Қырғызсай ОМКММ
Сабақтың тақырыбы:Ілік септік
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
|||||
|
Күні: |
28.01 |
|||||
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1.Тыңдаған материал бойынша өз пікірін білдіру 4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін бойынша өз пікірін білдіреді, зат есім септігінің жалғауларын біледі,ажыратады,қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 2 минут 3минут 3 минут 10 минут Сабақтың соңы минут 5 минут |
Амандасамын.Түгендеймін. Сабаққа дайындық Оқу құралдарын толық алдырамын. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Таза тақта » ойыны Атау,Ілік,Барыс.... Өткен тақырыпты қайталау «Септіктер» тақырыбы бойынша Classroom screen Онлайн тақтасы арқылы жүргіземін «Кездейсоқ оқушы» әдісі Септіктерді сұрақтарымен айтып шығады Жаңа тақырып Сабақ тақырыбы мен мақсаты жарияланады ФС тапсырмасы 51-жаттығу. Мәтінді тыңда Баланың әрекетіне өз пікіріңді білдір. «Plickers» карта ойыны бойынша жұмыс ұйымдастырылады. -Балалар алдымен мәтінді мұқият тыңдайық. Баланың әрекетіне өз пікірлеріңді білдіріңдер. Баланың әрекеті өте мейірімді және табиғатты қорғауға бағытталған. Ол аққуды құтқарып, оны табиғи ортасына қайта жіберуі арқылы өзінің жанашырлығын көрсетті. Бұл әрекет табиғатты қорғауға деген жауапкершілікті және жануарларға деген қамқорлықты көрсетеді. Бала табиғатты аялау қажеттілігін түсініп, дұрыс әрекет жасады деп есептеймін. 1.Баланың таңертеңгі әрекеті қандай болды? A) Ұзақ ұйықтап қалды B) Түске дейін ойын ойнады C) Ерте оянып, өзенге қарай жүгірді D) Үйде қалды Дұрыс жауап: C 2.Бала жағалауда не көрді? A) Қармақ ұстап жүрген балықшы B) Жараланған аққу C) Шомылып жүрген адамдар D) Жағалауда жатқан тас Дұрыс жауап: B 3.Аққудың жағдайы қандай болды? A) Ұшып жүрді B) Қанатымен суды сабалап, ұша алмай жүрді C) Қармаққа ілініп қалды D) Екі аяқтап жүріп кетті Дұрыс жауап: C 4.Бала аққуды құтқару үшін не істеді? A) Жағалаудан кетіп қалды B) Қармақты сындырды және аққуды босатты C) Аққуды өзімен бірге үйге алып кетті D) Ата-анасынан көмек сұрады Дұрыс жауап: B 5.Мәтіннің негізгі идеясы қандай? A) Табиғатты аялау және жануарларға қамқор болу B) Баланың достарымен өткізген күні C) Балық аулау тәсілдері D) Аққулардың өмірі туралы әңгіме Дұрыс жауап: A Зат есімнің септелуі Септіктер жайлы түсіндірме Табыс септігінің сұрақтары мен жалғауларымен таныстыру. Өздік жұмыс Дәптермен жұмыс Күн ретін жазып, 54-жаттығу 27 бет Сөздердің ішінен екі сөзді таңдап септеп жазайық. А.с құс,су,күн,өсімдік І.с құстың,судың,күннің,өсімдіктің Б.с құсқа, суға, күнге,өсімдікке Т.с құсты,суды,күнді,өсімдікті Топтық жұмыс «Тарсия» әдіс 2 топқа бөліп,тапсырма беремін. 1 топ Септіктерді сұрақтарымен сәйкестендіреді 2 топ Септіктерді сөздермен сәйкестіндіреді
Аяқталған соң бір-бір оқушы топтың жұмысын «Әткеншек әдісі» арқылы тексереді. Жеке жұмыс (ФС) тапсырмасы Тест ZipGrade Қорытындылау Edukaplay генераторы арқылы ойын ұйымдастырамын Үйге тапсырма 53-жаттығу 27 бет Сөздерді әр септікке топтап жазып келу. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Clasroomscreen онлайн тақтасы арқылы жүргіземін. Бағалау «Асықтар» әдісі «Ақын,жазушы» аталарымыздың нақыл сөздері |
Зат есімнің септіктерін пысықтайды Кездейсоқ шыққан оқушы сұраққа жауап береді. Жаңа тақырыпты түсініп алады Оқушылардың Ықтимал жауабы болады Өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар картаны қолдарына алып,дұрыс жауапты картамен көрсетеді
Екі сөзді таңдап септеп жазады
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады Рефлексия жасайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескрипторы: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді
ҚБ: Жарайсың! Керемет! Жақсы! Дескриптор: 1.Баланың таңертеңгі әрекетін анықтайды-1б 2.Баланың жағалауда не көргенін табады-1б 3.Аққудың жағдайын қандай болғанын анықтайды-1б 4.Бала аққуды құтқару үшін не істеді белгілейді-1б 5.Мәтіннің негізгі идеясы қандай анықтайды-1б
ҚБ: Керемет! Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! ҚБ:
Дескриптор: Атау септікке қатысты дұрыс сөйлемді таңдайды-1б Ілік септікке қатысты дұрыс сөйлемді таңдайды-1б Барыс септігіндегі сөзді табады-1б Табыс септігіндегі сөзді анықтайды-1б «Кітапты оқыдым» сөйлемінде қай септікте қолданып тұрғанын анықтайды-1б |
Classroom screen Онлайн тақтасы Септіктер ауылы сұрақтары мен жалғаулары Перезентаци Тақырып Мақсат дескрипторлар Canva Оқулық Аудиожазба Интерактивті тақта «Plickers» карталары оқушыларға таратылады
Ноутбук Интерактивті карта Тест «Plickers» карталары
Бағалау шкаласы Тақтада да тұрады Оқушының алдында да тұрады Ереже
Оқулық, дәптерлері
Тарсия әдісімен жасалған топтамалар
Тест сұрақтары ZipGrade қосымшасы күнделік Бағалау шкаласы Асықтар және Ақын аталарымыздың нақыл сөздері Рефлексия тақтасы |
||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 4 сынып қазақ тілі Табыс септігі
Ашық сабақ 4 сынып қазақ тілі Табыс септігі
Қырғызсай ОМКММ
Сабақтың тақырыбы:Ілік септік
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мурасилова Г.Е. |
|||||
|
Күні: |
28.01 |
|||||
|
Сынып: 4А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1.Тыңдаған материал бойынша өз пікірін білдіру 4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған мәтін бойынша өз пікірін білдіреді, зат есім септігінің жалғауларын біледі,ажыратады,қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 2 минут 3минут 3 минут 10 минут Сабақтың соңы минут 5 минут |
Амандасамын.Түгендеймін. Сабаққа дайындық Оқу құралдарын толық алдырамын. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Таза тақта » ойыны Атау,Ілік,Барыс.... Өткен тақырыпты қайталау «Септіктер» тақырыбы бойынша Classroom screen Онлайн тақтасы арқылы жүргіземін «Кездейсоқ оқушы» әдісі Септіктерді сұрақтарымен айтып шығады Жаңа тақырып Сабақ тақырыбы мен мақсаты жарияланады ФС тапсырмасы 51-жаттығу. Мәтінді тыңда Баланың әрекетіне өз пікіріңді білдір. «Plickers» карта ойыны бойынша жұмыс ұйымдастырылады. -Балалар алдымен мәтінді мұқият тыңдайық. Баланың әрекетіне өз пікірлеріңді білдіріңдер. Баланың әрекеті өте мейірімді және табиғатты қорғауға бағытталған. Ол аққуды құтқарып, оны табиғи ортасына қайта жіберуі арқылы өзінің жанашырлығын көрсетті. Бұл әрекет табиғатты қорғауға деген жауапкершілікті және жануарларға деген қамқорлықты көрсетеді. Бала табиғатты аялау қажеттілігін түсініп, дұрыс әрекет жасады деп есептеймін. 1.Баланың таңертеңгі әрекеті қандай болды? A) Ұзақ ұйықтап қалды B) Түске дейін ойын ойнады C) Ерте оянып, өзенге қарай жүгірді D) Үйде қалды Дұрыс жауап: C 2.Бала жағалауда не көрді? A) Қармақ ұстап жүрген балықшы B) Жараланған аққу C) Шомылып жүрген адамдар D) Жағалауда жатқан тас Дұрыс жауап: B 3.Аққудың жағдайы қандай болды? A) Ұшып жүрді B) Қанатымен суды сабалап, ұша алмай жүрді C) Қармаққа ілініп қалды D) Екі аяқтап жүріп кетті Дұрыс жауап: C 4.Бала аққуды құтқару үшін не істеді? A) Жағалаудан кетіп қалды B) Қармақты сындырды және аққуды босатты C) Аққуды өзімен бірге үйге алып кетті D) Ата-анасынан көмек сұрады Дұрыс жауап: B 5.Мәтіннің негізгі идеясы қандай? A) Табиғатты аялау және жануарларға қамқор болу B) Баланың достарымен өткізген күні C) Балық аулау тәсілдері D) Аққулардың өмірі туралы әңгіме Дұрыс жауап: A Зат есімнің септелуі Септіктер жайлы түсіндірме Табыс септігінің сұрақтары мен жалғауларымен таныстыру. Өздік жұмыс Дәптермен жұмыс Күн ретін жазып, 54-жаттығу 27 бет Сөздердің ішінен екі сөзді таңдап септеп жазайық. А.с құс,су,күн,өсімдік І.с құстың,судың,күннің,өсімдіктің Б.с құсқа, суға, күнге,өсімдікке Т.с құсты,суды,күнді,өсімдікті Топтық жұмыс «Тарсия» әдіс 2 топқа бөліп,тапсырма беремін. 1 топ Септіктерді сұрақтарымен сәйкестендіреді 2 топ Септіктерді сөздермен сәйкестіндіреді
Аяқталған соң бір-бір оқушы топтың жұмысын «Әткеншек әдісі» арқылы тексереді. Жеке жұмыс (ФС) тапсырмасы Тест ZipGrade Қорытындылау Edukaplay генераторы арқылы ойын ұйымдастырамын Үйге тапсырма 53-жаттығу 27 бет Сөздерді әр септікке топтап жазып келу. Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Clasroomscreen онлайн тақтасы арқылы жүргіземін. Бағалау «Асықтар» әдісі «Ақын,жазушы» аталарымыздың нақыл сөздері |
Зат есімнің септіктерін пысықтайды Кездейсоқ шыққан оқушы сұраққа жауап береді. Жаңа тақырыпты түсініп алады Оқушылардың Ықтимал жауабы болады Өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар картаны қолдарына алып,дұрыс жауапты картамен көрсетеді
Екі сөзді таңдап септеп жазады
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады Рефлексия жасайды |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ:
Дескрипторы: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді
ҚБ: Жарайсың! Керемет! Жақсы! Дескриптор: 1.Баланың таңертеңгі әрекетін анықтайды-1б 2.Баланың жағалауда не көргенін табады-1б 3.Аққудың жағдайын қандай болғанын анықтайды-1б 4.Бала аққуды құтқару үшін не істеді белгілейді-1б 5.Мәтіннің негізгі идеясы қандай анықтайды-1б
ҚБ: Керемет! Жарайсың! Мен сенімен мақтанамын! ҚБ:
Дескриптор: Атау септікке қатысты дұрыс сөйлемді таңдайды-1б Ілік септікке қатысты дұрыс сөйлемді таңдайды-1б Барыс септігіндегі сөзді табады-1б Табыс септігіндегі сөзді анықтайды-1б «Кітапты оқыдым» сөйлемінде қай септікте қолданып тұрғанын анықтайды-1б |
Classroom screen Онлайн тақтасы Септіктер ауылы сұрақтары мен жалғаулары Перезентаци Тақырып Мақсат дескрипторлар Canva Оқулық Аудиожазба Интерактивті тақта «Plickers» карталары оқушыларға таратылады
Ноутбук Интерактивті карта Тест «Plickers» карталары
Бағалау шкаласы Тақтада да тұрады Оқушының алдында да тұрады Ереже
Оқулық, дәптерлері
Тарсия әдісімен жасалған топтамалар
Тест сұрақтары ZipGrade қосымшасы күнделік Бағалау шкаласы Асықтар және Ақын аталарымыздың нақыл сөздері Рефлексия тақтасы |
||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз















