|
Тарау: Ғарышқа саяхат Тақырыбы: Айдын Айымбетов |
Мектеп: Орал қаласы, А.С.Макаренко атындағы №6 ЖОББМ |
|||||||||||
|
Күні: 14.04.2021ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Сунгатова Гульдана Ерболовна |
|||||||||||
|
Сынып: 4 в,г,д |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2 – 2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру / сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау / кесте толтыру/ кластер құрастыру / болжау . 4.5.1.2 көптік/ тәуелдік / септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/ жазбаша тілде қолдану . |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Айдын Айымбетов туралы оқиды. Кімнен? Неден ? сұрақтарын қолдануды үйренеді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтін бойынша кластер құру. Септік жалғауларын жазылым барысында қолдану. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Талқылау сұрақтары: Сәуірде қандай мейрамдар бар? Қандай ғарышкерлерді білесің? Ғарышкеме қалай аударылады? Қазақстан жеріндегі ғарышайлақ қалай аталады? |
|||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Шөп шабу - косить траву/сено Жарқырау – сверкать |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ашықтық |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор ресурстары,слайдтар, интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ғарыш, ғарышкерлер туралы түсініктері бар |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс - әрекет |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Оқылым Айтылым Сергіту сәті Жазылым Қорытындылау Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма |
Амандасу: -Сәлеметсің бе , алтын күн! Сәлеметсің бе, көк аспан! Сәлеметсіз бе, достарым! Сәлеметсіз бе, мұғалім! Жағымды психологиялық ахуал орнату: Оқушылардың көңіл – күйін сұрау. «Бас бармақ» Қазір жылдың қай мезгілі? Көктем айлары қандай? Сәуірдің нешесі? Сәуірде қандай мейрамдар болады? (күн жадын жазып) Суреттерге назар аудару. -Мына суреттерде кім және нелер бейнеленген ?
Сканвордты шешіп көрейік. -Қандай есім шықты? (Айдын) -Сабағымыздың тақырыбы: Айдын Айымбетов. Мақсаты: - Бүгін сабақта Қазақстанның үшінші ғарышкері Айдын Айымбетовпен танысамыз. Сонымен қатар кіммен, немен сұрақтарын қолдануды үйренеміз. Айдын Айымбетов туралы Аланның әңгімесін мұқият тыңдаймыз, кейін кластер құрамыз. Видеоролик
-Айдын Айымбетов туралы бізге Айдын мен Дана айтып берсін.
Дескриптор: 1.Сөз тіркестерін құрайды – 2 б 2.Сөз тіркестері арқылы өз ойын айтады -2б
Айдын Айымбетов кім екенін білдік. Ол бала кезде қандай болды, оның арманы туралы мәтіннен оқып білеміз. Ол үшін жаңа сөздермен танысайық: (жаңа сөздерді мұқият тыңдаймыз, дұрыс оқимыз/жазамыз, есте сақтаймыз ) Шөп шабу- косить сено/ траву Жарқырау – сверкать Бала кезінен – с детства
Мұғалім, кейін оқушылар кезекпен оқиды.
Жаңа сөздерді қолданып, мәтіннің мазмұнын ашайық. Сәкестендір:
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды – 2 б 2.Сәйкесін табады – 2б
Ғарышкердің рөлінде ойнап көрейік. Ол үшін мына сұрақтарға жауап беру қажет.
Соңғы сұрақ пен оның жауабына қарайық. Ереже.
Дәптермен жұмыс: Тапсырма: Тиісті жалғауларды дұрыс қойып жаз. Асты сызылған сөзге сұрақ қой.
Айдын Айымбетов «Союз – ТМА- 18М» кемесі (-мен, -бен, -пен) ғарышқа ұшты. Айдын Айымбетов (-мен, -бен, -пен) бірге экипаж капитаны Сергей Волков және астроном Андреас Могенсен ұшты. Ғарышкер зымыран (-мен, -бен, - пен) ғарышқа ұшты. Айдын Айымбетов президент (-пен, - бен, -мен) кездесті. Дескриптор: 1.Тиісті жалғауларды дұрыс қойып жазады - 1 Асты сызылған сөзге сұрақ қой – 1
«Зымыран сұрақтары » арқылы сандарды сөйлетеміз.
Жаңа сөздерді жаттау,22 бет 5-тапсырма.
|
|||||||||||
А.С.Макаренко атындағы №6 жалпы орта білім беретін мектебі
4 СЫНЫП БОЙЫНША ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: АЙДЫН АЙЫМБЕТОВ
Орындаған: қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Сунгатова Г.Е.
Орал - 2021
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : Айдын Айымбетов
|
Тарау: Ғарышқа саяхат Тақырыбы: Айдын Айымбетов |
Мектеп: Орал қаласы, А.С.Макаренко атындағы №6 ЖОББМ |
|||||||||||
|
Күні: 14.04.2021ж |
Мұғалімнің аты- жөні: Сунгатова Гульдана Ерболовна |
|||||||||||
|
Сынып: 4 в,г,д |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2 – 2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру / сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау / кесте толтыру/ кластер құрастыру / болжау . 4.5.1.2 көптік/ тәуелдік / септік / жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/ жазбаша тілде қолдану . |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Айдын Айымбетов туралы оқиды. Кімнен? Неден ? сұрақтарын қолдануды үйренеді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтін бойынша кластер құру. Септік жалғауларын жазылым барысында қолдану. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Талқылау сұрақтары: Сәуірде қандай мейрамдар бар? Қандай ғарышкерлерді білесің? Ғарышкеме қалай аударылады? Қазақстан жеріндегі ғарышайлақ қалай аталады? |
|||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Шөп шабу - косить траву/сено Жарқырау – сверкать |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Ашықтық |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор ресурстары,слайдтар, интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ғарыш, ғарышкерлер туралы түсініктері бар |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс - әрекет |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Оқылым Айтылым Сергіту сәті Жазылым Қорытындылау Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма |
Амандасу: -Сәлеметсің бе , алтын күн! Сәлеметсің бе, көк аспан! Сәлеметсіз бе, достарым! Сәлеметсіз бе, мұғалім! Жағымды психологиялық ахуал орнату: Оқушылардың көңіл – күйін сұрау. «Бас бармақ» Қазір жылдың қай мезгілі? Көктем айлары қандай? Сәуірдің нешесі? Сәуірде қандай мейрамдар болады? (күн жадын жазып) Суреттерге назар аудару. -Мына суреттерде кім және нелер бейнеленген ?
Сканвордты шешіп көрейік. -Қандай есім шықты? (Айдын) -Сабағымыздың тақырыбы: Айдын Айымбетов. Мақсаты: - Бүгін сабақта Қазақстанның үшінші ғарышкері Айдын Айымбетовпен танысамыз. Сонымен қатар кіммен, немен сұрақтарын қолдануды үйренеміз. Айдын Айымбетов туралы Аланның әңгімесін мұқият тыңдаймыз, кейін кластер құрамыз. Видеоролик
-Айдын Айымбетов туралы бізге Айдын мен Дана айтып берсін.
Дескриптор: 1.Сөз тіркестерін құрайды – 2 б 2.Сөз тіркестері арқылы өз ойын айтады -2б
Айдын Айымбетов кім екенін білдік. Ол бала кезде қандай болды, оның арманы туралы мәтіннен оқып білеміз. Ол үшін жаңа сөздермен танысайық: (жаңа сөздерді мұқият тыңдаймыз, дұрыс оқимыз/жазамыз, есте сақтаймыз ) Шөп шабу- косить сено/ траву Жарқырау – сверкать Бала кезінен – с детства
Мұғалім, кейін оқушылар кезекпен оқиды.
Жаңа сөздерді қолданып, мәтіннің мазмұнын ашайық. Сәкестендір:
Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды – 2 б 2.Сәйкесін табады – 2б
Ғарышкердің рөлінде ойнап көрейік. Ол үшін мына сұрақтарға жауап беру қажет.
Соңғы сұрақ пен оның жауабына қарайық. Ереже.
Дәптермен жұмыс: Тапсырма: Тиісті жалғауларды дұрыс қойып жаз. Асты сызылған сөзге сұрақ қой.
Айдын Айымбетов «Союз – ТМА- 18М» кемесі (-мен, -бен, -пен) ғарышқа ұшты. Айдын Айымбетов (-мен, -бен, -пен) бірге экипаж капитаны Сергей Волков және астроном Андреас Могенсен ұшты. Ғарышкер зымыран (-мен, -бен, - пен) ғарышқа ұшты. Айдын Айымбетов президент (-пен, - бен, -мен) кездесті. Дескриптор: 1.Тиісті жалғауларды дұрыс қойып жазады - 1 Асты сызылған сөзге сұрақ қой – 1
«Зымыран сұрақтары » арқылы сандарды сөйлетеміз.
Жаңа сөздерді жаттау,22 бет 5-тапсырма.
|
|||||||||||
А.С.Макаренко атындағы №6 жалпы орта білім беретін мектебі
4 СЫНЫП БОЙЫНША ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: АЙДЫН АЙЫМБЕТОВ
Орындаған: қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Сунгатова Г.Е.
Орал - 2021
шағым қалдыра аласыз







