Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақ құрастырады; Шығарманы талдайды; Сюжеттік композициялық талдау жасайды; Кейіпкерлерге сипаттама береді; 2б Дескриптор 1.Шәкірттердің сөзіне баға береді. 2.Сұрақ құрастырады 3.Қарияның сөзіне баға береді 4.Өз шешімдерін айтады. 4б. Дескриптор: Ойын айтады; Себебін түсіндіреді; Дәлелдейді, шешімін айтады. 1б Дескриптор: Ертегінің мазмұны бойынша тұжырымның не дұрыс не бұрыс екенін көрсетеді 1б |
Мақал жазылған сабаққа кіру билеттері Телефон Флипчарт Флипчарт |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып
Ашық сабақ 4 сынып
Бекітемін
№40 мектеп – лицейі
директордың м.у.а.
________К.Т. Айдарова
Ашық сабақ
Пәні: Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: Ақыл жастан
Күні: 09.10.2024
Сынып: 4 «А»
Пән мұғалімі: Рахманова А.А
Кабинет №35
|
Білім беру ұйымы |
№40 мектеп- лицейі |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Құндылықтыр |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахманова А.А |
||||||
|
Күні: |
09.10.2024ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақыл жастан |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру 4.26.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің, іс – әрекеті, мінез – құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіреді. Кейіпкердің, кейіпкерлердің, іс – әрекеті, мінез – құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды. |
||||||
|
Құндылықтар |
Командада жұмыс істеу, бірін, бірін қолдау және ортақ мақсатқа жетуде бірлесіп әрекет ету. Өз ісіне мұқият болу және басқаларға көмек көрсету |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас Тыру 5 мин Жаңа білім 30 мин Бекіту 10 мин Кері байланыс |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру Сабақа кіру билетін тарату Мақал – мәтел арқылы топқа бөліп отырғызу. «Білім почтасы» сабақ мақсатын хабарлау. «Бес кадр» әдісі. Жұптық жұмыс. Жаңа білім алдын ала үйге берілгендіктен оқушылардың скрич ойыны бойынша құрастырған суреттерінің мазмұнына жоспар құру «Гауһартас» әдісі. Топтық жұмыс 1-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады 2- топ. Шығарманы талдау ( авторы, тақырыбы, жанры, негізгі идеясы, жағымсыз кейіпкер, жағымды кейіпкер,шығарманың ұнаған тұсы) 3-топ. Сюжеттік композициялық талдау. ( оқиғаның басталуы, оқиғаның шиеленісуі, оқиғаның дамуы, оқиғаның шарықтау шегі, оқиғаның шешімі) 4- топ. Кейіпкерлерге сипаттама (Асан, Қасен, балалары, қария, бірінші шәкірт,екінші шәкірт, үшінші шәкірт, төртінші шәкірт) «Айналмалы бекет» әдісі. Топтық жұмыс. Сыныпқа проблемалық сұрақтар беріледі. Тапсырмалар топ арасында айналып отырады. 1-топ. Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып баға беріңдер 2-топ. Үшінші шәкіртке қандай сұрақ қояр едің 3-топ. Неліктен қарияға үшінші шәкірттің сөзі ұнамады 4- топ. Бесінші шәкірт болсаң қандай шешім қабылдар едіңдер
«ПОПС» әдісіне салып ойымызды қорытындылап көрейікші
Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс. Кестедегі тұжырымдамаларды толтыру. ЕБҚЕ. Салыстыру. Үй тапсырмасы. Кейіпкерлерге мінездеме беру. Кестені толтыру Сабақтан шығу билетін толтыру |
Сабаққа кіру билеттерін алып, мақалдар бойынша топқа бөлінеді Скрич ойынымен құрастырып келген мультфильмдеріне жоспар құрастырады Бос төркөзді толтырады Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын қорытындылайды |
Дескриптор:Сурет мазмұны бойынша жоспар құрастырады 1 б Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақ құрастырады; Шығарманы талдайды; Сюжеттік композициялық талдау жасайды; Кейіпкерлерге сипаттама береді; 2б Дескриптор 1.Шәкірттердің сөзіне баға береді. 2.Сұрақ құрастырады 3.Қарияның сөзіне баға береді 4.Өз шешімдерін айтады. 4б. Дескриптор: Ойын айтады; Себебін түсіндіреді; Дәлелдейді, шешімін айтады. 1б Дескриптор: Ертегінің мазмұны бойынша тұжырымның не дұрыс не бұрыс екенін көрсетеді 1б |
Мақал жазылған сабаққа кіру билеттері Телефон Флипчарт Флипчарт |
|||
шағым қалдыра аласыз













