Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ №62 Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Күні: |
Мектеп: №62 Н.Төреқұлов атындағы жалпы орта мектеп |
|
Сыныбы: 1А- сынып |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақбергенов Данияр Жакипович |
|
Сабақтың тақырыбы |
Секіруге арналған тапсырмалар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.5.5 Түрлі кеңістіктерде бірқатар қарапайым іс-қимылдарды біледі және орындай алады |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Қозғалыс түрлерін атайды; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кеңістікте орындалатын іс- әрекеттерді орындайды; Кейбір оқушылар орындай алады: Секіру жаттығуларын орындайды; Секіру жаттығуларын орындау барысында дағдыларын пайдаланады; |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсат |
- Саламатсыз ба? - Здравствуйте - Hello Ысқырық, свисток, Whistle Пәндік лексика және терминология
Диалогқа арналған пайдалы сөз тіркестері Секіру барысы туралы оқушылар бір біріне сұрақтар қойып, жауап береді. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
Құндылықтарды дарыту |
• оқушының төзімділік, жылдамдық, күш, ептілік және икемділік сияқты қозғалыс дағдыларын дамытады; • ұлтжандық, құрмет, командада жұмыс, жауапкершілік пен өзара түсінушілік қалыптастырады; • оқушыларды өмір бойы салауатты өмір салтын ұстануға бағыттай отырып, алынған дағдыларды қолдануға ынталандырады; • білімді байыту және оқушылар арасында дене тәрбиесінің адам мәдениеті бөлігі идеясын дамытуға мүмкіндік береді. |
|
Бастапқы білім |
Оқушылар алдыңғы сыныптарда, сондай-ақ мектептен тыс қызметте меңгерген жеңіл атлетика туралы біледі, секіру дағдыларын игерген. |
|
Жоспар |
||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Дайындық бөлімі 1.Сапқа тұрғызу, оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2. Қауіпсіздік ережелерін сақтау әрекеті Сабақ кезінде қауіпсіздік талаптары *Ойынды бастау, ойында үзіліс жасау және ойынды тек сабақ жетекшінің рұқсатымен (сигналымен) тоқтату. *Қозғалмалы ойындарды өткізу ережелерін қатаң сақтау. *Ойыншылардың қол мен аяқпен ұрылу және итеруден, соқтығыстан сақтану керек. *Құлау кезде жарақат алмау үшін жиналу қажет. *Сабақ жетекшінің барлық жолдауын (сигналдарды) мұқият тыңдау және орындау. 3.Саптағы бұрылу жаттығулары «Оңға бұрыл», «Солға бұрыл», «Кері бұрыл», «Алға қарай жүр» *Балалар аяқтарының ұшымен, өкшемен жүріп, оң, сол жақтарымен секіру, жүгіру және теріс қарап жүгіру. *2-3 минут тоқтамай жүгіру. Қолдарына
шығармашылық алып, үш топқа бөлініп, жаттығулар
орындайды. |
Спорт зал Ысқырық Секіртпелер Уақыт өлшегіш Шығыршық |
Сабақтың ортасы 25 минут |
Негізгі бөлімі Секіртпемен орындалатын
жаттығулар: «Секіртпемен секіре түс» (Ж,Т) «Қармақ» ойыны Ойынға бір ұшына асбұршақпен не құммен толтырылған қапшық байланған ұзындығы 3-4 м жіп керек, немесе секіртпені қолдануға да болады. Бұл «балықшы» (жүргізуші) «балықтарды» (қалған оқушылар) аулайтын қармақ. Барлық ойыншылар шеңберге, ал жүргізуші жіппен шеңбердің ортасына тұрады. Жүргізуші қармақтың қапшық байланған ұшын оқушылардың аяқтарының астынан айналдыра бастайды. Олар қапшықтың бағытын бақылап отырады да, өздеріне тигізбеу үшін секіріп отырады. Ойынның ережелері: 1. Жіп ойыншының жіліншігінен төмен тиген кезде, ойыншы ұсталды деп саналады. 2. Секірген кезде ойыншыларға жүргізушіге жақындауға болмайды. 3. Жіп тиген ойыншы ойыннан ұшады. |
Ойынға қажетті жабдықтар
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытынды Денені қалыпқа келтіру жаттығулары Сапқа тұрғызу. Оқушыларды сыныпқа алып бару. Кері байланыс |
|
Қосымша |
||
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ- мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Оқушыға секіре аласың, сенің қолыңнан секіртпенмен секіру келеді. |
Мақтау, мадақтау, ынталандыру сөздері. Кері байланыс |
Математика, дүниетану, орыс тілі, ағылшын тілі, өзін-өзі тану |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? |
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды. Секіру жаттығуларын үйренді. Жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Қабілетті оқушыларға секіру жаттығуларын бердім. |
|
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) |
1.Секіру кезінде қауіпсіздік ережесін сақтайды және әдістерді орындай алады. 2. Өзін-өзі қимыл іс-әрекетпен ептілікке баулиды. |
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты) |
1. Секіртпемен орындалатын жаттығуларды орындауды жетілдіре түсу; 2. Оқушылардың ептілік, шапшаңдық дағдыларын жетілдіре түсу; |
|