|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Серкебаев атындағы мектеп - гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
4 – бөлім. Қиял мен шындық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досымханов Нұрбек Керімбайұлы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роза Мұқанова “Мәңгілік бала бейне” әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үзінділерді қолдана отырып, өз көзқарасын дәлелдейді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақың басы (Ұйымдастыру) |
Ұйымдастыру сәті:
|
Амандасады және есімдік, зат есім, сын есім сөздерді қатыстыру арқылы оқушылар бір – біріне жағымды пікір білдіреді. Мысалы: Біздің Ақниет – шырайлы қыз. Сыныпта психологиялық ахуал орнаған соң, білім алушылар «filippity.net» сайты арқылы 3 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатымен танысады. Өткен тақырыпты «Пазл» әдісі арқылы қайталайды. Тақырыпқа қатысты қосымша мәліметтерді біледі. |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1 – топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Оқиға картасы» беріледі. 2 – топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Оқырман конференциясы» әдісі бойынша толтырылатын кесте беріледі. 3 - топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Екіжақты күнделік» әдісі бойынша толтырылатын кесте беріледі. |
Оқыту формасы: «Жеке жұмыс» Айтылым. «Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыптың сұрақтарына жауап береді. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым «Оқиға картасы» әдісі арқылы Роза Мұқанованың “Мәңгілік бала бейне” әңгімесіне өз көзқарастарын білдіреді. Дескриптор: Мәтін мазмұнымен танысады;1 б. Сюжеттік желіге сәйкес негізгі оқиғалардың суретін салады;2 б. Суреттің қасына мәтінді мазмұндауға көмектесетін тірек сөздер немесе сөз тіркестерін жазып қояды; 2 б. Картаға сүйене отырып, мәтін мазмұнын ашады. 3 б. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін «Оқырман конференциясы» әдісі бойынша кестені толтырады. Дескриптор: Мәтін мазмұнынын топпен талқылайды; 1 б. Мәтіннің тақырыбы бойынша топпен сұрақтар құрастырады;2б. Мәтінге қатысты әртүрлі дереккөздерден топпен қосымша мәліметтер іздейді; 3 б. Дайындалған мәліметтерді хабарлауда ауызша немесе жазбаша түрін анықтайды. 2б. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Екіжақты күнделік» әдісі бойынша кестені толтырады. Дескриптор: Мәтін мазмұнын екіге бөледі; 1б. Сол жағына ерекше әсер еткен үзінділерді жазады; 3 б. Оң жағына ерекше әсер еткен үзінділерге қатысты түсініктеме береді. 4 б. |
ҚБ «Қошеметтеу» ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. |
8 – сынып Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту) |
«Өзгертілген ақпаратты анықтау» әдісі бойынша «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінің қысқаша мазмұны слайда арқылы көрсетіледі. |
Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым «Өзгертілген ақпаратты анықтау» әдісі бойынша «Мәңгілік бала бейне» әңгімесіндегі өзгертілген сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды. Дескриптор:
|
ҚБ «Қошеметтеу» |
Слайд |
||
|
(Кері байланыс) Рефлексия Үй жұмысы |
«Мәңгілік бала бейне» әңгімесінің екі жарым минуттық видеосын көрсету. «Ләйлә – трагедиялық образ» тақырыбы бойынша эссе жазу. |
Видео көріп болған соң, «WhatsApp» желісі арқылы рефлексия береді. |
|
WhatsApp, слайд. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8 сынып облыстық Роза Мұқанова “Мәңгілік бала бейне” әңгімесі
Ашық сабақ 8 сынып облыстық Роза Мұқанова “Мәңгілік бала бейне” әңгімесі
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Серкебаев атындағы мектеп - гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
4 – бөлім. Қиял мен шындық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досымханов Нұрбек Керімбайұлы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роза Мұқанова “Мәңгілік бала бейне” әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үзінділерді қолдана отырып, өз көзқарасын дәлелдейді. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақың басы (Ұйымдастыру) |
Ұйымдастыру сәті:
|
Амандасады және есімдік, зат есім, сын есім сөздерді қатыстыру арқылы оқушылар бір – біріне жағымды пікір білдіреді. Мысалы: Біздің Ақниет – шырайлы қыз. Сыныпта психологиялық ахуал орнаған соң, білім алушылар «filippity.net» сайты арқылы 3 топқа бөлінеді. Сабақтың мақсатымен танысады. Өткен тақырыпты «Пазл» әдісі арқылы қайталайды. Тақырыпқа қатысты қосымша мәліметтерді біледі. |
ҚБ «Қошеметтеу» |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1 – топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Оқиға картасы» беріледі. 2 – топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Оқырман конференциясы» әдісі бойынша толтырылатын кесте беріледі. 3 - топ Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Екіжақты күнделік» әдісі бойынша толтырылатын кесте беріледі. |
Оқыту формасы: «Жеке жұмыс» Айтылым. «Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыптың сұрақтарына жауап береді. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым «Оқиға картасы» әдісі арқылы Роза Мұқанованың “Мәңгілік бала бейне” әңгімесіне өз көзқарастарын білдіреді. Дескриптор: Мәтін мазмұнымен танысады;1 б. Сюжеттік желіге сәйкес негізгі оқиғалардың суретін салады;2 б. Суреттің қасына мәтінді мазмұндауға көмектесетін тірек сөздер немесе сөз тіркестерін жазып қояды; 2 б. Картаға сүйене отырып, мәтін мазмұнын ашады. 3 б. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін «Оқырман конференциясы» әдісі бойынша кестені толтырады. Дескриптор: Мәтін мазмұнынын топпен талқылайды; 1 б. Мәтіннің тақырыбы бойынша топпен сұрақтар құрастырады;2б. Мәтінге қатысты әртүрлі дереккөздерден топпен қосымша мәліметтер іздейді; 3 б. Дайындалған мәліметтерді хабарлауда ауызша немесе жазбаша түрін анықтайды. 2б. Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым Үй жұмысына берілген Р.Мұқанованың «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінен кейін білім алушыларға «Екіжақты күнделік» әдісі бойынша кестені толтырады. Дескриптор: Мәтін мазмұнын екіге бөледі; 1б. Сол жағына ерекше әсер еткен үзінділерді жазады; 3 б. Оң жағына ерекше әсер еткен үзінділерге қатысты түсініктеме береді. 4 б. |
ҚБ «Қошеметтеу» ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. ҚБ Дескриптор арқылы топтар бір – бірін бағалайды. |
8 – сынып Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. Қазақ әдебиеті оқулығы, слайд, постерлер. |
||
|
Сабақтың соңы (Бекіту) |
«Өзгертілген ақпаратты анықтау» әдісі бойынша «Мәңгілік бала бейне» әңгімесінің қысқаша мазмұны слайда арқылы көрсетіледі. |
Оқыту формасы: «Топтық жұмыс» Оқылым. Айтылым «Өзгертілген ақпаратты анықтау» әдісі бойынша «Мәңгілік бала бейне» әңгімесіндегі өзгертілген сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды. Дескриптор:
|
ҚБ «Қошеметтеу» |
Слайд |
||
|
(Кері байланыс) Рефлексия Үй жұмысы |
«Мәңгілік бала бейне» әңгімесінің екі жарым минуттық видеосын көрсету. «Ләйлә – трагедиялық образ» тақырыбы бойынша эссе жазу. |
Видео көріп болған соң, «WhatsApp» желісі арқылы рефлексия береді. |
|
WhatsApp, слайд. |
||
шағым қалдыра аласыз













