Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1 |
Мектеп: №110 |
|||||||||||||
|
Күні: 12.12.2017жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Әбен |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: 21 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай бөлшектерд і және аралас сандар көбейту. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту анықтамасын біледі, көбейтуді орындай алады Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар: - С-деңгейіндегі тапсырмалар |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу |
жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту әдісін, санның квадраты, санның кубын біледі |
||||||||||||
|
Қолдану |
жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуде тиімді әдісін қолдана алады, санның квадраты, санның кубын таба алады |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
- жай бөлшектерді көбейту - жай бөлшекті натурал санға көбейту - аралас сандарды көбейту - санның квадраты, санның кубы - көбейту қалай орындалады, натурал санға қалай көбейтеміз, басқаша тәсілмен көбейтуге бола ма? |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
геометрия. |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді біледі. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
І. Ұйымдастыру сәті: төрт топқа бөлінеді, (сандар мен бөлшектер жазылған парақтар арқылы) I – жай бөлшектер II –дұрыс бөлшектер III – бұрыс бөлшектер IV – аралас сандар |
Парақтар. |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 минут
23 минут
2 минут 5минут |
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Сәйкестендіру тесті (Өзін-өзі бағалау ) №510 1) а) Жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданамыз; жай бөлшектерді көбейту үшін: 1.Алымын алымына көбейтіп, көбейтіндінің мәнін жай бөлшектің алымына; 2.Бөлімін бөліміне көбейтіп, көбейтіндінің мәнін жай бөлшектің бөліміне жазамыз. (слайд 2) Аралас сандарды көбейту үшін: 1) Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырып, содан кейін жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданамыз.; (слайд 2) Тақырыпты ашу: Есептер шығару(топтық жұмыс) «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегисысы. Бағалау (Өзін-өзі бағалау,өзара бағалау) №511 есеп: Өрнектің мәнін табыңдар: (слайд 3)
2)
Шешуі: Топтық жұмыс. Топта орындайды (Ойлан-жұптас-бөліс)әдіс-тәсілі
1. 2. Тақтада орындалады: Шешуі: 3.
1.
2. №512 есеп.
Ені Шешуі: Ені
Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға саламыз. Аралас сандарды қосу , аралас сандарды азайту, аралас сандарды көбейту ережелерін қолданамыз, олардың қандай айырмашылығы бар екенін анықтап, бүкіл сыныппен талқылаймыз. (жұптар бір-бірін бағалайды, есептің шығару алгоритмі анықтамамен сәйкестігін тексереді Олимпиада есептері : Дарынды оқушыларға Айдананың ойлаған санынан ең үлкен бір таңбалы санды азайтып, нәтижеге ең кіші екі таңбалы санды қосқанда 100 шықты. Айдана қандай сан ойлады? Шешуі: сан – х Т/қ: (х-9) + 11 =100 х – 9 = 99 х = 108 Сергіту сәті: логикалық сұрақтар. 1. Дорбадағы 10 асықты 10 балаға бір бірлеп үлестіргенде дорбада бір асық қалып қояды. Бұл қалай? ( бір балаға дорбасымен береді) 2. Түнгі сағат 10-да жауын жауып тұр. 36 сағат өткен саң күннің жарқырып тұруы мүмкін бе? (Мүмкін. 36 сағаттан соң таңғы 10 болады) 3. 2 қолда он саусақ. 10 қолда неше саусақ? ( 50 саусақ) Қалыптастырушы бағалау: 1. Жай бөлшектерді қалай көбейтеміз? 2. Жай бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеміз? 3.Аралас сандарды қалай көбейтеміз?
Жеке жұмыс: 1-тапсырма Өрнектің мәнін табыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
2-тапсырма Өрнектің мәнін табыңдар:
Дескриптор: Білім алушы
|
Математика 5-сынып, 2-бөлім. Алматы «Атамұра» 2015, Т. Алдамұратова АКТ |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Өтілген тақырыпты жүйелеу. Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейтуді, санның дәрежесін табуды, аралас сандары бұрыс бөлшекке айналдыруды білдік. Үйге тапсырма №513 1,2 және: §27 Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу оқып келу Рефлексия: - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет. |
|
||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Есептер шығару барысында, неге, қалай деген сұрақтар қою арқылы қолдау көрсетіледі. Топқа берілген есептерді, уақытты тиімді пайдаланып, орындайды. |
Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады. Дескрипторлар арқылы бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5 сынып
Ашық сабақ 5 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.1 |
Мектеп: №110 |
|||||||||||||
|
Күні: 12.12.2017жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Әбен |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: 21 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Жай бөлшектерд і және аралас сандар көбейту. |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту анықтамасын біледі, көбейтуді орындай алады Оқушылардың көпшілігі:
Кейбір оқушылар: - С-деңгейіндегі тапсырмалар |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білу |
жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту әдісін, санның квадраты, санның кубын біледі |
||||||||||||
|
Қолдану |
жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуде тиімді әдісін қолдана алады, санның квадраты, санның кубын таба алады |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
- жай бөлшектерді көбейту - жай бөлшекті натурал санға көбейту - аралас сандарды көбейту - санның квадраты, санның кубы - көбейту қалай орындалады, натурал санға қалай көбейтеміз, басқаша тәсілмен көбейтуге бола ма? |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
геометрия. |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді біледі. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
І. Ұйымдастыру сәті: төрт топқа бөлінеді, (сандар мен бөлшектер жазылған парақтар арқылы) I – жай бөлшектер II –дұрыс бөлшектер III – бұрыс бөлшектер IV – аралас сандар |
Парақтар. |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4 минут
23 минут
2 минут 5минут |
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Сәйкестендіру тесті (Өзін-өзі бағалау ) №510 1) а) Жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданамыз; жай бөлшектерді көбейту үшін: 1.Алымын алымына көбейтіп, көбейтіндінің мәнін жай бөлшектің алымына; 2.Бөлімін бөліміне көбейтіп, көбейтіндінің мәнін жай бөлшектің бөліміне жазамыз. (слайд 2) Аралас сандарды көбейту үшін: 1) Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырып, содан кейін жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданамыз.; (слайд 2) Тақырыпты ашу: Есептер шығару(топтық жұмыс) «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегисысы. Бағалау (Өзін-өзі бағалау,өзара бағалау) №511 есеп: Өрнектің мәнін табыңдар: (слайд 3)
2)
Шешуі: Топтық жұмыс. Топта орындайды (Ойлан-жұптас-бөліс)әдіс-тәсілі
1. 2. Тақтада орындалады: Шешуі: 3.
1.
2. №512 есеп.
Ені Шешуі: Ені
Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға саламыз. Аралас сандарды қосу , аралас сандарды азайту, аралас сандарды көбейту ережелерін қолданамыз, олардың қандай айырмашылығы бар екенін анықтап, бүкіл сыныппен талқылаймыз. (жұптар бір-бірін бағалайды, есептің шығару алгоритмі анықтамамен сәйкестігін тексереді Олимпиада есептері : Дарынды оқушыларға Айдананың ойлаған санынан ең үлкен бір таңбалы санды азайтып, нәтижеге ең кіші екі таңбалы санды қосқанда 100 шықты. Айдана қандай сан ойлады? Шешуі: сан – х Т/қ: (х-9) + 11 =100 х – 9 = 99 х = 108 Сергіту сәті: логикалық сұрақтар. 1. Дорбадағы 10 асықты 10 балаға бір бірлеп үлестіргенде дорбада бір асық қалып қояды. Бұл қалай? ( бір балаға дорбасымен береді) 2. Түнгі сағат 10-да жауын жауып тұр. 36 сағат өткен саң күннің жарқырып тұруы мүмкін бе? (Мүмкін. 36 сағаттан соң таңғы 10 болады) 3. 2 қолда он саусақ. 10 қолда неше саусақ? ( 50 саусақ) Қалыптастырушы бағалау: 1. Жай бөлшектерді қалай көбейтеміз? 2. Жай бөлшектерді натурал санға қалай көбейтеміз? 3.Аралас сандарды қалай көбейтеміз?
Жеке жұмыс: 1-тапсырма Өрнектің мәнін табыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
2-тапсырма Өрнектің мәнін табыңдар:
Дескриптор: Білім алушы
|
Математика 5-сынып, 2-бөлім. Алматы «Атамұра» 2015, Т. Алдамұратова АКТ |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Өтілген тақырыпты жүйелеу. Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейтуді, санның дәрежесін табуды, аралас сандары бұрыс бөлшекке айналдыруды білдік. Үйге тапсырма №513 1,2 және: §27 Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу оқып келу Рефлексия: - нені білді, нені үйренді; - не әлі де түсініксіз; - қандай бағытта жұмыс жүргізу қажет. |
|
||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Есептер шығару барысында, неге, қалай деген сұрақтар қою арқылы қолдау көрсетіледі. Топқа берілген есептерді, уақытты тиімді пайдаланып, орындайды. |
Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады. Дескрипторлар арқылы бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















