АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі
Тақырыбы: «Жол белгілерін білеміз бе?»
5 сынып
Дайындаған:
2023 ж.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жол белгілерін білеміз бе?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жол белгілерін білеміз бе? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Көпшілік оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауда өз пікірін қосады. Кейбір оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауда өз пікірін білдіреді және шынайы өмірмен байланыстырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен амандасады, түгендейді. |
Оқушылар амандасады. |
|
|
|
2 минут |
Оқушыларды алдын ала дайындалған тізім бойынша топқа бөледі. |
Оқушылар топқа бөлінеді. |
|
Әр топ атауы жазылған қағаз және топ мүшелерінің тізімі |
|
5 минут |
Қызығушылықты ояту: Топтық жұмыс: Бірінші әріптерінен «Жол», «белгі», «бағдар» және «шам» деген сөз шығатын сөзжұмбақ ұсыну. Төмендегі сұрақтарды қояды: Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не? Сабақ мақсатын таныстырады. |
Сұрақтарға жауап бере отырып сөзжұмбақ шешеді. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы, тақырыпқа шығып, мақсатты анықтайды. |
|
Сөзжұмбақ жазылған А4 форматындағы қағаз, жол белгілерінің суреттері. |
|
Сабақтың ортасы 12 минут «Кластер жасау» әдісі 10 минут «Қар кесегі» әдісі 10 минут «Синквейн» әдісі |
Мағынаны тану: 113-беттегі 3-тапсырма мәтінін 4 топқа бөліп оқуға ұсынады. Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды; -тірек сөздерді анықтайды; -кластер жасайды. Мағынаны ажырату: Әр топқа қарама-қарсы топ үшін өздері оқыған мәтін бөлігі бойынша бір-бір сұрақтан дайындау тапсырмасы беріледі. Дескриптор:
Ой толғаныс: Мәтінде берілген негізгі ойды сыныппен талқылау. Балаларға мынандай сұрақ қою: «Оқушылар, қалай ойлайсыңдар, мәтіннің негізгі ойы не?» Негізгі ойға сәйкес «Жол белгісі» деген сөзді пайдалана отырып, бес жолды өлең құрастыру тапсырмасын беру. Дескриптор:
|
Топтық жұмыс.Оқушылар оқи отырып, тірек сөздерді қатыстырып, оқыған мәтіндеріне сәйкес кластер жасайды, қорғайды. Топтық жұмыс.Оқушылар сұрақ дайындай, қарсы топтарға бағыттайды. Жеке жұмыс.Оқушылар өлең құрастырып, шығармашылық жұмыс орындайды. |
Топтар өзара бір-біріне кері байланыс береді: «Бәрекелді» деп айтса– өте жақсы,қол шапалақтаса – жақсы, «Жарайсың» деп айтса – қанағаттанарлық.
Мұғалімнің ауызша кері байланысы |
Оқулық, дәптер, кластер Дәптер, оқулық |
|
Сабақтың соңы 3 минут «Чемодан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі 2 минут |
Рефлексия: Стикерге сабақтан алған мәліметтер бойынша өз ойларын жазу және рефлексияға таңдалған әдіске сәйкес тақтаға жабыстыру айтылады. Үй жұмысын беру.115-бет, 9-тапсырма (ауызша). |
Өз ойларын оқи отырып, стикерлерін тақтаға жабыстырады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5 сынып "Жол белгілерін білеміз бе?"
Ашық сабақ 5 сынып "Жол белгілерін білеміз бе?"
АШЫҚ САБАҚ
Қазақ тілі
Тақырыбы: «Жол белгілерін білеміз бе?»
5 сынып
Дайындаған:
2023 ж.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Жол белгілерін білеміз бе?
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жол белгілерін білеміз бе? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. Көпшілік оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауда өз пікірін қосады. Кейбір оқушылар үшін: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауда өз пікірін білдіреді және шынайы өмірмен байланыстырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен амандасады, түгендейді. |
Оқушылар амандасады. |
|
|
|
2 минут |
Оқушыларды алдын ала дайындалған тізім бойынша топқа бөледі. |
Оқушылар топқа бөлінеді. |
|
Әр топ атауы жазылған қағаз және топ мүшелерінің тізімі |
|
5 минут |
Қызығушылықты ояту: Топтық жұмыс: Бірінші әріптерінен «Жол», «белгі», «бағдар» және «шам» деген сөз шығатын сөзжұмбақ ұсыну. Төмендегі сұрақтарды қояды: Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не? Сабақ мақсатын таныстырады. |
Сұрақтарға жауап бере отырып сөзжұмбақ шешеді. Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы, тақырыпқа шығып, мақсатты анықтайды. |
|
Сөзжұмбақ жазылған А4 форматындағы қағаз, жол белгілерінің суреттері. |
|
Сабақтың ортасы 12 минут «Кластер жасау» әдісі 10 минут «Қар кесегі» әдісі 10 минут «Синквейн» әдісі |
Мағынаны тану: 113-беттегі 3-тапсырма мәтінін 4 топқа бөліп оқуға ұсынады. Дескриптор: -мәтінді түсініп оқиды; -тірек сөздерді анықтайды; -кластер жасайды. Мағынаны ажырату: Әр топқа қарама-қарсы топ үшін өздері оқыған мәтін бөлігі бойынша бір-бір сұрақтан дайындау тапсырмасы беріледі. Дескриптор:
Ой толғаныс: Мәтінде берілген негізгі ойды сыныппен талқылау. Балаларға мынандай сұрақ қою: «Оқушылар, қалай ойлайсыңдар, мәтіннің негізгі ойы не?» Негізгі ойға сәйкес «Жол белгісі» деген сөзді пайдалана отырып, бес жолды өлең құрастыру тапсырмасын беру. Дескриптор:
|
Топтық жұмыс.Оқушылар оқи отырып, тірек сөздерді қатыстырып, оқыған мәтіндеріне сәйкес кластер жасайды, қорғайды. Топтық жұмыс.Оқушылар сұрақ дайындай, қарсы топтарға бағыттайды. Жеке жұмыс.Оқушылар өлең құрастырып, шығармашылық жұмыс орындайды. |
Топтар өзара бір-біріне кері байланыс береді: «Бәрекелді» деп айтса– өте жақсы,қол шапалақтаса – жақсы, «Жарайсың» деп айтса – қанағаттанарлық.
Мұғалімнің ауызша кері байланысы |
Оқулық, дәптер, кластер Дәптер, оқулық |
|
Сабақтың соңы 3 минут «Чемодан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі 2 минут |
Рефлексия: Стикерге сабақтан алған мәліметтер бойынша өз ойларын жазу және рефлексияға таңдалған әдіске сәйкес тақтаға жабыстыру айтылады. Үй жұмысын беру.115-бет, 9-тапсырма (ауызша). |
Өз ойларын оқи отырып, стикерлерін тақтаға жабыстырады. |
|
шағым қалдыра аласыз














