|
Сабақ: Математика |
Мектеп : №47 ЖББМ |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Тилекбаева К.Т |
||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Тақырыбы: |
Апта күндері |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
1.1.3.5циферблат бойынша сағаттағы уақытты анықтайды; уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажыратады. |
||||||
|
Бағалау критерийлер: |
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар уақыт, минут,сағат,апта, ай аттарын атайды. Уақытты және терминдерін анықтайды. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Аптаның күндерін жатқа айтады, жыл мезгілдерін және айларды сәйкестендіреді, , апта атауларын қолданады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Аптаға байланысты іс-әрекетінің кестесін бөліп көрсетеді. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Апта күндері:дүйсенбі,сейсенбі,сәрсенбі,бейсенбі,жұма,сенбі, жексенбі,шипажай,теңіз,демалыс орны. |
||||||
|
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Апта күндерінің ретін айту, шипажайдағы отбасылық демалыс жайында және күн, апта кестесі жайында мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Бір аптада неше күн бар? 2.Апта аттарын кім атап бере алады? 3.Жеті саны қандай ұғымды білдіреді? 3Аптаның қай күні отбасымызбен демаламыз? |
|||||||
|
Не себепті ....деп ойлайсыз? 1. Не себепті уақытты үнемдеу керек? 2.Не себепті отбасы 2 апта ғана демала алады? 3.Не себепті біз жексенбі демаламыз? |
|||||||
|
Ишара: «Тамаша!», «Бас бармақ», «Керемет!», «От шашу»,«Бәрекелді!» «Смайлик», «Жарайсыңдар!», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Жүрек көрсету». |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Уақытты анықтау. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі 45 мин |
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
||||||
|
Тапсырмалар |
Дескрипто-лар |
Қалыптасты-рушы бағалау |
Ресурс- тар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Псих.дайындық Қайырлы күн достым, Қайырлы күн болсын! Сейсенбінің күні Сәттілікке толсын! Топқа бөлу «Жыл мезгілдеріне » б/ты (жаз, қыс, көктем, күз) Алдыңғы оқу. Топтық жұмыс I-топ : Уақыт дегенде қалай түсіндіңдер? II-топ: Не себепті уақытпен жұмыс жасаймыз? III-топ:Неліктен уақытты үнемдеу керек? IV-топ:?????? |
Ойларын айтады, сұрақтарға жауап береді. |
«Жарайсың-дар!» «Тамаша!» |
ИТ, видео Инт. т Жыл мезгілдерінің суреті ИТ |
|||
|
Ортасы 10-25 |
Сабақтың мақсаты мен тақырыбымен таныстырамын. «Апта күндері» Оқулықпен жұмыс Апта күндерінің ретін кім біледі? Балалар бір аптада қанша күн болады? (7 саны туралы айту) Апта-7 күннен тұратын уақыт аралығы. «Паровоз ойыны» Олай болса, апта күндерін түсіне сәйкес айтайық. Топпен жұмыс: «Бәйге» ойыны 1-топ 1.Аптада неше күн бар? 2-топ 2.Сабақ кестесіне қара.Аптаның қай күндерінде дене шынықтыру сабағы өтеді? 3-топ 3.Жұманың алдында аптаның қай күні келеді? 4-топ 4.Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді? Барлық топтарға ортақ сұрақ 5.Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады? Сұрақ-жауап -Аптаның қай күні отбасымызбен демаламыз? Отбасылық демалыс Неліктен отбасы 2 апта ғана демалады? Шипажай дегеніміз не? Шипажайда демалғандарымыз бар ма? 1 аптада неше күн бар? 2 аптада неше күн бар? Шығарып көр. Домбыра үйірмесі аптаның қай күні болады? Не себепті бейсенбі күні? Сергіту сәті: Сағаттың тіліндей, Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Оң аяқ, сол аяқ, Жпттығу оңай-ақ. Орындап көр. Бірінші аптаның қай күні сен сүт сатып аласың? Осы апатаның кестесі келесі аптаның кестесімен сәйкес келе ме? Неге? Бір аптада қанша күн бар? Екі аптада қанша күн бар? Логикалық тапсырма: ‘’Ертегілер оқу’’. Жанат ертегіні неше күн оқыды? Ойлан. Сәрсенбіден бері үш күн өтті.Аптаның қай күні болды? Дәптермен жұмыс 1. Мозаика құрастыру және бояу. 2Үйірмелер кестесі. |
Оқушылар білгенін айтады. Паровоздың дыбысын шығара отырып апта күндерін ретімен атайды. Әр топ өз тапсырмасын орныдайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар үйірмелер кестесін құрастырады, сұраққа жауап береді. Қимылмен көрсетеді. Әр топ тапсырманы орындайды, постер қорғайды, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар тапсырманы орындайды |
«Жарайсыңдар!»
«Керемет!»
«От шашу»
«Бәрекелді!»
«Жүрек көрсету» «Тамаша!»
|
ИТ ИТ
ИТ ИТ отбасының суреті
ИТ ИТ ИТ,флип-чарт маркер ИТ, видео Жұмыс дәптері |
|||
|
Соңы |
Бағдаршам түстері арқылы Қызыл-қанағаттандырарлық Сары –сабақты орташа түсінді Жасыл- сабақты толық түсінді
|
Түрлі жауаптар айтады.
|
Бағалау “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалайды. |
||||
|
Қосымша материалдар: шипажай,теңіз,демалыс орны. |
|||||||
|
Саралау: Дәптермен жұмыс жасау барсында жұмысқа белсенді қатысқан 3-4 оқушыға апта күндеріне байланысты карточка беремін. 2-3 оқушыға қиналған сәттеріне мүмкіндігінше қолдау көрсетемін. |
Бағалау “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалайды.«Тамаша!», «Бас бармақ», «Керемет!», «От шашу»,«Бәрекелді!» «Смайлик», «Жарайсыңдар!», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Жүрек көрсету». |
Пәнарлық байланыс: дүниетану, әдебиет, көркем еңбек.Адам өмірінің маңыздылығын есте сақтап, құрметпен қарау. |
|||||
|
Рефлекция |
Оқушының рефлекциясы: -Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? -Көңіл күйлерің қандай болды? |
|
|||||
|
Мұғалімнің рефлекциясы: |
1.Сабақтың мақсаты орындалды. 2.Апта күндері туралы кеңінен түсінік берілді. 3.Сабақ жақсы өтті. 4.Жоспарланған тапсырма жақсы іске асты. 5.Уақытты тиімді пайдаландым. Жоспарыма дәптермен жұмыс кезінде өзгерістер енгіземін, өйткені, оқулықпен бірге жұмыс жасаған тиімдірек деп ойладым. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ : "Апта күндері"
|
Сабақ: Математика |
Мектеп : №47 ЖББМ |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Тилекбаева К.Т |
||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Тақырыбы: |
Апта күндері |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
1.1.3.5циферблат бойынша сағаттағы уақытты анықтайды; уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажыратады. |
||||||
|
Бағалау критерийлер: |
Барлық оқушылар орындай алады: Барлық оқушылар уақыт, минут,сағат,апта, ай аттарын атайды. Уақытты және терминдерін анықтайды. |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Аптаның күндерін жатқа айтады, жыл мезгілдерін және айларды сәйкестендіреді, , апта атауларын қолданады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Аптаға байланысты іс-әрекетінің кестесін бөліп көрсетеді. |
|||||||
|
Тілдік мақсат: |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Апта күндері:дүйсенбі,сейсенбі,сәрсенбі,бейсенбі,жұма,сенбі, жексенбі,шипажай,теңіз,демалыс орны. |
||||||
|
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін сай келетін тіл стилі: Апта күндерінің ретін айту, шипажайдағы отбасылық демалыс жайында және күн, апта кестесі жайында мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. |
|||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Бір аптада неше күн бар? 2.Апта аттарын кім атап бере алады? 3.Жеті саны қандай ұғымды білдіреді? 3Аптаның қай күні отбасымызбен демаламыз? |
|||||||
|
Не себепті ....деп ойлайсыз? 1. Не себепті уақытты үнемдеу керек? 2.Не себепті отбасы 2 апта ғана демала алады? 3.Не себепті біз жексенбі демаламыз? |
|||||||
|
Ишара: «Тамаша!», «Бас бармақ», «Керемет!», «От шашу»,«Бәрекелді!» «Смайлик», «Жарайсыңдар!», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Жүрек көрсету». |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Уақытты анықтау. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі 45 мин |
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
||||||
|
Тапсырмалар |
Дескрипто-лар |
Қалыптасты-рушы бағалау |
Ресурс- тар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Псих.дайындық Қайырлы күн достым, Қайырлы күн болсын! Сейсенбінің күні Сәттілікке толсын! Топқа бөлу «Жыл мезгілдеріне » б/ты (жаз, қыс, көктем, күз) Алдыңғы оқу. Топтық жұмыс I-топ : Уақыт дегенде қалай түсіндіңдер? II-топ: Не себепті уақытпен жұмыс жасаймыз? III-топ:Неліктен уақытты үнемдеу керек? IV-топ:?????? |
Ойларын айтады, сұрақтарға жауап береді. |
«Жарайсың-дар!» «Тамаша!» |
ИТ, видео Инт. т Жыл мезгілдерінің суреті ИТ |
|||
|
Ортасы 10-25 |
Сабақтың мақсаты мен тақырыбымен таныстырамын. «Апта күндері» Оқулықпен жұмыс Апта күндерінің ретін кім біледі? Балалар бір аптада қанша күн болады? (7 саны туралы айту) Апта-7 күннен тұратын уақыт аралығы. «Паровоз ойыны» Олай болса, апта күндерін түсіне сәйкес айтайық. Топпен жұмыс: «Бәйге» ойыны 1-топ 1.Аптада неше күн бар? 2-топ 2.Сабақ кестесіне қара.Аптаның қай күндерінде дене шынықтыру сабағы өтеді? 3-топ 3.Жұманың алдында аптаның қай күні келеді? 4-топ 4.Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді? Барлық топтарға ортақ сұрақ 5.Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады? Сұрақ-жауап -Аптаның қай күні отбасымызбен демаламыз? Отбасылық демалыс Неліктен отбасы 2 апта ғана демалады? Шипажай дегеніміз не? Шипажайда демалғандарымыз бар ма? 1 аптада неше күн бар? 2 аптада неше күн бар? Шығарып көр. Домбыра үйірмесі аптаның қай күні болады? Не себепті бейсенбі күні? Сергіту сәті: Сағаттың тіліндей, Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Оң аяқ, сол аяқ, Жпттығу оңай-ақ. Орындап көр. Бірінші аптаның қай күні сен сүт сатып аласың? Осы апатаның кестесі келесі аптаның кестесімен сәйкес келе ме? Неге? Бір аптада қанша күн бар? Екі аптада қанша күн бар? Логикалық тапсырма: ‘’Ертегілер оқу’’. Жанат ертегіні неше күн оқыды? Ойлан. Сәрсенбіден бері үш күн өтті.Аптаның қай күні болды? Дәптермен жұмыс 1. Мозаика құрастыру және бояу. 2Үйірмелер кестесі. |
Оқушылар білгенін айтады. Паровоздың дыбысын шығара отырып апта күндерін ретімен атайды. Әр топ өз тапсырмасын орныдайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар үйірмелер кестесін құрастырады, сұраққа жауап береді. Қимылмен көрсетеді. Әр топ тапсырманы орындайды, постер қорғайды, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар тапсырманы орындайды |
«Жарайсыңдар!»
«Керемет!»
«От шашу»
«Бәрекелді!»
«Жүрек көрсету» «Тамаша!»
|
ИТ ИТ
ИТ ИТ отбасының суреті
ИТ ИТ ИТ,флип-чарт маркер ИТ, видео Жұмыс дәптері |
|||
|
Соңы |
Бағдаршам түстері арқылы Қызыл-қанағаттандырарлық Сары –сабақты орташа түсінді Жасыл- сабақты толық түсінді
|
Түрлі жауаптар айтады.
|
Бағалау “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалайды. |
||||
|
Қосымша материалдар: шипажай,теңіз,демалыс орны. |
|||||||
|
Саралау: Дәптермен жұмыс жасау барсында жұмысқа белсенді қатысқан 3-4 оқушыға апта күндеріне байланысты карточка беремін. 2-3 оқушыға қиналған сәттеріне мүмкіндігінше қолдау көрсетемін. |
Бағалау “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалайды.«Тамаша!», «Бас бармақ», «Керемет!», «От шашу»,«Бәрекелді!» «Смайлик», «Жарайсыңдар!», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Жүрек көрсету». |
Пәнарлық байланыс: дүниетану, әдебиет, көркем еңбек.Адам өмірінің маңыздылығын есте сақтап, құрметпен қарау. |
|||||
|
Рефлекция |
Оқушының рефлекциясы: -Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? -Көңіл күйлерің қандай болды? |
|
|||||
|
Мұғалімнің рефлекциясы: |
1.Сабақтың мақсаты орындалды. 2.Апта күндері туралы кеңінен түсінік берілді. 3.Сабақ жақсы өтті. 4.Жоспарланған тапсырма жақсы іске асты. 5.Уақытты тиімді пайдаландым. Жоспарыма дәптермен жұмыс кезінде өзгерістер енгіземін, өйткені, оқулықпен бірге жұмыс жасаған тиімдірек деп ойладым. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз












