|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім:Қызым – жағадағы құндызым,Ұлым – аспандағы жұлдызым «Қозы Көрпеш – Баян сұлу» жыры (үзінді). |
|||||
|
Күні : 13.02 |
Педагогтің аты-жөні: Ракадыл Кумисгул |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. «Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.3.1 - прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, кейіпкердің іс -әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру; 8.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтайды, кейіпкердің іс -әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға береді ; тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жаңбыр» әдісі арқылы оқушылардың зйінін сабаққа аудару Әдіс оқушылардың назарларын шоғырландырып, көңілдерін аулауға көмектеседі. Үй жұмысын тексеру/ Жеке жұмыс «Дұрыс, бұрыс» әдісі арқылы үй тапсырмасына берілген тапсырманы пысықтау Бұл тапсырма оқушылардың орындап келген тапсырмалын еске сақтауын тексеруге қолайлы. Мәтін мазмұны бойынша алған түсінігін де анықтауға септігі бар. -Отау жас отбасының көтерген шаңырағы/ дұрыс -Мүшел- 15 жылдан тұратын жас өлшемі/ бұрыс -Перзент- қыз балаға ғана қатысты ұғым/ бұрыс -Тектілік- ар ұятты және тәрбиелі болу/ дұрыс -Жеңге- ер мен әйел адамның інісінің әйелі/ бұрыс Дискриптор: -Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды |
Қошемет «Смайликтер» Өзін- өзі бағалау парағы |
Интербелсенді тақта Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Алдыңғы өткен білімді пысықтау Жеке жұмыс «Wordwall» бағдардламасында жұмыс беру. Өткен тақырыптарда өткен болжалдық және шектік мәнді шылауларды қайталау. Бағдарламаға сілтеме беріледі Айтылым Жеке, жалпылама жұмыс Ойтүрткі Жаңа сабақтың тағырыбына болжам «Тапқырлық» әдісі арқылы сұрақтар қойылады 1. Халық ауыз әдебиеті-қандай мұра? 2. Халық ауыз әдебиетінің қандай түрлері бар? Сабақ тақырыбына байланысты қысқа видеоматериал көрсету Оқылым Комикс кітапшаларын тарату
Комикс мазмұны бойнша жоспар құру Сергіту сәті «Wordwall» бағдарламасы бойынша қазақ әдебиетіндегі жұптарды табу тапсырмасы беріледі Жазылым Айтылым Комикс мазмұны бойынша топтарға диаграммалар беріледі. |
Оқылым Дискриптор: 5 балл -1-сөйлем/ ғана -2-сөйлем/ ақ -3-сөйлем/ мыс -4-сөйлем/ ау -5-сөйлем/ ғана Дискриптор: -Дұрыс шылауларды анықтайды Айтылым Жаңа сабақ тақырыбына болжам жасайды -Ұлт руханиятының асыл мұрасы. -Тұрмыс-салт жырлары Мақалдар Жұмбақтар Ертегілер Айтыс Батырлар жыры Эпостық жырлар Дискриптор: -Сұрақтарға жауап береді Видеоматериалды көреді Сабақтың тақырыбы «Қозы Көрпеш пен Баянсұлу жыр» екенін анықтайды Оқылым Комикс кітапшаларымен танысады, оқиды Жазылым Айтылым Әр топ алдарына берген комикс мазмұнына сәйкес жоспар құрады, оқып береді Дескриптор: - Негізгі ойды анықтайды. -Жоспарды дұрыс реттейді. -Маңызды ақпараттарды ажыратады. -Жоспар мәтінге сай келеді. -Жоспар түсінікті және жинақы. Жұптарын табады Қозы Көрпеш- Баян Сұлу Қыз Жібек пен Төлеген Айман мен Шолпан Айша бибі мен Қарахан Еңлік пен Кебек Жазылым Айтылым Топтар комикс желісі бойынша берілген диаграммаларды толтырып, жұмыстарын қорғайды. 1-топ. Кейіпкерлер арасындағы байланыс диаграммасы (Mind Map) 2-топ. Оқиға желісінің даму диаграммасы (Timeline) 3-топ. Кейіпкерлердің қасиеттері диаграммасы (Venn Diagram) Дискриптор: -берілген тақырыптар бойынша диаграммаларды толтыру -топпен диаграммалардағы ақпараттармен таныстыру |
«Wordwall» Бағалауы Өзін- өзі бағалау парағы Өзін- өзі бағалау парағы Өзін- өзі бағалау парағы Топтар «Үш шапалақ» әдісімен бір біріне қошемет көрсетеді Өзін- өзі бағалау парағы |
Интербелсенді тақта Слайд АКТ Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Виеоматериал Комикс Комикс А4 парақтар Фламастер Интербелсенді тақта Плакаттар Фламастерлер |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Қозы Көрпеш-Баян Сұлу желісі бойынша комикс салып келу |
|||||
|
Кері байланыс «БАҒДАРШАМ» әдісі «Gynzy» бағдарламасы |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім өзін-өзі бағалау парағы бойынша қорытынды балын қояды. Формативтік бағалаулар BILIMCLASS-қа қойылады |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8-сынып "Қозы Көрпеш-Баян Сұлу" жыры
Ашық сабақ 8-сынып "Қозы Көрпеш-Баян Сұлу" жыры
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8-бөлім:Қызым – жағадағы құндызым,Ұлым – аспандағы жұлдызым «Қозы Көрпеш – Баян сұлу» жыры (үзінді). |
|||||
|
Күні : 13.02 |
Педагогтің аты-жөні: Ракадыл Кумисгул |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. «Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.3.1 - прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, кейіпкердің іс -әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға беру; 8.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтайды, кейіпкердің іс -әрекетіне немесе лирикалық кейіпкердің образына баға береді ; тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жаңбыр» әдісі арқылы оқушылардың зйінін сабаққа аудару Әдіс оқушылардың назарларын шоғырландырып, көңілдерін аулауға көмектеседі. Үй жұмысын тексеру/ Жеке жұмыс «Дұрыс, бұрыс» әдісі арқылы үй тапсырмасына берілген тапсырманы пысықтау Бұл тапсырма оқушылардың орындап келген тапсырмалын еске сақтауын тексеруге қолайлы. Мәтін мазмұны бойынша алған түсінігін де анықтауға септігі бар. -Отау жас отбасының көтерген шаңырағы/ дұрыс -Мүшел- 15 жылдан тұратын жас өлшемі/ бұрыс -Перзент- қыз балаға ғана қатысты ұғым/ бұрыс -Тектілік- ар ұятты және тәрбиелі болу/ дұрыс -Жеңге- ер мен әйел адамның інісінің әйелі/ бұрыс Дискриптор: -Сөйлемдердің дұрыс не бұрыс екенін анықтайды |
Қошемет «Смайликтер» Өзін- өзі бағалау парағы |
Интербелсенді тақта Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Алдыңғы өткен білімді пысықтау Жеке жұмыс «Wordwall» бағдардламасында жұмыс беру. Өткен тақырыптарда өткен болжалдық және шектік мәнді шылауларды қайталау. Бағдарламаға сілтеме беріледі Айтылым Жеке, жалпылама жұмыс Ойтүрткі Жаңа сабақтың тағырыбына болжам «Тапқырлық» әдісі арқылы сұрақтар қойылады 1. Халық ауыз әдебиеті-қандай мұра? 2. Халық ауыз әдебиетінің қандай түрлері бар? Сабақ тақырыбына байланысты қысқа видеоматериал көрсету Оқылым Комикс кітапшаларын тарату
Комикс мазмұны бойнша жоспар құру Сергіту сәті «Wordwall» бағдарламасы бойынша қазақ әдебиетіндегі жұптарды табу тапсырмасы беріледі Жазылым Айтылым Комикс мазмұны бойынша топтарға диаграммалар беріледі. |
Оқылым Дискриптор: 5 балл -1-сөйлем/ ғана -2-сөйлем/ ақ -3-сөйлем/ мыс -4-сөйлем/ ау -5-сөйлем/ ғана Дискриптор: -Дұрыс шылауларды анықтайды Айтылым Жаңа сабақ тақырыбына болжам жасайды -Ұлт руханиятының асыл мұрасы. -Тұрмыс-салт жырлары Мақалдар Жұмбақтар Ертегілер Айтыс Батырлар жыры Эпостық жырлар Дискриптор: -Сұрақтарға жауап береді Видеоматериалды көреді Сабақтың тақырыбы «Қозы Көрпеш пен Баянсұлу жыр» екенін анықтайды Оқылым Комикс кітапшаларымен танысады, оқиды Жазылым Айтылым Әр топ алдарына берген комикс мазмұнына сәйкес жоспар құрады, оқып береді Дескриптор: - Негізгі ойды анықтайды. -Жоспарды дұрыс реттейді. -Маңызды ақпараттарды ажыратады. -Жоспар мәтінге сай келеді. -Жоспар түсінікті және жинақы. Жұптарын табады Қозы Көрпеш- Баян Сұлу Қыз Жібек пен Төлеген Айман мен Шолпан Айша бибі мен Қарахан Еңлік пен Кебек Жазылым Айтылым Топтар комикс желісі бойынша берілген диаграммаларды толтырып, жұмыстарын қорғайды. 1-топ. Кейіпкерлер арасындағы байланыс диаграммасы (Mind Map) 2-топ. Оқиға желісінің даму диаграммасы (Timeline) 3-топ. Кейіпкерлердің қасиеттері диаграммасы (Venn Diagram) Дискриптор: -берілген тақырыптар бойынша диаграммаларды толтыру -топпен диаграммалардағы ақпараттармен таныстыру |
«Wordwall» Бағалауы Өзін- өзі бағалау парағы Өзін- өзі бағалау парағы Өзін- өзі бағалау парағы Топтар «Үш шапалақ» әдісімен бір біріне қошемет көрсетеді Өзін- өзі бағалау парағы |
Интербелсенді тақта Слайд АКТ Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Виеоматериал Комикс Комикс А4 парақтар Фламастер Интербелсенді тақта Плакаттар Фламастерлер |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Қозы Көрпеш-Баян Сұлу желісі бойынша комикс салып келу |
|||||
|
Кері байланыс «БАҒДАРШАМ» әдісі «Gynzy» бағдарламасы |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|||||
|
Бағалау |
Мұғалім өзін-өзі бағалау парағы бойынша қорытынды балын қояды. Формативтік бағалаулар BILIMCLASS-қа қойылады |
|||||
шағым қалдыра аласыз













