Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№74 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусырза Жанна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
11.11.2021ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дулат Бабатайұлының «О,Ақтан жас,Ақтанжас» өлеңі. Жетімдік |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау 5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесі |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Кері байланыс Үйге тапсырма: |
Сәлемдесу,сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Мен үшін қымбат...» әдісі. Оқушылар шеңберде тұрып,өзіүшін қымбат жандарға тілек айтады. Дулат Бабатайұлының өмірі мен шығармашылығын сұраймын С. Интербелсенді тақтадан «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңін тыңдайды. …Тұлпар атты жаратып, Құйрық жалын таратып, Бежін ерді ерлетіп, Жорыққа жортып терлетіп, Сырты қырлы, жүзі алмас, Салған дағы жоғалмас Сапы асынар ма екенсің? Босағасын борлатқан, Керегесін торлатқан, Тегеріші манаттан Жібектен ызып бау таққан Үйге кірер ме екенсің ? Тең құрбыңмен теңеліп, Шаруа жиып кенеліп, Бала сүйіп, мал жиып, Керсеніңе бал құйып, Өмір де сүрер ме екенсің? Жетімдіктен өтерсің Шаң бермей әлі кетерсің, Қажыма, Ақтан, қажыма, Жетерсің, әлі жетерсің! Мұғалім сөзі: - Өлең қалай аталады? - Бұл өлеңнің авторы кім? - Керемет, жақсы балалар, жауаптарыңмен келісемін. Ж.Ж «Дауыстап ойлау» әдісі арқылы балалар өлеңдіқайтадан мәнерлеп оқиды . Жұптасқан екі оқушының бірі дауыстап оқыса, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір-біріне түсіндіреді. Әр жұп өз топтарында талқылайды. Ж.Ж: «Сыңарын тап» әдісі арқылы «сауыт, керсен, қажу» сөздері тақтада көрсетіледі. Синонимдермен алмастырып сөйлем құрау Сөздерді толықтыру» әдісі арқылы мұғалімнің көмегімен өлеңге жай жоспар құра отырып, оқушыларға кесте таратылады, сөздердің мағынасын ашады 1.Жетімдік 2.Бозбала шақ 3.Жастық шақ 4.Батырлық 5. Үміт ТЖ.
«Бағдаршам» -Мен барлығын түсіндім- жасыл -Мен орташа түсіндім-сары -Мен ешнәрсе түсінбедім- қызыл Үйге тапсырма: Оқулықта берілген үзіндіні толық жаттап келу |
Бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді
Оқылым мен тыңдалым тапсырмаларын орындайды
Дескриптор: .Мәнерлеп оқиды. 2.Өлеңді бір-біріне түсіндіреді. 3.Өлеңді топта талқылайды. ҚБ. Әр жұп бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды
ҚБ. Мұғалім тарапынан «Жарайсың, Керемет» деген мадақтаулар арқылы бағаланады.
Дескриптор: 1.Жай жоспар құрады. 2.Сөздердің мағынасын ашады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалі м оқушыларға«Жарайсың!, Керемет!,Тамаша!» деп бағалап отырады
ҚБ «Басбармақ» арқылы бағалайды |
5-сынып қазақ тілі
Үлестірмелі қағаздар
|
||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5- сынып Дулат Бабатайұлының «О,Ақтан жас,Ақтанжас» өлеңі. Жетімдік
Ашық сабақ 5- сынып Дулат Бабатайұлының «О,Ақтан жас,Ақтанжас» өлеңі. Жетімдік
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№74 жалпы орта білім беретін мектебі |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мусырза Жанна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
11.11.2021ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дулат Бабатайұлының «О,Ақтан жас,Ақтанжас» өлеңі. Жетімдік |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау 5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесі |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Кері байланыс Үйге тапсырма: |
Сәлемдесу,сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Мен үшін қымбат...» әдісі. Оқушылар шеңберде тұрып,өзіүшін қымбат жандарға тілек айтады. Дулат Бабатайұлының өмірі мен шығармашылығын сұраймын С. Интербелсенді тақтадан «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңін тыңдайды. …Тұлпар атты жаратып, Құйрық жалын таратып, Бежін ерді ерлетіп, Жорыққа жортып терлетіп, Сырты қырлы, жүзі алмас, Салған дағы жоғалмас Сапы асынар ма екенсің? Босағасын борлатқан, Керегесін торлатқан, Тегеріші манаттан Жібектен ызып бау таққан Үйге кірер ме екенсің ? Тең құрбыңмен теңеліп, Шаруа жиып кенеліп, Бала сүйіп, мал жиып, Керсеніңе бал құйып, Өмір де сүрер ме екенсің? Жетімдіктен өтерсің Шаң бермей әлі кетерсің, Қажыма, Ақтан, қажыма, Жетерсің, әлі жетерсің! Мұғалім сөзі: - Өлең қалай аталады? - Бұл өлеңнің авторы кім? - Керемет, жақсы балалар, жауаптарыңмен келісемін. Ж.Ж «Дауыстап ойлау» әдісі арқылы балалар өлеңдіқайтадан мәнерлеп оқиды . Жұптасқан екі оқушының бірі дауыстап оқыса, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір-біріне түсіндіреді. Әр жұп өз топтарында талқылайды. Ж.Ж: «Сыңарын тап» әдісі арқылы «сауыт, керсен, қажу» сөздері тақтада көрсетіледі. Синонимдермен алмастырып сөйлем құрау Сөздерді толықтыру» әдісі арқылы мұғалімнің көмегімен өлеңге жай жоспар құра отырып, оқушыларға кесте таратылады, сөздердің мағынасын ашады 1.Жетімдік 2.Бозбала шақ 3.Жастық шақ 4.Батырлық 5. Үміт ТЖ.
«Бағдаршам» -Мен барлығын түсіндім- жасыл -Мен орташа түсіндім-сары -Мен ешнәрсе түсінбедім- қызыл Үйге тапсырма: Оқулықта берілген үзіндіні толық жаттап келу |
Бір-біріне ыстық лебіздерін білдіреді
Оқылым мен тыңдалым тапсырмаларын орындайды
Дескриптор: .Мәнерлеп оқиды. 2.Өлеңді бір-біріне түсіндіреді. 3.Өлеңді топта талқылайды. ҚБ. Әр жұп бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды
ҚБ. Мұғалім тарапынан «Жарайсың, Керемет» деген мадақтаулар арқылы бағаланады.
Дескриптор: 1.Жай жоспар құрады. 2.Сөздердің мағынасын ашады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалі м оқушыларға«Жарайсың!, Керемет!,Тамаша!» деп бағалап отырады
ҚБ «Басбармақ» арқылы бағалайды |
5-сынып қазақ тілі
Үлестірмелі қағаздар
|
||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













