Cабақ жоспары
Бөлімі: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
17.04.2025ж |
Сыныбы: 5 «Д» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыш |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.1.4 бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру; |
Сабақтың мақсаты:
|
Білім алушылар:
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар болса, талқылау. Дәптер жинап, №2 дәптерді тарату. Оқушыларды АКТ арқылы топқа бөлу. Өткен тақырыптарды қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында «Пазл» әдісін қолдану. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасы бойынша түсінбеген сұрақтарын сұрайды. Балалар кездейсоқ таңдап беретін қолданба арқылы топқа бөлінеді. Өткен тақырыптардағы есептерді шығару арқылы пазл құрастырып, жасырынған әріптерді табады.
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сөздермен бағалайды.
|
Қиылған қағаздар, АКТ, жұмыс дәптері, қалам
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5-слайд |
|
түрлері беріледі. Сұрақтар: 1. Тақтаның неше бұрышы бар? 2. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама – қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар? |
таныстырады. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
|
|
|
Жаңа сабақ түсіндіреді, мысалдар келтіреді. Мысал келтіруде «Сағат» қолданбасын қолданады.
Бағалау парағымен таныстырады. |
Жаңа сабақпен танысып, тірек сөздерді дәптерлеріне жазып алады. |
|
|
Оқулықпен жұмыс
|
1186, 1188, 1189 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
|
№1186- 1 балл.кескінделген бұрыштарды оқып, белгіленуімен жазады. №1188- 1 балл. Сәулелерді сызып, пайда болған бұрыштарды белгіленуімен жазады. №1189.а- 1 балл. Жазыңқы бұрыштың 180 екенін ескеріп, <DOF бұрышының мәнін табады. №1189.ә-1 балл. Бұрыштардың қосындысын есептеп, <DOF бұрышының мәнін табады. Жалпы-4 балл
|
5-сынып оқулығы, авторы: Алдамұратова. Т.А, тақта, жұмыс дәптері қалам.
|
Топтық жұмыс |
Топқа арналғын тапсырма таратылады. Топпен жұмыс ережесін ескертеді. |
Топпен тапсырманы бірге орындайды. «Көршіңмен алмас |
Жалпы- 5 балл |
А4 қағаздағы есептер |
|
|
әдісі» арқылы топтар орындаған тапсырмаларын өзара алмасып керi байланыс қалыптастырады, тексереді. Жауаптары: 1-топ 1. 180°-60°=120°
<MNK=45°∙2=90° (2 балл) 2-топ 1. 180°-70°=110°
<MNK=55°∙2=110° (2 балл) 3-топ 1. 180°-130°=50°
180°-100°=80°
3. <LNK=35° <MNK=35°∙2=70°
4-топ 1. 180°-25°=155°
180°-80°=100°
3. <MNL=60° <MNK=60°∙2=120°
|
|
|
Сергіту сәті |
11-слайдтағы видеоны қосады. |
Оқушылар видеода көрсетілген іс- қимылдарды қайталап, көңіл көтереді. |
|
11-слайд |
Сабақтың соңы.
(сабақты бекіту) |
Арнайы қолданба арқылы «Жасырын ұяшықтар» әдісі арқылы тапсырмалар қолданылады, тапсырмаларды орындатады.
|
Экранда берілген сұрақтарға жеке жауап береді. |
Жауаптарын тексереді Дұрыс жауап-1 балл
|
АКТ
|
Кері байланыс
|
«Ұстазға хат» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
Үлестірілген қағаз телефондарға сабақтан алған әсерлерін алып, өзін өзі бағалайды. |
|
Үлестірме телефон қағаз
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы: 1190-есеп |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 5 сынып бұрыш
Cабақ жоспары
Бөлімі: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
17.04.2025ж |
Сыныбы: 5 «Д» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыш |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.3.1.4 бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру; |
Сабақтың мақсаты:
|
Білім алушылар:
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар болса, талқылау. Дәптер жинап, №2 дәптерді тарату. Оқушыларды АКТ арқылы топқа бөлу. Өткен тақырыптарды қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында «Пазл» әдісін қолдану. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасы бойынша түсінбеген сұрақтарын сұрайды. Балалар кездейсоқ таңдап беретін қолданба арқылы топқа бөлінеді. Өткен тақырыптардағы есептерді шығару арқылы пазл құрастырып, жасырынған әріптерді табады.
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сөздермен бағалайды.
|
Қиылған қағаздар, АКТ, жұмыс дәптері, қалам
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
5-слайд |
|
түрлері беріледі. Сұрақтар: 1. Тақтаның неше бұрышы бар? 2. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама – қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар? |
таныстырады. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
|
|
|
Жаңа сабақ түсіндіреді, мысалдар келтіреді. Мысал келтіруде «Сағат» қолданбасын қолданады.
Бағалау парағымен таныстырады. |
Жаңа сабақпен танысып, тірек сөздерді дәптерлеріне жазып алады. |
|
|
Оқулықпен жұмыс
|
1186, 1188, 1189 тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
|
№1186- 1 балл.кескінделген бұрыштарды оқып, белгіленуімен жазады. №1188- 1 балл. Сәулелерді сызып, пайда болған бұрыштарды белгіленуімен жазады. №1189.а- 1 балл. Жазыңқы бұрыштың 180 екенін ескеріп, <DOF бұрышының мәнін табады. №1189.ә-1 балл. Бұрыштардың қосындысын есептеп, <DOF бұрышының мәнін табады. Жалпы-4 балл
|
5-сынып оқулығы, авторы: Алдамұратова. Т.А, тақта, жұмыс дәптері қалам.
|
Топтық жұмыс |
Топқа арналғын тапсырма таратылады. Топпен жұмыс ережесін ескертеді. |
Топпен тапсырманы бірге орындайды. «Көршіңмен алмас |
Жалпы- 5 балл |
А4 қағаздағы есептер |
|
|
әдісі» арқылы топтар орындаған тапсырмаларын өзара алмасып керi байланыс қалыптастырады, тексереді. Жауаптары: 1-топ 1. 180°-60°=120°
<MNK=45°∙2=90° (2 балл) 2-топ 1. 180°-70°=110°
<MNK=55°∙2=110° (2 балл) 3-топ 1. 180°-130°=50°
180°-100°=80°
3. <LNK=35° <MNK=35°∙2=70°
4-топ 1. 180°-25°=155°
180°-80°=100°
3. <MNL=60° <MNK=60°∙2=120°
|
|
|
Сергіту сәті |
11-слайдтағы видеоны қосады. |
Оқушылар видеода көрсетілген іс- қимылдарды қайталап, көңіл көтереді. |
|
11-слайд |
Сабақтың соңы.
(сабақты бекіту) |
Арнайы қолданба арқылы «Жасырын ұяшықтар» әдісі арқылы тапсырмалар қолданылады, тапсырмаларды орындатады.
|
Экранда берілген сұрақтарға жеке жауап береді. |
Жауаптарын тексереді Дұрыс жауап-1 балл
|
АКТ
|
Кері байланыс
|
«Ұстазға хат» әдісі арқылы кері байланыс алу.
|
Үлестірілген қағаз телефондарға сабақтан алған әсерлерін алып, өзін өзі бағалайды. |
|
Үлестірме телефон қағаз
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы: 1190-есеп |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


