|
Білім беру ұйымының атауы |
І Кеңесбаев |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.1 деректер мен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы жаңа экономикалық саясаттың кемшіліктерімен жетістіктерін талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 2мин Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, көңілдерін сабаққа аудару.. «Жылы лебіз, ыстық тілек» әдісі арқылы оқушылар өзара жылы лебіз бен жақсы тілектерін айтады.
Үй тапсырмасын пысықтау «Еркін микрафон әдісі арқылы»
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсаттар мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар бір-бірлеріне «Жылы лебіз, ыстық тілектерін» айтады Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
|
Мадақтау
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер Микрафон |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5мин 15 мин
10мин
|
Ой шақыру Тақырып бойынша бейнебаян көрсету Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма Постер қорғау 1-топ Жер –су реформасы. Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептері 2-топ Жаңа экономикалық саясат мақсаты мен мазмұны 3-топ Қазақстандағы ЖЭС 2-тапсырма 1-топ Кеңестік биліктің жүргізген экономикалық саясатын салыстыру.
2-топ. «ЖЭС» . «Кесте әдісі арқылы ЖЭС-тың құрылуы мақсаты, ерекшелігін, натижесін анықтайды.
3-топ ЖЭС нәтижесінде туындаған өзгерістерді SWOT кестесінде талдау.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Бағалау критерийі: Жаңа экономикалық саясаттың ерекшеліктерін талдайды. Дескрипторлар: Әскери коммунизм саясатының 2 ерекшелігін атайды; ЖЭС-тың 2 ерекшелігін түсіндіреді; Экономикалық саясаттың 2 ұқсастығын көрсетеді.
Дескриптер
Бағалау критерийі: ЖЭС нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдайды. Дескрипторлар: ЖЭС-тың күшті жағын жағын көрсетеді; ЖЭС-тың әлсіз жағын түсіндіреді; ЖЭС-тың мүмкіндігі мен екі қауіп-қатерін көрсетеді |
Алақан Жұдырық
Екі жұлдыз бір тілек
|
Презентация Маркер Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5мин |
сабақты қорытындылау Жұптық жұмыс Оқушыларға карточка тарату Ой түйін Тәуелсіздікке 30 жыл деген сөз шығады. Тәуелсіздік жайлы мағлұмат беру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
5 мин |
Кері байланыс: Табыс сатысы» әдісі: сатының суреті, сатының 1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН, 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН
Үйге тапсырма Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 8 сыныпӘскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу
Ашық сабақ. 8 сыныпӘскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу
|
Білім беру ұйымының атауы |
І Кеңесбаев |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.1 деректер мен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы жаңа экономикалық саясаттың кемшіліктерімен жетістіктерін талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 2мин Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, көңілдерін сабаққа аудару.. «Жылы лебіз, ыстық тілек» әдісі арқылы оқушылар өзара жылы лебіз бен жақсы тілектерін айтады.
Үй тапсырмасын пысықтау «Еркін микрафон әдісі арқылы»
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсаттар мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар бір-бірлеріне «Жылы лебіз, ыстық тілектерін» айтады Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
|
Мадақтау
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер Микрафон |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5мин 15 мин
10мин
|
Ой шақыру Тақырып бойынша бейнебаян көрсету Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма Постер қорғау 1-топ Жер –су реформасы. Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептері 2-топ Жаңа экономикалық саясат мақсаты мен мазмұны 3-топ Қазақстандағы ЖЭС 2-тапсырма 1-топ Кеңестік биліктің жүргізген экономикалық саясатын салыстыру.
2-топ. «ЖЭС» . «Кесте әдісі арқылы ЖЭС-тың құрылуы мақсаты, ерекшелігін, натижесін анықтайды.
3-топ ЖЭС нәтижесінде туындаған өзгерістерді SWOT кестесінде талдау.
|
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Бағалау критерийі: Жаңа экономикалық саясаттың ерекшеліктерін талдайды. Дескрипторлар: Әскери коммунизм саясатының 2 ерекшелігін атайды; ЖЭС-тың 2 ерекшелігін түсіндіреді; Экономикалық саясаттың 2 ұқсастығын көрсетеді.
Дескриптер
Бағалау критерийі: ЖЭС нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдайды. Дескрипторлар: ЖЭС-тың күшті жағын жағын көрсетеді; ЖЭС-тың әлсіз жағын түсіндіреді; ЖЭС-тың мүмкіндігі мен екі қауіп-қатерін көрсетеді |
Алақан Жұдырық
Екі жұлдыз бір тілек
|
Презентация Маркер Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд Презентация Маркер Таратпа қағаздар Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5мин |
сабақты қорытындылау Жұптық жұмыс Оқушыларға карточка тарату Ой түйін Тәуелсіздікке 30 жыл деген сөз шығады. Тәуелсіздік жайлы мағлұмат беру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
5 мин |
Кері байланыс: Табыс сатысы» әдісі: сатының суреті, сатының 1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН, 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН
Үйге тапсырма Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














