|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытбек Айғаным |
||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар: - ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту алгоритмін түсінеді; - қолданбалы есептер шығарғанда ондық бөлшектерді көбейтуді пайдаланады. |
||||
|
Бағалау критерий : |
|
||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар:Адамгершілік: тапсырмаларды орындау барысында есептің шешімін бір-біріне көмектесе отырып, дұрыс жолмен табуға, топтық жұмыс кезінде әркімнің пікірін әділ бағалай отырып, ұйымшылдықпен, бірлесіп тапсырма орындауға, өз еңбегі мен сыныптасының еңбегін бағалауға үйренеді. Жауапкершілік: есеп шығарудағы қателерін талдап, өз жұмысының нәтижесіне жауап беруге, тапсырмаларды уақытылы әрі мұқият орындауға дағдыланады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5-7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі :
Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
мақсатында сабақтың ұранын бірге оқу: «Мен ойланамын, Апта дәйек сөзін естеріне салып, қайталау: «Шығармашыл бала- ойлы бала»
|
Психологиялық ахуалы жақсарып, өзіне деген сенімділік пайда болады. Апта дәйек сөзін естеріне түсіреді. |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
|
|
Жеті қазына «қазыналары» арқылы үй тапсырмасын тексеру. № 665 (89*0,45+5,8*97+522,35):9
№ 667 1 м матаның бағасы 880 тг.
Шешуі: 1) 880
.
2)
880 .
Жауабы: 1) 352 тг; 2) 2750 тг. |
Оқушылар дәптерлерімен алмасып, көршісінің үй тапсырмасын тексереді. |
Оқушының өзін өзі бағалау парғы Дескриптор: Үй жұмысы толық дұрыс орындалса 2- балл; Қателері бар болса- 1 балл; Орындамаған болса- 0 балл. |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
||
|
“Ой қозғау”әдісі арқылы тақырып ашу мақсатында сұрақтар қою.
Дұрыс/бұрыс
Басқа қандай тәсілмен орындауға болады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1.1,5 2.Үтіріне мін бермей натурал сандарды көбейткен сияқты көбейтеміз. Шыққан мәнінен оң жағынан көбейткіште үтірден кейін неше цифр болса, сонша цифр үтірмен айырамыз. 3.Бұрыс 4.1,2х4 5. Ондық бөлшек 6.Жаңа тақырыпты ашады. |
Ауызша бағалау, |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Мысалы: Б
|
Оқушылар презентацияда берілген алгоритм мен мысалды дәптерлеріне жазып, қолданады. |
Ауызша бағалау |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс.
|
Оқушылар топтасын берілген тапсырманы орындайды. 1-топ. 1) 3 м 2) 1,2 км 3) 0,6 м 2-топ. 1) 0,6 км 2) 0,9 км 3) 0,48 км 2-топ. 1) 0,6 км 2) 0,63 м 3) 0,5 км |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау парағы Дескриптор: Топта белсенді жұмыс жасайды – 1 балл Тақтаға шығып есепті түсіндіріп қорғайды - 2 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Тақта; Оқу құралдары |
|
|
5 мин |
Жұптық жұмыс: Сәйкестендіру әдісі Нұсқау: Сол жақтағы тұжырымды оң жақтағы түсіндірмемен сәйкестендір.
|
Оқушы көбейтіндінің мәнін табады және сәйкестендіредіЖауабы: 1В 2 С 3А 4 Д |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушылар-ды Ауызша бағалау Бағалау Парғы. Дескриптор: - көбейтіндінің мәнін табады -үтірдің орнын түсіндіреді. - нәтижесін дұрыс жауаппен сәйкестендіреді -2 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал –жабдықтары |
|
|
10-12 мин |
Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс № 671, 673
Қ |
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды №671
№673 1. 2117 2.19,32 3.1,215 4.1,078 |
Бағалау Парғы. Дескриптор: Ондық бөлшектерді көбейтуді орындайды; шыққан жауабында үтірдің орнын дұрыс анықтайды. Теңдеуді дұрыс шешеді 3 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Тақта; Оқу құралда-ры; оқулық; |
|
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Сабақты бекіту “ Edukaplay” платформасы арқылы сабақты бекіту. Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді. Бүгінгі сабақта алған бағаларынайтады. |
Үй тапсырмасы: № 672, 674 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
Слайд ; Интер-активті тақта; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, 5 сынып. Ондық бөлшектерді көбейту
Ашық сабақ, 5 сынып. Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытбек Айғаным |
||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар: - ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту алгоритмін түсінеді; - қолданбалы есептер шығарғанда ондық бөлшектерді көбейтуді пайдаланады. |
||||
|
Бағалау критерий : |
|
||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылықтар:Адамгершілік: тапсырмаларды орындау барысында есептің шешімін бір-біріне көмектесе отырып, дұрыс жолмен табуға, топтық жұмыс кезінде әркімнің пікірін әділ бағалай отырып, ұйымшылдықпен, бірлесіп тапсырма орындауға, өз еңбегі мен сыныптасының еңбегін бағалауға үйренеді. Жауапкершілік: есеп шығарудағы қателерін талдап, өз жұмысының нәтижесіне жауап беруге, тапсырмаларды уақытылы әрі мұқият орындауға дағдыланады. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5-7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі :
Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
мақсатында сабақтың ұранын бірге оқу: «Мен ойланамын, Апта дәйек сөзін естеріне салып, қайталау: «Шығармашыл бала- ойлы бала»
|
Психологиялық ахуалы жақсарып, өзіне деген сенімділік пайда болады. Апта дәйек сөзін естеріне түсіреді. |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
|
|
Жеті қазына «қазыналары» арқылы үй тапсырмасын тексеру. № 665 (89*0,45+5,8*97+522,35):9
№ 667 1 м матаның бағасы 880 тг.
Шешуі: 1) 880
.
2)
880 .
Жауабы: 1) 352 тг; 2) 2750 тг. |
Оқушылар дәптерлерімен алмасып, көршісінің үй тапсырмасын тексереді. |
Оқушының өзін өзі бағалау парғы Дескриптор: Үй жұмысы толық дұрыс орындалса 2- балл; Қателері бар болса- 1 балл; Орындамаған болса- 0 балл. |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
||
|
“Ой қозғау”әдісі арқылы тақырып ашу мақсатында сұрақтар қою.
Дұрыс/бұрыс
Басқа қандай тәсілмен орындауға болады?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. 1.1,5 2.Үтіріне мін бермей натурал сандарды көбейткен сияқты көбейтеміз. Шыққан мәнінен оң жағынан көбейткіште үтірден кейін неше цифр болса, сонша цифр үтірмен айырамыз. 3.Бұрыс 4.1,2х4 5. Ондық бөлшек 6.Жаңа тақырыпты ашады. |
Ауызша бағалау, |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Мысалы: Б
|
Оқушылар презентацияда берілген алгоритм мен мысалды дәптерлеріне жазып, қолданады. |
Ауызша бағалау |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал-жабдық-тары |
|
|
5 мин |
Топтық жұмыс.
|
Оқушылар топтасын берілген тапсырманы орындайды. 1-топ. 1) 3 м 2) 1,2 км 3) 0,6 м 2-топ. 1) 0,6 км 2) 0,9 км 3) 0,48 км 2-топ. 1) 0,6 км 2) 0,63 м 3) 0,5 км |
Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Бағалау парағы Дескриптор: Топта белсенді жұмыс жасайды – 1 балл Тақтаға шығып есепті түсіндіріп қорғайды - 2 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Тақта; Оқу құралдары |
|
|
5 мин |
Жұптық жұмыс: Сәйкестендіру әдісі Нұсқау: Сол жақтағы тұжырымды оң жақтағы түсіндірмемен сәйкестендір.
|
Оқушы көбейтіндінің мәнін табады және сәйкестендіредіЖауабы: 1В 2 С 3А 4 Д |
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушылар-ды Ауызша бағалау Бағалау Парғы. Дескриптор: - көбейтіндінің мәнін табады -үтірдің орнын түсіндіреді. - нәтижесін дұрыс жауаппен сәйкестендіреді -2 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Оқу құрал –жабдықтары |
|
|
10-12 мин |
Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс № 671, 673
Қ |
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды №671
№673 1. 2117 2.19,32 3.1,215 4.1,078 |
Бағалау Парғы. Дескриптор: Ондық бөлшектерді көбейтуді орындайды; шыққан жауабында үтірдің орнын дұрыс анықтайды. Теңдеуді дұрыс шешеді 3 балл |
Слайд ; Интер-активті тақта; Тақта; Оқу құралда-ры; оқулық; |
|
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Сабақты бекіту “ Edukaplay” платформасы арқылы сабақты бекіту. Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді. Бүгінгі сабақта алған бағаларынайтады. |
Үй тапсырмасы: № 672, 674 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
Слайд ; Интер-активті тақта; |
|
шағым қалдыра аласыз


ірінші
кітаптың қалыңдығы 2,4 см. Екінші кітап одан 1,5 есе қалың. Екінші
кітаптың қалыңдығын тап.


















