АҚБББ «№25 ЖББМ» КММ
-
«Келісемін»
Директордың бейінді жұмыс
жөніндегі орынбасары
_____________________
«__»___________2022 ж.
«Бекітемін»
Мектеп диреткоры
_____________________
«_____»___________2022 ж.
Ашық сабақ
Тақырыбы: Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану
Сыныбы: 8
Уақыты:
Мұғалім:
Ақтау – 2022 ж.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Пәні |
Информатика |
|||
|
Бөлім |
Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 Б |
Қатысушалыр саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 - абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану Зерттеу сұрағы: абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді маңызы қандай |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану дағдысын нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 10 минут |
Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. ABC әдісі арқылы өткенді қайталау. Топ жеребе тарту арқылы, 3 топшаға бөлінеді. А тобы B тобына 3 сұрақ қояды. С тобы жауапты дұрыстығын, толықтығын қадағалайды. |
2 оқушы кезектесіп сабақ тақырыбы мен мақсатын дауыстап оқиды Өткен тақырыптар бойынша бір-біріні сұрақтарына жауап береді |
Оқушылар Like карточкасы арқылы мадақталады
|
Моноблок jamboard.google.com тақтасы Like карточкаларры
|
||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар 3 минут 10 минут 12 минут |
Практикум Білу, қолдану ойлау деңгейлері A деңгейі
Дескриптор:
B деңгейі Tarsia әдісі арқылы оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, екінші бір фигура құрастырады.
Дескриптор:
C деңгейі
Дескриптор:
|
QR – кодпен кіріп, тапсырмаларды орындайды Оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, фигура құрастырады MS Excel бағдарламасында кестемен жұмыс жасайды |
jamboard.google.com ортақ тақтасында әр оқушы өзінің стикерінде жинаған баллдарын көрсетіп отырады.
Дескриптор бойынша өзін - өзі бағалау Дескриптор бойынша өзін - өзі бағалау
|
jamboard.google.com тақтасы Wordwall.net ресурсы tarsiamaker.co.uk MS Excel |
||||||||||||||||
|
Қорытындылау 1 минут |
«Күн шуақ» әдісі. Күннің бейнесіндегі «Бүгінгі сабақтан не үйрендім?» деген сұраққа оқушылар өздерін шуақ қылып сызып, ауызша жауап береді.
Әр оқушы – күннің шуағы. |
Әр оқушы күнге өзін шуақ етіп салып, бүгінгі сабақтан не үйренгенін айтады. |
Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=1 |
||||||||||||||||
|
Бағалау 1 минут |
Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау |
jamboard.google.com тақтасында әр оқушы өзінің баллдарын жазып отырады |
|
jamboard.google.com ресурсы
|
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
«Электронды кестелер» тақырыбына мобильді бағдарламада 5 терминнен тұратын кроссворд құрыңыз (бүгінгі сабақтың терминдерінің сөздігін жаттау) |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=7
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс 1 минут |
«Керемет ағаш» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін (қиындық тудыррған сәттерін) стикерге жазып, ағашқа жапырақ етіп жапсырады |
|
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=2
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ - Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану
АҚБББ «№25 ЖББМ» КММ
-
«Келісемін»
Директордың бейінді жұмыс
жөніндегі орынбасары
_____________________
«__»___________2022 ж.
«Бекітемін»
Мектеп диреткоры
_____________________
«_____»___________2022 ж.
Ашық сабақ
Тақырыбы: Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану
Сыныбы: 8
Уақыты:
Мұғалім:
Ақтау – 2022 ж.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Пәні |
Информатика |
|||
|
Бөлім |
Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 Б |
Қатысушалыр саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 - абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану Зерттеу сұрағы: абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді маңызы қандай |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Абсолютті, салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану дағдысын нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 10 минут |
Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. ABC әдісі арқылы өткенді қайталау. Топ жеребе тарту арқылы, 3 топшаға бөлінеді. А тобы B тобына 3 сұрақ қояды. С тобы жауапты дұрыстығын, толықтығын қадағалайды. |
2 оқушы кезектесіп сабақ тақырыбы мен мақсатын дауыстап оқиды Өткен тақырыптар бойынша бір-біріні сұрақтарына жауап береді |
Оқушылар Like карточкасы арқылы мадақталады
|
Моноблок jamboard.google.com тақтасы Like карточкаларры
|
||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар 3 минут 10 минут 12 минут |
Практикум Білу, қолдану ойлау деңгейлері A деңгейі
Дескриптор:
B деңгейі Tarsia әдісі арқылы оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, екінші бір фигура құрастырады.
Дескриптор:
C деңгейі
Дескриптор:
|
QR – кодпен кіріп, тапсырмаларды орындайды Оқушылар үшбұрыш фигураларындағы сұрақ - жауаптарды сәйкестендіріп, фигура құрастырады MS Excel бағдарламасында кестемен жұмыс жасайды |
jamboard.google.com ортақ тақтасында әр оқушы өзінің стикерінде жинаған баллдарын көрсетіп отырады.
Дескриптор бойынша өзін - өзі бағалау Дескриптор бойынша өзін - өзі бағалау
|
jamboard.google.com тақтасы Wordwall.net ресурсы tarsiamaker.co.uk MS Excel |
||||||||||||||||
|
Қорытындылау 1 минут |
«Күн шуақ» әдісі. Күннің бейнесіндегі «Бүгінгі сабақтан не үйрендім?» деген сұраққа оқушылар өздерін шуақ қылып сызып, ауызша жауап береді.
Әр оқушы – күннің шуағы. |
Әр оқушы күнге өзін шуақ етіп салып, бүгінгі сабақтан не үйренгенін айтады. |
Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=1 |
||||||||||||||||
|
Бағалау 1 минут |
Дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау |
jamboard.google.com тақтасында әр оқушы өзінің баллдарын жазып отырады |
|
jamboard.google.com ресурсы
|
||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
«Электронды кестелер» тақырыбына мобильді бағдарламада 5 терминнен тұратын кроссворд құрыңыз (бүгінгі сабақтың терминдерінің сөздігін жаттау) |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=7
|
||||||||||||||||
|
Кері байланыс 1 минут |
«Керемет ағаш» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін (қиындық тудыррған сәттерін) стикерге жазып, ағашқа жапырақ етіп жапсырады |
|
https://jamboard.google.com/d/1EpVaN0ioqUpYsb8iMA6mxU4rczyTe7vUUjvtcb-Y4OQ/viewer?f=2
|
шағым қалдыра аласыз











