Материалдар / ашық сабақ 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сынып ашық сабақ Қазақстандағы 1986 жылғы оқиғалар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2024
65
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы

1 М. Әуезов атындағы жббм

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

9.3 Қазақстан қайта құру кезеңінде (1986-1991 жылдар)

Педагогтің аты-жөні:

Тұрабай Қ

Күні:


Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.3.1.5 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының тарихи маңыздылығына баға беру;

Сабақтың мақсаты

Әміршіл-әкімшіл саясатқа қарсы халық наразылықтарын салыстырып, себептерін анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру


Сәлемдесу.

Сыныпқа жағымды ахуал орнату.

Миға шабуыл
«Наразылық» дегеніміз не?
Халықтың наразы болуына не түрткі болуы мүмкін?


Топқа бөлу: «Смарт-бейджик» арқылы бөлу

Үй тапсырмасын сұрау: «Теңге алу» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру.

1. КСРО-да «Қайта құру» қай жылдар аралығын қамтиды?

2. Бұл кезде КСРО-ның бірінші хатшысы кім?

3. Д.А.Қонаев қай жылы Қазақ КСР-інің бірінші хатшылығынан босатылды?

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ЕБҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау


мадақтау


Жаңа білім




Жаңа сабақ. «Болжау стратегиясы» әдісі арқылы басталады.

Бейнебаян. «Желтоқсан желі»

1. Бұл видеороликте қандай оқиға бейнеленген?

2. Бұл оқиғаның басталуының себебі не?

3. Бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ? (оқушыларға бір рет тақырыпты толықтай оқытамын)

Топтық жұмыс. «Өзің білгенді бөліс»


I топ: Желтоқсан оқиғаларының себептері, жаппай жазалаудың орын алуы

Постер жасау

ІІ топ:Желтоқсан оқиғаларының тарихи маңызы

«Венн диаграммасы»

ІІІ топ: Желтоқсан оқиғасының қатысушылары «Веер» әдісі

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды қорғайды.


Жұптық жұмыс.

«Тақырыптық түйінді сөздер» әдісі

Сөздер банкісі:

16 желтоқсан,

О.Сүлейменов,

Г.В.Колбин,

Хрущев жылымығы,

әскери коммунизм,

Бұрқасын 86,

М.Шаханов,

Брежнев алаңы,

С.Мұқанов, “

партиясы”,

Алматы,

АҚШ,

1986 жыл,

Қайрат

Оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі тақырыпқа қатысты сөздерді теріп жазады

Жеке жұмыс.

«Тарихи тұлғаны таны»

Қазақ КСР қылмыстық кодексінің 65-бабы бойынша 15 жылға бас бостандығынан айырылсын және жазаның ең ауыр түрі өлім жазасына кесілсін деп кімге айып тағылды?

\ Қ.Рысқұлбеков\

ҚазақКСР Жоғарғы Кеңесі Төралқасының Алматыдағы 1986 жылғы желтоқсанда болған оқиғаларды тексеру комиссиясының төрағасы? \М.Шаханов\

КОКП-ның Ульяновск обкомының 1-ші хатшысы болып істеген, республикада еңбек етпеген, халыққа мүлдем бейтаныс кім еді? \Г.В.Колбин

1985 жылы Алматыда П.Чайковский атындағы музыкалық училищеге оқуға түскен. Алматыда 1986 жылғы 17-18 желтоқсанда болған қазақ жастарының отаршылдық және әміршілдік жүйеге қарсы азаттық көтерілісіне белсене қатысқан қазақ қызы.

\Л. Асанова\

Дискриптор:

Желтоқсан оқиғаларының себептері.

жаппай жазалаудың орын алуы, шетелдік наразылықтарды

түсіндіре алады.


Дискриптор:

Желтоқсан оқиғаларының тарихи маңызын

Анықтайды








Дискриптор:

Берілген сөздердің ішінен бүгінгі тақырыпқа қатысты сөздерді теріп жаза алады








Дискриптор: Тарихи тұлғаларды оқиғаға байланыстырып таба алады

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады








«Алақан-жұдырық»







Оқушылар өз-ара бағалау жүргізеді















«Жұлдызшалар»











Плакат

А4 парақтар







Дәптер

Суреттер

Бекіту






Кері байланыс.

«Білім таразысы» Алған білімді таразылау. Таразының қай жағы басым екенін анықтау.

Рисунок 1

Оқушыларды бағалау.

Үй тапсырмасын беру. Желтоқсан құрбандары жайлы деректер жазып келу.


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!