-
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.2В Ауа.Жану реакциясы(2с)
Күні:
Сынып: 7 сынып
Мектеп: Шымкент қаласы №37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі
Мұғалімніңаты-жөні:Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
7.2В Ауа.Ауаның құрамы
№6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
Ойлау дағдылары
Білу,түсіну
7.3.1.1 -ауа құрамын білу;
7.3.1.2 -заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын білу;
7.3.1.3 -атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы: Ауа құрамын біледі
Басым көпшілігі: Заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын біледі
Кейбір оқушы: Атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсінеді
Бағалау критерийі
Ауаның құрамындағы газдарды біледі
Заттардың жану кезіндеауаның құрамындағы оттегінің жұмсалатындығын анықтай алады
Атмосфералық ауаның ластану жолдарын біледі және қорғаудың маңызын түсінеді
Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:ауа,оттек,атмосфера,тұрақты газдар,кездейсоқ газдар
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:Ауның 1/5 бөлігі
--------- тұрады.Ауа -------- қоспасы
Құндылықтарға баулу
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау,іздену,жауапкершілік қабілеттерін арттыру
Пәнаралық байланыс
География 7.3.2.1 «Атмосфера құрамын сипаттайды»
Алдыңғы білім
Жаратылыстану 5.2.4.1"Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау"
Сабақ барысы
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1.
2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып химия 7.2В Ауа.Ауаның құрамы №6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы»
-
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.2В Ауа.Жану реакциясы(2с)
Күні:
Сынып: 7 сынып
Мектеп: Шымкент қаласы №37Фуркат атындағы жалпы орта мектебі
Мұғалімніңаты-жөні:Кожамбекова Акмарал Сапаралиевна
Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
7.2В Ауа.Ауаның құрамы
№6 зертханалық тәжірибе «Балауыз шамның жануы»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
Ойлау дағдылары
Білу,түсіну
7.3.1.1 -ауа құрамын білу;
7.3.1.2 -заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын білу;
7.3.1.3 -атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсіну;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы: Ауа құрамын біледі
Басым көпшілігі: Заттардың жану кезінде оттектің жұмсалатындығын біледі
Кейбір оқушы: Атмосфералық ауаны ластанудан қорғаудың маңызын түсінеді
Бағалау критерийі
Ауаның құрамындағы газдарды біледі
Заттардың жану кезіндеауаның құрамындағы оттегінің жұмсалатындығын анықтай алады
Атмосфералық ауаның ластану жолдарын біледі және қорғаудың маңызын түсінеді
Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:ауа,оттек,атмосфера,тұрақты газдар,кездейсоқ газдар
Диалогтар мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:Ауның 1/5 бөлігі
--------- тұрады.Ауа -------- қоспасы
Құндылықтарға баулу
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау,іздену,жауапкершілік қабілеттерін арттыру
Пәнаралық байланыс
География 7.3.2.1 «Атмосфера құрамын сипаттайды»
Алдыңғы білім
Жаратылыстану 5.2.4.1"Жерде тіршіліктің пайда болуын сипаттау"
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру Топқа біріктіру Үй тапсырмасын пысықтау үшін оқушылардың зейінін шоғырландыруға арналған«Кейіпкерге сипаттама» әдісі арқылы жүргіземін Тапсырма Берілген атомның сипаттамасы бойынша (протон,нейтрон,электрон) қай элемент екенін анықтайды Қалыптастырушы бағалау Бағдаршам |
Мозайка (сурет қиындылары) Таблица ХЭПЖ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
33 мин |
Жаңа материалды оқыту.Ақпаратпен жұмыс жасау дағдысын дамыту және пән мазмұнын меңгеру,ойлау және осы пәнде қолданылатын ұғымдармен жұмыс істеу қабілеттерін арттыруға арналған мына тапсырманы ұсынамын 1-тапсырма Оқулықтағы мәтінді оқып, кестені толтырыңыз Ауаның құрамын сипаттап жазыңыз
Дескриптор - ауаның құрамын жазады -ауаның көлемдік мөлшерін жазады -тұрақты ,кездейсоқ газдарды жазады Қалыптастырушы бағалау Сен маған ,мен саған Оқушылардың танымдық қызығушылығын арттыру мақсатында, зерттеу дағдысын дамыту үшін зертханалық тәжірибені демонстрациялаймын.Қауіпсіздік ережесін еске түсіреді 2 –тапсырма Демонстрация (Көрсетілім) Мақсаты:Ауаның құрамындағы оттектің мөлшерлік құрамын анықтау Тапсырма: ауаның құрамындағы оттектің мөлшерлік құрамын анықта Құрал жабдықтар: балауыз шам,сынауық,химиялық стакан,сызғыш,сіріңке,шыны ыдыс(петри чашка) Тәжірибе Шыны ыдысқа су құйып,ішіне химиялық стакан төңкеріп орнатып судың деңгейін есептейміз.Балауыз шамды жағып стаканның ішіне орнатамыз,шам өшкен соң стаканның ішіндегі судың қаншалықты көтерілгенін есептейміз не себепті судың деңгейі көтерілді. Қорытынды
Дескриптор -Тәжірибені бақылап судың деңгейі артқанан айтады - Тәжірибені бақылап судың деңгейі қаншалақты көтерілгенін айтады - Тәжірибені бақылап судың деңгейінің не себепті 5/1 бөлігіне артқанын айтады Қалыптастырушы бағалау Ауызша мадақтау 3 тапсырма Видео ролик көріп,қосымша мәліметтерді пайдаланып кестені толтырыңыз Атмосфералық ауаны ластаушылар мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын жазыңыз
Дескриптор - атмосфералық ауаның ластану жолын жазады -атмосфералық ауаның ластану жолдары мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын жартылай жазаады -атмосфералық ауаның ластану жолдары мен атмосфера тазалығын сақтау жолдарын толық дұрыс жазады Жауаптарын оқиды Қалыптастырушы бағалау Басбармақ
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 мин |
Кері байланыс -Мен жақсы түсіндім -Менің сұрағым бар -Мен түсінген жоқпын,өйткені Үйге тапсырма Эссе «Атмосфералық ауаны қорғау шаралары »
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сараланған оқу мақсатына сәйкес кейбір оқушы мақсатына негізделген тапсырма беремін |
Әрбір тапсырмаға кері байланыс жасап отырамын |
Қауіпсіздік техникасынң ережелерін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ма? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1.
2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
шағым қалдыра аласыз


