Материалдар / Ашық сабақ 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5 сыныптың Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру тақырыбында ашық сабақ жспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қараша 2021
223
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:28.01.2020

Мұғалімнің аты-жөні:Рауан Сарсен

Сынып: 5 «А»

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру

Қатыспаған оқушы саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.5.2.5 Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды үйренеді

Сабақ
мақсаттары

Оқушылар:

- ондық бөлшектің анықтамасын біледі;

- ондық бөлшекті оқи алады;

- жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады;


Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

1.Ұйымдастыру бөлімі:

1.1.Оқушылармен амандасу.

1.2.Сабаққа дайындау.


1.Сәлемдесу

2.Сабаққа дайындалу




Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут



1.Ұйымдастыру бөлімі:

1.1.Оқушылармен амандасу.

1.2.Сабаққа дайындау.

2. Үй тапсырмасын сұрау және тексеру.

Ж:Тапсырма 1

Жаңа тақырыпты өз беттерінше меңгеру.

Мақсаты: Өткен материалды қайталау және жаңа проблеманың туындауы.Өз бетінше оқуды жүзеге асыру.

Мұғалім қызметі:

Оқушылардан өткен тақырыптарын қайталату

Ж:Тапсырма 2

3. Сабақтың тақырыбын ашу.

Сабақтың тақырыбын.Оқу мақсаты менибағалау критерийлерін қалай анықтап, тұжырымдауға болады?

Мақсаты: Сұрақ-жауап арқылы сабақтың тақырыбын ашу,оқу мақсаты менибағалау критерийлерін анықтау.

Мұғалім қызметі: Сабақ тақырыбы, мақсаты және жетістік критерий-лерін таныстыруда оқушы тұжырымдарымен талқылайды. Сұрақ қою, оқушы жауабын тыңдау.






Сабақ тақырыбы: 1Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатымыз:

­­­­5.4.2.1Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыруды үйрену

Бағалау критерийлері:

  • Білу және түсіну: - ондық бөлшектерді жай бөлшекке айналдыра алады

  • жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады

  • Білімін қолдану: -ондық бөлшекке келтірілетін бөлшектерді ондық бөлшекке айналдыра алады

  • Талдау: -ондық бөлшекке келтірілетін бөлшектер мен келтірілмейтін бөлшектерді талдай алады

Бағалау: Ондық бөлшектер мен оларды жай бөлшекке айналдырып шығаруда қол жеткізетін оқу мақсаты мен бағалау критерийллерін білу және түсінуді.

Ө -Ж:Тапсырма 3.

Learningapps тапсырмасы

«Орналастыру» ойыны

Мақсат:Жай бөлшектер мен ондық бөлшектермен жұмыс жасауды үйрену

Мұғалім қызметі: Тапсырманы түсіндіру:

Оқулықпен жұмыс, әр түрлі ойындар арқылы тапсырмалар беру


Оқушы қызметі: Өз бетінше жұмыстанып, белсенді болу

Бағалау:Ондық бөлшекті жай бөлшекке,жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыруды қолдана алу.


Оқушы қызметі: 1. Оқушылардың жауабын тыңдап, талқылау.

Оқушы қызметі: Тыңдау. Сұрқтарға жауап беру. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерін анықтауда талқылап, тұжырымдайды.




15 минут






Мұғалім қызметі:


Мұғалім қызметі: Тапсырманы түсіндіру. Есептер шығарту. Оқушы жұмыстарын қадағалап бақылау.

Т: Тапсырма 3.

Мақсаты:ондық бөлшектерді оқи алу, ондық бөлшектерді жай бөлшекке айналдыра алу,бөлшектердің бөлімін ондық бөлшекке келтіре алу

2.Ойын арқылы құрастырылған тапсырмаларды орындату

3. Оқушылардың жауабын тыңдап, талқылау.

Оқушы қызметі:

Бағалау: Ондық бөлшектер мен жәй бөлшектерді білуін және шешімін түсіндіріп талдай алуын.

Ө: 4- тапсырма.

Деңгейлік тапсырма.

Learningapps

«Өсу ретімен орналастыр»

Мақсат:

Оқушы қызметі: Әрбір оқушы өз бетінше берілген есепті шығару.

Бағалау: Мұғалім бағалауы.Ондық бөлшектер арқылы берілген есептерді шығара білуін және шешімін түсіндіріп талдай алу дағдыларының терең қалыптасқанын.




Соңы

6. Рефлексия

Мақсат: Кері байланыс орнату. Сабқты бекіту.

Мұғалім қызметі: Сұрақтар беру және рефлексия жүргізу.

Бағалау: Мұғалім оқушылар жауабы мен жұмыстарын мадақтап бағалауы.

7.Үйге тапсырма.

Мұғалім қызметі: Үйге тапсырма беру.

Сабақты бекіту сұрақтары.( Ауызша).

1. Бүгінгі сабағымызда біз нені оқып білдік?

2. Бүгінгі сабағымызда біз қандай мақсатты оқып білдік?

Оқушы қызметі: Сұрақтарға өз ойларын қорытып, толық жауап беру.

1.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда

________________________________________білдім.

- ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда

____________________________________________түсіндім.

-ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда

____________________________________________қолдандым

- ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда __________________________________________________талдай алдым.





Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!