___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Антивирустық қауіпсіздік
|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшембірлік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау тәсілдерін біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: Оқушыларды қарсы алу және сабаққа қатысуын тексеру. Сабаққа психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера қалыптастыру. Оқушылар сыныптас көршісінің жақсы қасиеттерін атап өтеді. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді.
Қолайлы атмосфера құру мақсатында бір-біріне тілектер айтады |
Мұғалім ауызша "Мадақтау" әдісін қолданады |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. Алдыңғы сабақтарда алған білімді бүгінгі сабақпен байланыстыру үшін "Миға шабуыл" әдісін ұйымдастыру. Сұрақтар: 1. Басқа кеңседе немесе басқа ғимаратта орналасқан компьютермен қалай байланысуға болады? 2. Компьютерлік желіні қалай сипаттауға болады? 3. Компьютерді желіге қосу үшін қандай құрылғылар қажет? 4. Компьютерлік желінің маңыздылығын қалай бағалайсыз? 5. Компьютерлік желілердің түрлері қандай белгілермен ерекшеленеді? 6. Компьютерлік желі топологиясы дегеніміз не? 7. Деректер ортасы қандай топтарға бөлінеді? Жаңа материалды меңгеру: Жаңа тақырып тақырыпты түсіндіру үшін мұғалім бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдана алады. Жұппен жұмыс істеу. Оқулықтағы теориялық материалды пайдаланып, кестені толтырыңыз:
Білімді бекіту:
|
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Тірек сөздерді жазып алады, сызбалар, сызбалар немесе кластерлер салады.
Сергіту жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - «Компьютерлік вирус» анықтамасын жазады
- сұлбаны олтырады.
- кестені толтырады
- кестені толтырады
- сәйкесті белгілейді
- кестені толтырады
- интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! Оқушылар жұп болып бір-бірін ауызша бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы,оқулық https://wordwall.net/ru/resource/76532490 https://learningapps.org/watch?v=pfk1brjqc24
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Интернет желісіндегі ақпаратты пайдалана отырып, компьютер мен мобильді құрылғыларға арналған антивирустық бағдарламаның ұқсастықтары мен айырмашылықтарына салыстырмалы талдау жасаңыз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. |
Смайликтер |
презентация |
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып
Ашық сабақ 7 сынып
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Антивирустық қауіпсіздік
|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшембірлік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау тәсілдерін біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: Оқушыларды қарсы алу және сабаққа қатысуын тексеру. Сабаққа психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера қалыптастыру. Оқушылар сыныптас көршісінің жақсы қасиеттерін атап өтеді. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді.
Қолайлы атмосфера құру мақсатында бір-біріне тілектер айтады |
Мұғалім ауызша "Мадақтау" әдісін қолданады |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. Алдыңғы сабақтарда алған білімді бүгінгі сабақпен байланыстыру үшін "Миға шабуыл" әдісін ұйымдастыру. Сұрақтар: 1. Басқа кеңседе немесе басқа ғимаратта орналасқан компьютермен қалай байланысуға болады? 2. Компьютерлік желіні қалай сипаттауға болады? 3. Компьютерді желіге қосу үшін қандай құрылғылар қажет? 4. Компьютерлік желінің маңыздылығын қалай бағалайсыз? 5. Компьютерлік желілердің түрлері қандай белгілермен ерекшеленеді? 6. Компьютерлік желі топологиясы дегеніміз не? 7. Деректер ортасы қандай топтарға бөлінеді? Жаңа материалды меңгеру: Жаңа тақырып тақырыпты түсіндіру үшін мұғалім бейнежазбаны, презентацияны, флипчартты қолдана алады. Жұппен жұмыс істеу. Оқулықтағы теориялық материалды пайдаланып, кестені толтырыңыз:
Білімді бекіту:
|
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Тірек сөздерді жазып алады, сызбалар, сызбалар немесе кластерлер салады.
Сергіту жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - «Компьютерлік вирус» анықтамасын жазады
- сұлбаны олтырады.
- кестені толтырады
- кестені толтырады
- сәйкесті белгілейді
- кестені толтырады
- интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! Оқушылар жұп болып бір-бірін ауызша бағалайды: Жарайсың! Жақсы! Талпын! ФБ |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы,оқулық https://wordwall.net/ru/resource/76532490 https://learningapps.org/watch?v=pfk1brjqc24
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Интернет желісіндегі ақпаратты пайдалана отырып, компьютер мен мобильді құрылғыларға арналған антивирустық бағдарламаның ұқсастықтары мен айырмашылықтарына салыстырмалы талдау жасаңыз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. |
Смайликтер |
презентация |
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

















