|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Егіннің бастары |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.4.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.2.3.1 кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау, айту. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру. Оқылған тыңдалған мәтін бойынша өз ойларын еркін айтуға дағдыландыру. Берілген сұрақтар мен тапсырмаларға нақты жауап беруге үйрету. Ақпараттық технологияларды сабақта қолдана отырып, оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Осы сабақ арқылы оқушыларды кішпейілдікке, орынсыз мақтанға жол бермеуге тәрнбиешлеу. |
||||||||
|
Түзету мақсаттары. |
Оқушылардың сөйлеу тілінқалыптастыру үшін, тыңдалым, айтылым дағдыларымен жұмыс жасау. Қазақ тіліне тән дыбыстарға мән беру. |
||||||||
|
Тәрбие мақсаты: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы аясында, оқушыларды салт - дәстүрге, ұлттық ойынға қызығушылығын арттыру. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
1. «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сәтті күн » Сәттілік сағаты арқылы Оқушыларға сәттілік тілеймін Бір біріне сәттілік тілей отырып, бір біріне керемет көңіл күй сыйлайды. Төл дыбыстарға назар аударту! Ә-І-Ң-Ғ-Ү-Ұ-Қ-Ө-Һ 2. Оқушыларды топтастыру.Тақтада ілулі тұрған ою - өрнектерді таңдап алып, жасырынған суреттер арқылы топтасады. "Киіз үй", Домбыра" 3.Үй жұмысын тексеру. Мақал-мәтелдер жаттау. Интерактивті тақтадан әр балаға бейнеролик көрсетіледі. Кездейсоқ таңдау арқылы балалар әр видеоны ашып, мақалды жалғастырады.
|
Бір біріне "Рақмет" айтады. Төл дыбыстарды оқиды. айтады Оқушылар оюларды таңдап 2 топқа топтасады. Мақалды жалғастырады, дауап береді. «Үш шапалақ»әдісі арқылы өз өздерін бағалау. |
Слайд https://wordwall.net/ru/embed/ce02740b4bfd4b5bbef5d07dd9e4fb07?themeId=1&templateId=8&fontStackId=0 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау.
Интербелсенді тақтадан Бидайдың түрлерін көрсетемін. -Қалай ойлайсыңдар,бұл суретте не бейнеленген? -Суреттен қандай ой түйдіңдер? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар? Айтылым Ойтүрткі Оқушыларды сабақтың тақырыбен, мақсатымен таныстырады. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тыңдалым Интерактивті тақтадан "Егіннің бастары" мысалын көреді, тыңдайды. 1-тапсырма. 53-бет. "Егіннің бастары" 2-тапсырма.Жеке жұмыс. "Асық" әдісі. Асыққа жасырылған сұрақтарды алып, кезек-кезек жауап береді. Сергіту сәті "Бес асық" Топтық жұмыс. 7-тапсырма. 55-бет Тәкаппар данышпан адам
Жеке жұмыс. QR кодты сканерлеп, телефондары арқылы тапсырма орындайды.
|
Айтылым Оқушылар суретке қарап, жетек сұрақтар арқылы тақырыпты өздері ашады Тыңдалым,айтылым Оқушылар тақырыпты ашу арқылы, сабақтың тақырыбын анықтайды. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Егін – Урожай Егіншілік – Земледелие Диқан – Земледелец / Алқап – Поле Өнім -Урожай Пайда –Выгода Дәнді дақыл – Зерновая культура Тыңдалым. Оқылым. Оқушылар тізбектей оқиды. Сабақта оқу арқылы тілдерін дамытады.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Сергіту сәті Оқушылар кезек-кезек "Бес асық" ойынын ойнап, бой сергітеді. Жазылым Оқушылар топтасып тапсырманы орындайды. 1-топ. Тәкаппар адам 2-топ. Данышпан адам туралы салыстырып жазады. QR кодты сканерлеп, Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді. -Тақырыпты ашады. -Сабақтың мақсатымен танысады. Дескриптор: -Оқиды -Мағынасын түсінеді. Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы» Мысалды оқу арқылы сөйлеу тілін дамыту, төл дыбыстарға мән беру Дескриптор: -Сұраққа жауап береді. 2 балл "Медаль" арқылы марапаттау Дескриптор: -Салыстырады. -Мінезге бай адам қандай болатынын айтады -Ой бөліседі. 3балл Дескриптор: -Түсіп қалған сөздерді қояды. 3 балл |
Слайд Оқулық. сөздік Слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Асыққа жасырылған сұрақтар Медаль |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты сұрақ-жауап әдісімен қорытындылау.
Үй тапсырмасын беру: Оқулықтағы 4-тапсырма. 5-бет. Жаңа Сөздер жаттау. |
Дескриптор: Тест орындайды. 2 балл
|
Ынталандыру сыйлықтары |
||||||
|
Кері байланыс. Текше әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Өз деңгейлерін анықтайды. Менің түсінгенім, мен білгім келеді....
|
текше |
|||||||
|
Бағалау |
"Домбыра әдісі" арқылы бағалау. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 7-сынып Егіннің бастары
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі |
||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Егіннің бастары |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.4.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.2.3.1 кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау, айту. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Өткен сабақ бойынша білімдерін тексеру. Оқылған тыңдалған мәтін бойынша өз ойларын еркін айтуға дағдыландыру. Берілген сұрақтар мен тапсырмаларға нақты жауап беруге үйрету. Ақпараттық технологияларды сабақта қолдана отырып, оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Осы сабақ арқылы оқушыларды кішпейілдікке, орынсыз мақтанға жол бермеуге тәрнбиешлеу. |
||||||||
|
Түзету мақсаттары. |
Оқушылардың сөйлеу тілінқалыптастыру үшін, тыңдалым, айтылым дағдыларымен жұмыс жасау. Қазақ тіліне тән дыбыстарға мән беру. |
||||||||
|
Тәрбие мақсаты: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы аясында, оқушыларды салт - дәстүрге, ұлттық ойынға қызығушылығын арттыру. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
1. «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сәтті күн » Сәттілік сағаты арқылы Оқушыларға сәттілік тілеймін Бір біріне сәттілік тілей отырып, бір біріне керемет көңіл күй сыйлайды. Төл дыбыстарға назар аударту! Ә-І-Ң-Ғ-Ү-Ұ-Қ-Ө-Һ 2. Оқушыларды топтастыру.Тақтада ілулі тұрған ою - өрнектерді таңдап алып, жасырынған суреттер арқылы топтасады. "Киіз үй", Домбыра" 3.Үй жұмысын тексеру. Мақал-мәтелдер жаттау. Интерактивті тақтадан әр балаға бейнеролик көрсетіледі. Кездейсоқ таңдау арқылы балалар әр видеоны ашып, мақалды жалғастырады.
|
Бір біріне "Рақмет" айтады. Төл дыбыстарды оқиды. айтады Оқушылар оюларды таңдап 2 топқа топтасады. Мақалды жалғастырады, дауап береді. «Үш шапалақ»әдісі арқылы өз өздерін бағалау. |
Слайд https://wordwall.net/ru/embed/ce02740b4bfd4b5bbef5d07dd9e4fb07?themeId=1&templateId=8&fontStackId=0 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау.
Интербелсенді тақтадан Бидайдың түрлерін көрсетемін. -Қалай ойлайсыңдар,бұл суретте не бейнеленген? -Суреттен қандай ой түйдіңдер? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар? Айтылым Ойтүрткі Оқушыларды сабақтың тақырыбен, мақсатымен таныстырады. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тыңдалым Интерактивті тақтадан "Егіннің бастары" мысалын көреді, тыңдайды. 1-тапсырма. 53-бет. "Егіннің бастары" 2-тапсырма.Жеке жұмыс. "Асық" әдісі. Асыққа жасырылған сұрақтарды алып, кезек-кезек жауап береді. Сергіту сәті "Бес асық" Топтық жұмыс. 7-тапсырма. 55-бет Тәкаппар данышпан адам
Жеке жұмыс. QR кодты сканерлеп, телефондары арқылы тапсырма орындайды.
|
Айтылым Оқушылар суретке қарап, жетек сұрақтар арқылы тақырыпты өздері ашады Тыңдалым,айтылым Оқушылар тақырыпты ашу арқылы, сабақтың тақырыбын анықтайды. Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады. Егін – Урожай Егіншілік – Земледелие Диқан – Земледелец / Алқап – Поле Өнім -Урожай Пайда –Выгода Дәнді дақыл – Зерновая культура Тыңдалым. Оқылым. Оқушылар тізбектей оқиды. Сабақта оқу арқылы тілдерін дамытады.
Айтылым Сұрақтарға жауап бер.
Сергіту сәті Оқушылар кезек-кезек "Бес асық" ойынын ойнап, бой сергітеді. Жазылым Оқушылар топтасып тапсырманы орындайды. 1-топ. Тәкаппар адам 2-топ. Данышпан адам туралы салыстырып жазады. QR кодты сканерлеп, Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді. -Тақырыпты ашады. -Сабақтың мақсатымен танысады. Дескриптор: -Оқиды -Мағынасын түсінеді. Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы» Мысалды оқу арқылы сөйлеу тілін дамыту, төл дыбыстарға мән беру Дескриптор: -Сұраққа жауап береді. 2 балл "Медаль" арқылы марапаттау Дескриптор: -Салыстырады. -Мінезге бай адам қандай болатынын айтады -Ой бөліседі. 3балл Дескриптор: -Түсіп қалған сөздерді қояды. 3 балл |
Слайд Оқулық. сөздік Слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд Асыққа жасырылған сұрақтар Медаль |
|||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты сұрақ-жауап әдісімен қорытындылау.
Үй тапсырмасын беру: Оқулықтағы 4-тапсырма. 5-бет. Жаңа Сөздер жаттау. |
Дескриптор: Тест орындайды. 2 балл
|
Ынталандыру сыйлықтары |
||||||
|
Кері байланыс. Текше әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Өз деңгейлерін анықтайды. Менің түсінгенім, мен білгім келеді....
|
текше |
|||||||
|
Бағалау |
"Домбыра әдісі" арқылы бағалау. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз








