Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытбек Айғаным |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.1.10 Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Дұрыс және бұрыс жай
бөлшектер туралы түсінік алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3.Сабақтың мақсатымен таныстыру. 4.Сыныпты 3 топқа бөледі. «Бұрыс бөлшек» «Дұрыс бөлшек» «Жай бөлшек»
5. «Амандасайық» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Топқа бөлінеді 4.Таңдаған ұяшық ішіндегі іс-әрекетті қайталайды |
Бағалау: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
https://wordwall.net/resource/31893146 |
|
3 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру. «Жасырын тақырып» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрақ қоя отырып жаңа тақырыпқа көшеді Жаңа тақырыпты адасқан әріптерден құрастырады
|
Дескриптор: Ноутбук бетіндегі стикерлердегі сұрақтарды,біртіндеп алып жауап береді |
Бағалау:
|
Тақта Сұрақ жазылған тақта Ноутбук |
|
Жаңа білім 1 мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе Алымы бөлімінен кіші жай бөлшек дұрыс жай бөлшек деп аталады.Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең жай бөлшек бұрыс жай бөлшек деп аталады. Дұрыс бөлшек әрқашан 1-ден кіші болады.Бұрыс бөлшек әрқашан 1-ге тең немесе 1-ден үлкен болады. |
Сөздікпен жұмыс
«Түртіп алу» әдісі |
|
Интерактивті тақта Оқулық Дәптер Презентация Жасанды интелект |
|
4 мин 3 мин |
«Бөлшектер» әдісі
Тақтаға есеп түсіндіру. |
Торт бөліктерін тақырыпқа сәйкес бөлшектерді есептейді |
|
https://phet.colorado.edu/sims/html/fractions-intro/latest/fractions-intro_all.html |
|
Сабақтың ортасы 6 мин
|
1-тапсырма.«Бақа бақа балпақ» ойыны(топтық тапсырма )
|
Топ оқушылары кезекпен сұрақтарға жауап береді.Жауап қате болған жағдайда суға батады. |
Бағалау:
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/20751341-2.html |
|
6 мин |
2-тапсырма.«Жартысын тап!» (топтық тапсырма )
|
Асықтың бетіндегі есепті шығарып,жауабы жазылған жартыны алып сәйкестендіреді |
Бағалау:
|
Есеп жазылған асықтар парақтары |
|
Сергіту сәті 4 мин
|
«Кім жылдам?» ойыны арқылы сергіту сәті өткізіледі.
|
Сынып ортасына түрлі-түсті қағаздарды жайғастырады.Екі оқушыны ортаға шақырады.Мұғалімнің нұсақауы бойынша қағаздарды басады. Қарсыласының қағазын басып қойса,жеңіледі. |
Мақсаты: Оқушылардын ойлау қабілетте -рін және жылдамдықтарын арттыру |
Тұрлі түсті қағаз
Парта |
|
3 |
3-тапсырма. «Өзге ғаламшарлықтар» ойыны (жұптық тапсырма )
|
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектерін сәйкестендіреді |
Бағалау:
|
https://lum.io/share/0945a389-ddbd-46f7-964a-6c7121cfbca4 |
|
5 мин
|
Сабақ бекіту тапсырмасы.
« Оқулықпен жұмыс (топтық тапсырма )
|
Оқушылар дәптерге және тақтаға жеке есептер шығарады Мақсаты:Сабақты бекіту. |
Бағалау:
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин
|
Кері байланыс. «Жеміс ағашы»әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Тақтадағы өзіне байланысты тұжырымдаманы басады және жауап береді |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы. |
Интербелсенді тақта |
|
1 мин
|
Үй тапсырмасы:Тақырыптың тақырыбына сәйкес ребус құрастырады. Оқулықтан №332,333,334 есептерді шығару. Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау және оқушылардың логикалық ойлауларын дамыту. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 5 сынып, математика. Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Ашық сабақ. 5 сынып, математика. Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытбек Айғаным |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.1.10 Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- Дұрыс және бұрыс жай
бөлшектер туралы түсінік алады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгелдеу. 3.Сабақтың мақсатымен таныстыру. 4.Сыныпты 3 топқа бөледі. «Бұрыс бөлшек» «Дұрыс бөлшек» «Жай бөлшек»
5. «Амандасайық» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Топқа бөлінеді 4.Таңдаған ұяшық ішіндегі іс-әрекетті қайталайды |
Бағалау: Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
https://wordwall.net/resource/31893146 |
|
3 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру. «Жасырын тақырып» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрақ қоя отырып жаңа тақырыпқа көшеді Жаңа тақырыпты адасқан әріптерден құрастырады
|
Дескриптор: Ноутбук бетіндегі стикерлердегі сұрақтарды,біртіндеп алып жауап береді |
Бағалау:
|
Тақта Сұрақ жазылған тақта Ноутбук |
|
Жаңа білім 1 мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе Алымы бөлімінен кіші жай бөлшек дұрыс жай бөлшек деп аталады.Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең жай бөлшек бұрыс жай бөлшек деп аталады. Дұрыс бөлшек әрқашан 1-ден кіші болады.Бұрыс бөлшек әрқашан 1-ге тең немесе 1-ден үлкен болады. |
Сөздікпен жұмыс
«Түртіп алу» әдісі |
|
Интерактивті тақта Оқулық Дәптер Презентация Жасанды интелект |
|
4 мин 3 мин |
«Бөлшектер» әдісі
Тақтаға есеп түсіндіру. |
Торт бөліктерін тақырыпқа сәйкес бөлшектерді есептейді |
|
https://phet.colorado.edu/sims/html/fractions-intro/latest/fractions-intro_all.html |
|
Сабақтың ортасы 6 мин
|
1-тапсырма.«Бақа бақа балпақ» ойыны(топтық тапсырма )
|
Топ оқушылары кезекпен сұрақтарға жауап береді.Жауап қате болған жағдайда суға батады. |
Бағалау:
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/20751341-2.html |
|
6 мин |
2-тапсырма.«Жартысын тап!» (топтық тапсырма )
|
Асықтың бетіндегі есепті шығарып,жауабы жазылған жартыны алып сәйкестендіреді |
Бағалау:
|
Есеп жазылған асықтар парақтары |
|
Сергіту сәті 4 мин
|
«Кім жылдам?» ойыны арқылы сергіту сәті өткізіледі.
|
Сынып ортасына түрлі-түсті қағаздарды жайғастырады.Екі оқушыны ортаға шақырады.Мұғалімнің нұсақауы бойынша қағаздарды басады. Қарсыласының қағазын басып қойса,жеңіледі. |
Мақсаты: Оқушылардын ойлау қабілетте -рін және жылдамдықтарын арттыру |
Тұрлі түсті қағаз
Парта |
|
3 |
3-тапсырма. «Өзге ғаламшарлықтар» ойыны (жұптық тапсырма )
|
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектерін сәйкестендіреді |
Бағалау:
|
https://lum.io/share/0945a389-ddbd-46f7-964a-6c7121cfbca4 |
|
5 мин
|
Сабақ бекіту тапсырмасы.
« Оқулықпен жұмыс (топтық тапсырма )
|
Оқушылар дәптерге және тақтаға жеке есептер шығарады Мақсаты:Сабақты бекіту. |
Бағалау:
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин
|
Кері байланыс. «Жеміс ағашы»әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Тақтадағы өзіне байланысты тұжырымдаманы басады және жауап береді |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағалауы. |
Интербелсенді тақта |
|
1 мин
|
Үй тапсырмасы:Тақырыптың тақырыбына сәйкес ребус құрастырады. Оқулықтан №332,333,334 есептерді шығару. Мақсаты: Өткен сабақты пысықтау және оқушылардың логикалық ойлауларын дамыту. |
|||
шағым қалдыра аласыз










Есеп
шығарайық»














