Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ. 7 санына көбейту және бөлу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
“Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
18.10.2023ж |
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
Алдажанова А.Т. |
||||
Сынып:3 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
7 санына көбейту және бөлу кестесі |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану 3.1.2.3. Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану |
||||
Сабақтың мақсаты |
7 санына көбейту мен бөлу кестесін құру, қолдану; Көбейтуді бөлу амалымен тексеруді меңгереді. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3мин) |
Қызығушылықты ояту. Жақсылықкөрсем – көлдеймін Жамандықкөрсем – шөлдеймін Жақсылықүшінжадырап, Жанымдыжырментербеймін
Топқа бөліну. “Смарт сағат” әдісі. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Смарт сағат әдісі арқылы топқа бөлінеді |
|
|
|
Сабақтыңортасы (35 мин) Сергіту сәті 2 минут Сабақтыңсоңы Рефлексия 5 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 8 , 87-бет Есепті шығар 6 м – 3 кастөм 12 м - ? кастөм Ш: 6 : 3 = 2 12 : 2 = 6 Ж:6 кастөм «Құнды пікір» әдісі арқылы алдынғы білімді тексеру.
Ой қозғау. Балалар қазақ халқының наным сенімі бойынша қандай сандарды қасиеттідеп санаған? -Дұрыс айтасыңдар. Қазақ халқында жеті
саны киелі саналады.(Жеті санының қасиеттін білдіретін мысалдар келтіремін )
1-топ. Жеті қарақшы 2-топ. Жеті қазына 3-топ. Жеті ата
Жаңа сабақ. С абақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Біздің сынып бүгін дәлізде кезекшілік атқарды. Олар бір – бірінен аралары 7 қадам болатындай қатарға тұрды.7 – ден сана.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бірлескен оқу» әдісі 7 –ге көбейту және бөлу кестесін құрастыр.
2-тапсырма Тақтамен жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі Б алалар өрнектіңқұрылымын қай жағдайда есептемей салыстыруға болады? Сергіту сәті 3-тапсырма. Топтық жұмыс. № 4,5,6 есептер Балалар, 1 дәптердің бағасын қалай білеміз? 8 дәптердің құнын қалай анықтадыңдар?
4-тапсырма Ж ұптық жұмыс. «Картошка фри» әдісі Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап. Кері байланыс: --Бүгін қай санның көбейту кестесімен жұмыс жасадық? --Көбейту амалының дұрыстығын қалай тексереміз? --Көбейткіштердің орнын ауыстырсақ көбейтіндінің мәні өзгере ме? «Смарт сағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 )
Үйге тапсырма № 8. 90-бет |
2.Есептің өрнегін құрастырады; 2 мен 6 аралығындағы көбейту кестесіндегі есептерді шығарады, есепті бөлу амалымен тексереді. Білім алушылардың ықтимал жауаптары
Білім алушылар жаңа тақырып және мақсатымен танысады 1. 7 –гекөбейту кестесін құрастырады 2.7 –гебөлу кестесін құрастырады 3.бөлінді 7-ге тең кестені құрастырады Білім алушылар өрнектің құрылымына қарай қай жағдайда есептемей салыстыруға болатынын талдап айтады. Нейрогимнастикалық жаттығуын жасайды Білім алушылар топпен жұмыс орындайды. Есептің шартын құрып шешуін табады. 7-тапсырма бойынша өрнектер құрастырып, өрнектің мәнін табады Білім алушылардың ықтимал жауаптары Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағат тілдерін жылжыту арқылы анықтайды. |
Дескриптор: Есептің шартын құрастырады, (1б) 1бұйымға жұмсалған шығынды табады; (1б) Бұйымның санын табады.(1б) Дескриптор: 2 мен 6 аралығындағы көбейту кестесін,бөлу амалымен тексереді (1б) Мақтау, мадақтау Дескриптор: -7 –гекөбейту кестесін құрастырады -7 –гебөлу кестесін құрастырады -бөлінді 7-ге тең кестені құрастырады Дескриптор: -Өрнектің құрылымына қарай есептемей салыстыруға болатынын табады.1б -Талдап айтады 1б -Салыстыруды орындайды.1 б Дескриптор: Есептің шартын құрастырады.1 б Есептің шешуін тауып жауабын жазады. 1б Дескриптор: Өрнектер құрастырады,өрнектің мәнін табады. 1б Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Слайд№1 Банкомат карточка сының шаблоны Слайд №2
Оқулық №1, 88-бет Оқулық 2-тапсырма 88-бет Ламинад талған нейрожат тығулары Оқулық №4,5,6 89-90бет Оқулық № 7 90-бет
С март сағат
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.1.3.3 шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га)/ уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
||||
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі ауданды салыстыру Шамалар мәнімен берілген амалдарды орындау |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6 , 54-бет Фигуралар сыз. Олардың ауданын палеткамен анықта. «Ой қозғау» әдісі Суреттегі әрбір берілген аумақты толтыру үшін қанша тақтатас керек? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Әртүрлі ауданды салыстыру Шамалар мәнімен берілген амалдарды орындау
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1-топ «Шаршы» тобы Қабырғасы 10 см болатын шаршы сыз. Шаршының ауданын палетканың көмегімен тап. 10 см * 10 см = 100см² 2-топ «Дөңгелек» тобы 100 см * 100 см = 10000см²=100дм² 3-топ «Тіктөртбұрыш» тобы 1000 см * 1000 см = 1000000см² =1000дм² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауданды қалай табады? |
Фигуралар сызып, ауданын палеткамен анықтайды Тақтатас санын анықтайды 1. шаршыны сызады 2.шаршының ауданын табады
1. кілемнің ауданын табады 2.шамаларды түрлендіреді 1.бақшаның ауданын табады 2.шамаларды түрлендіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - ауданын палеткамен анықтайды (1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -шаршыны сызады (1б) -шаршының ауданын табады(1б) Дескриптор: -кілемнің ауданын табады(1б) -шамаларды түрлендіреді(1б) Дескриптор: -бақшаның ауданын табады(1б) -шамаларды түрлендіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 1-тапсырма 56-бет Ламинат маркер Оқулық №2, 56-бет Ламинат маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі 1 дециметр квадратта қанша сантиметр квадрат бар екенін есепте. 1метр квадратта қанша дециметр квадрат барын есепте. 1дм²= 100 ²см 1 м²= 100 дм ² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1.1 дм² қанша см ² барын есептейді(1б) 2.1м² қанша дм ² барын есептейді 3.шамаларды түрлендіру жолын түсіндіреді Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -1 дм² қанша см ² барын есептейді(1б) -1м² қанша дм ² барын есептейді(1б) - шамаларды түрлендіру жолын түсіндіреді(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 3 57-бет Дәптер қаламсап |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті өрнек түрінде жазып, оны шығар Үш сатып алушыға – 5 кг-нан Төртінші сатып алушыға- 15кг Барлығы - ? кг картоп Ш: (3 * 5 )+15 = 15 + 15 = 30 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектердегі амалдаррдың орындалу ретін қалай анықтадың? |
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін еесептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін еесептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №5 57 –бет Дәптер қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №4, 57-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.1.3.1 заттың беткі ауданын өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.1.3.3 шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га)/ уақыт (сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) өлшем бірліктерін салыстыру 3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Әртүрлі ауданды салыстыру Шамалар мәнімен берілген амалдарды орындау |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 4 , 57-бет Есепте 5 м² + 45 м² = 50 м² 9 м² * 4= 36 м² 35 м² : 7 = 5м² 500 м² - 235 м² = 265 м² 35 м² + 29 м² = 64 м² 3 дм² + 506 дм² = 509дм² «Ой қозғау» әдісі Берілген ауданға қанша тақтатас сыятынын есепте. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Әртүрлі ауданды салыстыру Шамалар мәнімен берілген амалдарды орындау
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1-топ «Шаршы» тобы Әр қатардағы торкөзді сана. Тіктөртбұрыштың, шаршының ауданы нешеге тең? 5см * 4см = 20см² 2-топ «Дөңгелек» тобы Әр бағанды сана. Тіктөртбұрыштың, шаршының ауданы нешеге тең? 5см * 5см = 25см² 3-топ «Тіктөртбұрыш» тобы Есепте 60 см² + 452см² = 512см² 6м² * 8 = 48м² 21дм² : 7 = 3дм² 800м² - 535 м² = 265 м² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауданды қалай табады? |
Қосындыны табады Берілген ауданға қанша тақтатас сыятынын есептейді 1. шаршыны сызады 2.шаршының ауданын табады
1. тіктөртбұрыштың ауданын табады 2.шаршының ауданын табады
1. берілген амалдардың мәнін есептейді 2.есептеу жолын түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -қосындыны табады(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -тіктөртбұрыштың ауданын табады (1б) -шаршының ауданын табады(1б) Дескриптор: -берілген амалдардың мәнін есептейді(1б) -есептеу жолын түсіндіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 1-тапсырма 58-бет Ламинат маркер Оқулық №2, 58-бет Ламинат маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті өрнек түрінде жазып, шығар. 18 : 6 = 3 15 : 5 = 3 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. өрнек құрастырады 2.мәнін есептейді Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 4 58-бет Дәптер қаламсап |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есептің қысқаша шартын санды деректермен толықтыр. Есепті шығар. Қ ызанақ -5кг-нан 3 жәшік Қияр – 4кг-нан 5 жәшік ? кг Ш: (5 * 3) + (4 * 5) = 15+ 20= 35 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектердегі амалдаррдың орындалу ретін қалай анықтадың? |
1. қысқаша шартын санды деректермен толықтырады 2. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 3.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 4.өрнектің мәнін еесептейді 5.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - қысқаша шартын санды деректермен толықтырады(1б) -қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін еесептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №5 57 –бет Дәптер қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №7, 59-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Шамалар арасындағы тәуелділік |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару 3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||
Сабақтың мақсаты |
2 – 3 амалдан тұратын есептерді шығарасың |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 18 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7 , 59-бет Салыстыр 3м²* 6 = 25м² - 7 96 м² - 28м²> 35м²: 7 56м² + 34м²> 9м² * 5 18 м²: 2 < 9м² * 3 «Ой қозғау» әдісі Кесте бойынша есеп құрастырып жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 2 – 3 амалдан тұратын есептерді шығарасың
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1-топ «Шаршы» тобы Дәптер – 9 тг –ден 5 Хатқалта – 8 тг – ден 2 Барлығы - ?тг Ш: (9 * 5) + (8 *2) =45 + 16= 61 2-топ «Дөңгелек» тобы Дәптерқап –7тг-ден 4 Бетбелгі – 8тг-ден 4 Барлығы ? тг Ш: (7 * 4) + (8 *4) = 28 + 32 =60 3-топ «Тіктөртбұрыш» тобы Ашықхат –8тг – ден 2 Өшіргіш – 10тг –ден 5 Барлығы -? Тг Ш: (8 *2) + (10 * 5) = 16 + 50 =66 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Заттың құнын білу үшін қай амалды орындайды? |
Шамалардың мәнін салыстырды Кесте бойынша есеп құрастырып жазады 1. кесте бойынша есеп құрастырады 2. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 3.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 4.өрнектің мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -шамалардың мәнін салыстырады(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -кесте бойынша есеп құрастырады(1б) - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін еесептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық №2, 60-бет Ламинат маркер таратпа |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №6, 62-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Екі жиынның бірігуі және қиылысуы |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.4.1.1 екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу 3.4.1.2 сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру 3.5.2.2 екі жиынның қиылысуы , екі жиынның бірігуі , бос жиын таңбаларын пайдалану |
||||
Сабақтың мақсаты |
Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын белгілеу, қрастыру, бейнелеу |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6 , 62-бет Есепте (25000 – 5000) +12000 =20000+12000= 32000 80000-(35000 – 30000) = 80000 – 5000 = 75000 56000+(20000 – 16000)= 56000 + 4000 = 52000 25000 – (5000 + 12000)= 25000 – 17000 = 8000 (80000 – 35000) – 30000 = 45000 - 30000= 15000 (56000 + 20000) – 16000 = 76000 – 16000 = 60000 «Ой қозғау» әдісі Сұрақтарға жауап бер. Кіші дөңгелектің сыртында неше нүкте жатыр? Кіші және үлкен дөңгелектің сыртында неше нүкте жатыр? Үлкен дөңгелекте және кіші дөңгелекте неше нүкте жатыр? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын белгілеу, қрастыру, бейнелеу
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Екі сақинаны партаның бетіне қой. Сол жағына 3-ке бөлінетін сандар жиыны, оң жағына 4-ке бөлінетін сандар жиыны жазылған қима қағазды қой. 3-ке де, 4-ке де бөлінетін сандар жиынын ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жиындардың қиылысу белгісі қай кезде қолданылады? |
Амалдардың мәнін есептейді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
1. 3-ке бөлінетін сандар жиынын қояды 2.4-ке бөлінетін сандар жиынын қояды(1б) 3.3-ке де, 4-ке де бөлінетін сандар жиынын атайды |
Дескриптор: -амалдардың мәнін есептейді(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -3-ке бөлінетін сандар жиынын қояды(1б) -4-ке бөлінетін сандар жиынын қояды(1б) -3-ке де, 4-ке де бөлінетін сандар жиынын атайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 1-тапсырма 63-бет Ламинат маркер Оқулық №2, 63-бет Екі сақина,3-ке,4-ке бөлінетін сандар қима қағаз Ереже А4 |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Құстардың атауын ата. Қай шеңберде орналасқан? Аңдардың атауын ата. Қай шеңберде орналасқан? Ұша алатын жануарлардың атауын ата. Қай жерде орналасқан? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. құстарды атап,қай шеңберде орналасқанын анықтайды 2.аңдарды атап,қай шеңберде орналасқанын анықтайды 3.ұшатын жануарларды атап,қай жерде орналасқанын анықтайды Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -құстарды атап,қай шеңберде орналасқанын анықтайды(1б) -аңдарды атап,қай шеңберде орналасқанын анықтайды(1б) -ұшатын жануарларды атап,қай жерде орналасқанын анықтайды(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №3 64-бет |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Қиылысатын екі дөңгелек сыз. Қызыл дөңгелекке жұп сандарды жаз. Көк дөңгелекке екі таңбалы сандарды жаз. Екі таңбалы жұп сандар жазылатын бөлікті боя. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жиындардың бірігу белгісі қай кезде қойылады? |
1. қызыл дөңгелекке жұп сандарды жазады 2.көк дөңгелекке жұп сандарды жазады 3.екі таңбалы жұп сандар жазылатын бөлікті бояйды Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -қызыл дөңгелекке жұп сандарды жазады(1б) -көк дөңгелекке жұп сандарды жазады(1б) -екі таңбалы жұп сандар жазылатын бөлікті бояйды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №5 65 –бет Түрлі түсті қарындаш Дәптер қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №8, 66-бет таратпа |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
3 |
9 |
12 |
15 |
18 |
21 |
24 |
27 |
30 |
4 |
8 |
12 |
16 |
20 |
24 |
32 |
36 |
40 |
|
|
Үйге тапсырма
Д ұрыс пікірді тап. 1 2.Дөңгелектердің ортақ бөлігінде қызыл және дөңгелек ойыншықтар орналасқан С ұраққа жауап бер. 1.Барлық ойыншықтар қанша? 2.Қызыл шарлар қанша? 3.Барлық шарлар қанша? |
|
Д ұрыс пікірді тап. 1
2.Дөңгелектердің ортақ бөлігінде қызыл және дөңгелек ойыншықтар орналасқан С ұраққа жауап бер. 1.Барлық ойыншықтар қанша? 2.Қызыл шарлар қанша? 3.Барлық шарлар қанша? |
|
Д ұрыс пікірді тап. 1
2.Дөңгелектердің ортақ бөлігінде қызыл және дөңгелек ойыншықтар орналасқан С ұраққа жауап бер. 1.Барлық ойыншықтар қанша? 2.Қызыл шарлар қанша? 3.Барлық шарлар қанша? |
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Екі жиынның бірігуі және қиылысуы |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.4.1.1 екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу 3.4.1.2 сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру 3.5.2.2 екі жиынның қиылысуы , екі жиынның бірігуі , бос жиын таңбаларын пайдалану |
||||
Сабақтың мақсаты |
Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын белгілеу, қрастыру, бейнелеу |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 8 , 66-бет Дұрыс пікірді тап. Сұрақтарға жауап бер «Ой қозғау» әдісі Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын белгілеу, қрастыру, бейнелеу
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 –топ «Үшбұрыш» Сызбаға берілген сұрақтарға жауап бер 2-топ «Шаршы» Суреттегі жиындардың қиылысқан бөлігіндегі элементтерді ата. Жиындардың қиылысуына атау бер. 3-топ «Дөңгелек» 20-ға дейінгі екі таңбалы жұп сандар жиынының барлық элементтерін жаз. 20-ға дейінгі екі таңбалы тақ сандар жиынының барлық элементтерін жаз. Осы жиындардың бірігуі элементтерін жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жиындардың қиылысу белгісі қай кезде қолданылады? |
Дұрыс пікірді табады Сұрақтарға жауап береді Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді 1. математиканы жақсы көретін оқушы санын анықтайды 2.жаратылыстануды жақсы көретін оқушы санын анықтайды 3.екі пәнді де жақсы көретін оқушы санын анықтайды 1. қиылысқан бөлігіндегі элементтерді атайды 2.жиындардың қиылысуына атау береді 3.себебін түсіндіреді 1. екі таңбалы жұп сандар жиынының элементтерін жазады 2.екі таңбалы тақ сандар жиынының элементтерін жазады 3.жиындардың бірігуі элементтерін жазады |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -математиканы жақсы көретін оқушы санын анықтайды(1б) -жаратылыстануды жақсы көретін оқушы санын анықтайды(1б) -екі пәнді де жақсы көретін оқушы санын анықтайды(1б) Дескриптор; - қиылысқан бөлігіндегі элементтерді атайды(1б) -жиындардың қиылысуына атау береді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -екі таңбалы жұп сандар жиынының элементтерін жазады(1б) - екі таңбалы тақ сандар жиынының элементтерін жазады(1б) - жиындардың бірігуі элементтерін жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
таратпа Оқулық 1-тапсырма 63-бет Таратпа қаламсап Оқулық №2, 68-бет Таратпа маркер Оқулық №3, 68-бет Таратпа Маркер Оқулық №5(а), 69-бет Таратпа маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Бетбелгі – 8 тг-ден 5 Күнтізбе – 7тг –ден 4 Барлығы - ? тг Ш: (8 * 5)+( 7 * 4 ) =40 +28= 68 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №6(а) 69-бет Дәптер қаламсап |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Дұрыс пікірді тап. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жиындардың бірігу белгісі қай кезде қойылады? |
1.дұрыс пікірді белгілейді 2.пікірін дәлелдейді Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -дұрыс пікірді белгілейді(1б) -пікірін дәлелдейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №7, 69-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Ой қозғау
1.Қанша бала шахматпен айналысады? |
|
2.Қанша бала бимен айналысады? |
|
3.Қанша бала шахматпен де, бимен да айналысады? |
|
4.Болаттың шахматпен де,бименде айналысатыны рас па? |
|
5.Сырымның шахматпенде, бименде айналысатыны рас па? |
|
«Үшбұрыш» тобы
1.Неше оқушы математиканы сүйікті пәні ретінде атады? |
|
2. Неше оқушы жаратылыстануды сүйікті пәні ретінде атады? |
|
3. Неше оқушы математиканы да, жаратылыстануды да сүйікті пәні ретінде атады? |
|
4.Санжардың математиканы да, жаратылыстануды да жақсы көретіні рас па? |
|
5.Диастың математиканы жақсы көретіні рас па? |
|
«Шаршы» тобы
|
|
Элементтерді ата. |
Жиындардың қиылысуына атау бер. |
«Дөңгелек» тобы
|
Осы жиындардың бірігуі элементтерін жаз. |
|
|
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Мүмкіндіктер тармағы |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану 3.5.1.5** жанама сұрақтары болатын ("бірнеше бірлік артық/кем", "бірнеше есе артық/кем" қатынастарымен байланысты), есептерді талдау және шығару |
||||
Сабақтың мақсаты |
Мүмкіндіктер тармағын құру |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7 , 69-бет Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр. 321 + 129 > 328 – 258 160 – 90 < 150 + 40 240 – 50 < 53 + 367 98 + 102 < 900 – 450 «Ой қозғау» әдісі Қима қағазға үш сан жаз. 3,6,9 Үш таңбалы сан құрастыр. Әртүрлі неше нұсқа шықты? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мүмкіндіктер тармағын құру
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 –топ «Үшбұрыш» Есепті шығар 1.ет, тоқаш Ет,балмұздақ Ет,жеміс 2. балық, тоқаш балық,балмұздақ балық,жеміс 3.қуырдақ, тоқаш қуырдақ,балмұздақ қуырдақ,жеміс 2-топ «Шаршы» Екі түрлі тағамнан тұратын түскі астың неше нұсқасы бар? Бірінші тағамның тағы бір нұсқасын құрастыр. 1.кеспе көже, ет Кеспе көже, балық Кеспе көже ,қуырдақ 2. нарын, ет нарын, балық нарын ,қуырдақ 3.сорпа, ет сорпа, балық сорпа ,қуырдақ 3-топ «Дөңгелек» Үш түрлі тағамнан тұратын түскі асты қалай таңдауға болады? Барлық нұсқасын жаз. 1.кеспе көже, ет,шай Кеспе көже, балық,шырын Кеспе көже ,қуырдақ, сүт 2. нарын, ет,шай нарын, балық,шырын нарын ,қуырдақ, сүт 3.сорпа, ет,шай сорпа, балық,шырын сорпа ,қуырдақ,сүт ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мүмкіндіктер тармағын қалай құрастырады? |
Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр. Қима қағазға үш сан жазып, олардан әртүрлі бірнеше нұсқада үш таңбалы сан жазады. 1. екінші тағам мен тәтті таңамның бірінші нұсқасын жазады 2.екінші тағам мен тәтті таңамның екінші нұсқасын жазады 3.екінші тағам мен тәтті таңамның үшінші нұсқасын жазады 1. екі түрлі тағамның бірінші нұсқасын жазады 2.екі түрлі тағамның екінші нұсқасын жазады 3.екі түрлі тағамның үшінші нұсқасын жазады 1. үш тағамнан тұратын астың бірінші нұсқасын жазады 2.үш тағамнан тұратын астың екінші нұсқасын жазады 3.үш тағамнан тұратын астың үшінші нұсқасын жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тура теңдік пен теңсіздік құрастырады(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -екінші тағам мен тәтті таңамның бірінші нұсқасын жазады(1б) - екінші тағам мен тәтті таңамның екінші нұсқасын жазады(1б) - екінші тағам мен тәтті таңамның үшінші нұсқасын жазады(1б) Дескриптор; -екі түрлі тағамның бірінші нұсқасын жазады(1б) - екі түрлі тағамның екінші нұсқасын жазады(1б) - екі түрлі тағамның үшінші нұсқасын жазады(1б) Дескриптор: -үш тағамнан тұратын астың бірінші нұсқасын жазады(1б) - үш тағамнан тұратын астың екінші нұсқасын жазады(1б) - үш тағамнан тұратын астың үшінші нұсқасын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 1-тапсырма 70-бет Ламинат маркер Оқулық №2(а,ә,б), 71-бет Ламинат маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар А В – 6см CD – 24 см ? есе ұзын Ш: 24 : 6 = 4 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №4(а) 72-бет Дәптер қаламсап |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Сызбаға қарап, сұраққа жауап бер. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жиындардың бірігу белгісі қай кезде қойылады? |
1.сұраққа жауап береді 2.пікірін дәлелдейді Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сұраққа жауп береді(1б) -пікірін дәлелдейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №3, 71-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
|
||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Мүмкіндіктер тармағы |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану 3.5.1.5** жанама сұрақтары болатын ("бірнеше бірлік артық/кем", "бірнеше есе артық/кем" қатынастарымен байланысты), есептерді талдау және шығару |
||||
Сабақтың мақсаты |
Мүмкіндіктер тармағын құру |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 3 , 71-бет Киімдер жиынтығын құр. 1.бірінші кофта,белдемше бірінші кофта,шалбар 2. екінші кофта,белдемше екінші кофта,шалбар 3. үшінші кофта,белдемше үшінші кофта,шалбар «Ой қозғау» әдісі Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жаз. Сабақтың тақырыбы мен м Мүмкіндіктер тармағын құру
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 –топ «Үшбұрыш» Есепті шығар А В – 5см ? есе ұзын СД – 25 см Ш:25 : 5 = 5 2-топ «Шаршы» А В – 5см CD – 25 cм ?см ұзын Ш: 25 : 5 = 5 3-топ «Дөңгелек» Бір сөреде – 5 к Екінші сөреде - ? 4 есе арт. К Барлығы -? К Ш: 5 +(5 * 4)= 5 + 20= 25 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мүмкіндіктер тармағын қалай құрастырады? |
Киімдер жиынтығын құрады Берілгенді пайдаланып, барлық мүмкін нұсқаларды жазады 1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -киімдер жиынтығын құрады(1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық №4(а,ә,б), 75-бет Ламинат маркер |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепте 8дм² + 49дм²= 57дм² 9см² * 4= 36см² 40м²: 5 = 8 м² 500см² - 235см²=265 см² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. бірінші қосындыны табады 2.екінші қосындыны табады 3.үшінші қосындыны табады 4.төртінші қосындыны табады Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінші қосындыны табады(1б) -екінші қосындыны табады(1б) -үшінші қосындыны табады(1б) -төртінші қосындыны табады(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 5 75-бет Дәптер қаламсап |
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Заттың құнын қай формулаға сүйеніп таптың? |
1. тауардың санын,құнын, бағасын анықтайды Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -тауардың санын,құнын, бағасын анықтайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
Сабақтыңсоңы Рефлексия 7 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №9, 76-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
11.10.2023ж |
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
Сулейменова Ж.С |
||||
Сынып:3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Қорытындылау |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу, күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану 3.5.2.4 көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
||||
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілеу Мүмкіндіктер тармағын құру 2 – 3 амалды есептерді шығару |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақ тыңортасы (35 мин) |
Үй тапсырмасын тексеру №9, 76-бет 5 + 39 + 95 = (5 +95) + 39 = 100 + 39 = 139 6 + 98 + 94= (94 +6) + 98 =100 + 98 = 198 205 + 199 +195 = (205+195) + 199= 400 + 199 = 599 106 + 198 + 594 = (594 + 106) + 198 = 600 + 198 = 798 105 + 599 + 195 = (105 + 195) + 599=300 + 599 = 899 306 + 298 + 294 = (306 + 294) + 298 = 600 + 298 = 898 «Ой қозғау» әдісі Біздің сыныптың кейбір оқушылары сүйікті пәні ретінде математика мен қазақ тілін атайды. Сұрақтарға жауап бер. Сабақтың тақырыбы мен Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілеу Мүмкіндіктер тармағын құру 2 – 3 амалды есептерді шығару 1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 –топ «Үшбұрыш» 2-ге бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын көк дөңгелекке жаз. 2,4,6,8 3- ке бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын қызыл дөңгелекке жаз. 3,6,9 Әрбір жиында неше элемент бар? Осы жиындардың қиылысында неше әлемент бар? 6 2-топ «Шаршы» 2-ге бөлінетін 20-ға дейінгі сандар жиынын көк дөңгелекке жаз. 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20 3- ке бөлінетін 20-ға сандар жиынын қызыл дөңгелекке жаз. 3,6,9,12,15,18 Әрбір жиында неше элемент бар? Осы жиындардың қиылысында неше әлемент бар? 6,12,18 3-топ «Дөңгелек» 1қатар – 3 п 2қатар -3п 3қатар – 3п Барлығы - ? п Ш: 3 * 3 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындағанда не оңай, не қиын болды? |
Тиімді тәсілмен есептейді Сұрақтарға жауап береді 1.2-ге бөлінетін бір таңбалы сандарды жазады 2.3-ке бөлінетін бір таңбалы сандарды жазады 3.2-ге бөлінетін 20 –ға дейінгі сандарды жазады 4.3-ке бөлінетін 20 –ға дейінгі сандарды жазады 1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тиімді тәсілмен есептейді (1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -2-ге бөлінетін бір таңбалы сандарды жазады(1б) -3-ке бөлінетін бір таңбалы сандарды жазады(1б) -2-ге бөлінетін 20 –ға дейінгі сандарды жазады(1б) -3-ке бөлінетін 20 –ға дейінгі сандарды жазады(1б) Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1, 77-бет Оқулық №2(а,ә), 77-бет Ламинат маркер №3(а) 78-бет Ламинат маркер |
|
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепте 75 дм² + 45дм²= 120дм² 4 м² * 8 = 32м² 45 см² : 5 = 9см² 800м²- 235 м² = 565м² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. шамалардың қосындысын табады 2.шамалардың көбейтіндісінің мәнін табады 3.шамалардың бөліндісінің мәнін табады 4.шамалардың айырмасының мәнін табады Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -шамалардың қосындысын табады(1б) - шамалардың көбейтіндісінің мәнін табады(1б) - шамалардың бөліндісінің мәнін табады(1б) - шамалардың айырмасының мәнін табады(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 6 78-бет Дәптер қаламсап |
|
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Мүмкіндіктер тармағын құр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мүмкіндіктер тармағын құруда нені басшылыққа алдың? |
1. мүмкіндіктер тармағын құрады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мүмкіндіктер тармағын құрады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №8 79-бет дәптер қаламсап |
|
Сабақ тыңсоңы Рефлексия 5 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №9, 79-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Тексерілді: Бекқұлиева А
Бөлім |
“Жанды табиғат” |
||||
Пәні: |
Математика |
||||
Күні: |
12.10.2023ж |
||||
Педагогтіңаты-жөні: |
Сулейменова Ж.С. |
||||
Сынып:3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтыңтақырыбы |
Өзіңді тексерБЖБ №2 |
||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.1.2.3 Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын |
||||
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілеу Мүмкіндіктер тармағын құру 2 – 3 амалды есептерді шығару |
||||
Р.Л Сабақ барысы |
|||||
Сабақ тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялықахуалорнату. Бізбалдырғанбаламыз Құстайқанатқағамыз Дүниеніаралап Оқып, білімаламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
|
Сабақ тыңортасы (35мин) |
Үй тапсырмасын тексеру №9, 79-бет 35 : 5 + 5 * 6= 7 + 30 = 37 (22 + 8): 5 + 7 = 30:5 =6 + 7 =13 45:(15: 3) +75=45: 5+75=9+75=84 (48 – 28) : (14 – 9) = 20: 5 = 4 8 * 5 + 32 : 4 = 40 + 8 = 48 (70 -5 * 4) – 9 = 50 – 9 = 41 73 + 29 – 5 * 9 = 102 – 45 = 57 400 – (40:8 +73) = 400 – 78 = 322 5 * (38 – 34) +59 = 20 + 59 = 79 82 – 5 * 8 + 27: 3 = 42 + 9 = 51 55 + 45 : 9 + 7 * 5 = 60 + 35 = 95 100 – (26 +14) :8= 100 – 5 = 95 «Ой қозғау» әдісі Ұпайларды сана. Берілген амалдарды пайдаланып, өрнектер жаз. Сабақтың тақырыбы мен м
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепте.Салыстыр 5 м² + 45 м²< 51 дм² 9 м² > 8 дм ² 35 м² : 7 > 6 см² 250 м² < 300м² - 35 м² ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындағанда не оңай, не қиын болды? |
Өрнектердің мәнін табады Ұпайларды санайды Берілген амалдарды пайдаланып, өрнектер жазады 1. бірінші шамалардың мәнін салыстырады 2.екінші шамалардың мәнін салыстырады 3.үшінші шамалардың мәнін салыстырады(1б) -төртінші шамалардың мәнін салыстырады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады (1б) Мадақтау Домбыра Дескриптор: -бірінші шамалардың мәнін салыстырады(1б) -екінші шамалардың мәнін салыстырады(1б) -үшінші шамалардың мәнін салыстырады(1б) -төртінші шамалардың мәнін салыстырады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Ұпайлар жазылған нысана А4 Оқулық Түсіну 80-бет |
|
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Қарындаш –5 –еу 9 тг Өшіргіш –4 –еу 8 тг Барлығы -? Тг Ш: 5 * 9 + 4 * 8= 45 + 32 =77 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Тапсырманы орындағанды не қиын болды? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.амал таңбасын таңдап, өрнек құрады 3.өрнектің мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -амал таңбасын таңдап, өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) Дескриптор: - тапсырманы орындайды «Басбармақ» арқылы |
Оқулық Талдау 81-бет Дәптер қаламсап |
|
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
Тапсырманы орындайды |
|
Таратпа қаламсап |
|
Сабақ тыңсоңы Рефлексия 5 мин |
«Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Қолдану 80-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
Тексерілді: Бекқұлиева А