|
Пәні: Физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 8.2 В Электростатика негіздері Сынып: 8 Күні: |
Мектеп: № 22 ЖОМ Мұғалімнің аты жөні: Арынова Айгерим Қатысушылар саны: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Электр зарядының сақталу заңы,қозғалмайтын зарядтардың өзара әрекеттесуі, Кулон заңы, элементар заряд |
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
8.4.1.5-Кулон заңын есептер шығаруда қолдану. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Электростатикалық өрісті қозғалмайтын зарядтар туындататынын біледі. 2. Кулон күшінің әсерлесуші екі зарядтардың шамасына және олардың арақашықтығына байланысты екендігін біледі. 3. Кулон заңын түрлі ортаға пайдаланып есептер шығара алады |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика мен терминология. Кулон заңы – екі нүктелік электр зарядтардың өзара әсерін сиппаттайтын заң. Айналмалы таразы – қозғалмайтын екі нүктелік зарядтардың өзара әсерлесуін зерттейтін зертханалық аспап. Нүктелік заряд – әсерлесетін басқа зарядты денелерге дейінгі ара қашықтықпен салыстырғанда сызықтық мөлшерін ескермеуге болатын денеде жинақталған заряд.
|
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
|
|||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
physic.kz, Bilimland.kz/phizika, fizika.ru осы сайттар арқылы ақпараттар жинау |
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Жаратылыстану және дүниежүзі тарихы пәндерінен электрлену және электр заряды туралы түсінікке ие. |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну |
|||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин |
1. Сәлемдесу Сыныпқа кіру билетімен кіргізу. Билетте суреттер берілген. Оқушы сол суретте не бейнеленген, бейненің атын және ағылшын тіліндегі аудармасын айтып кіреді. 3. Оқушыларды топтастыру. Британия, Қазақстан және ТМД Үй тапсырмасы: Жеке жұмыс. Оқушылардан үй тапсырмасын Qizlet программасы бойынша тест тапсырмасын аламын. Тест сұрақтары тақтада көрсетіліп тұрады. Оқушылар сұраққа жеке жауап береді. Нәтижесі тақтада көрсетіледі. Бұл арқылы оқушылардың барлығы дерлік үй тапсырмасы бойынша қамтылып шығады. (Шығармашылық тапсырма)
Бағалау: Балаларды ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалаудың «Мадақтау» әдісін қолданамын: Excellent, Good, Try |
Кеспе қағаздар
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ:
Жаңа тақырып жайлы бейнеролик көрсету. Содан соң жаңа тақырыптың атын айту. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Сабақтағы жаңа термин сөздермен таныстыру, қайталап айтқызу және дәптерге жазғызу.
Дескриптор:
3. Есептер шығару. Оқулықпен жұмыс (жеке жұмыс). 3.5-жаттығу есептерін шешу. Оқушылар жеке тапсырма орындайды.
«ДЖИГСО» - әдісін қолданып, топтарға тақырып бойынша есептер беремін: І топ:
ІІ топ:
ІІІ топ:
|
Сурет Видео
Кеспе қағаздар
Физика есептер жинағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 7 мин |
Сабақты қорытындылау:
Кері байланыс : «SWOT» талдау әдісі
Үй тапсырмасы: Жаттығу есептері. Тақырыпты оқу, түсінік |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілетті оқушылар Кулон заңын есептер шығару барысында қолдана алады. |
«Мадақтау» әдісімен бағалаймын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау, өзін-өзі бағалау арқылы неге жеткенін және неге әлі қол жеткізу керектігін бағалау. |
Топқа біріккен кезде оқушылардың техникалық қауіпсіздік шараларын сақтау туралы айтылады. Оқушылардың өзара әрекет ету мәдениетін қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Арынова Айгерим ЯхяиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ 8-сынып Кулон заңы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ 8-сынып Кулон заңыМатериал туралы қысқаша түсінік
мұғалімне қажетті сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақ барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













