Материалдар / Ашық сабақ. " Ертегілерді мәнерлеп оқу "

Ашық сабақ. " Ертегілерді мәнерлеп оқу "

Материал туралы қысқаша түсінік
"Ертегілерді мәнерлеп оқу" тақырыбы бойынша студенттерге мәнерлеп оқудың әдістемесін меңгерте отырып, теориялық білімдерін практикамен ұштастыру көзделген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Ақпан 2019
2248
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: «Мәнерлеп оқу»Сабақтың тақырыбы: «Ертегілерді мәнерлеп оқу» Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: студенттерге ертегі және олардың түрлері жайлы мәлімет бере отырып, теориялық білімдерін практикамен ұштастыру,оқушы білімін есепке алу.
  • Дамытушылық: олардың дүниетанымын, сөздік қорын байыту, топпен жұмыс жүргізулерін, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, түрлі әдістер арқылы шығармашылық біліктіліктерін арттыру;
  • Тәрбиелік: студенттерді шешен, дұрыс мәдениетті сөйлей білуге, жылдамдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақСабақтың әдіс-тәсілдері: тілек бұрышы, сөздік жұмысы, «Сөйлемді жалғастыр», «Поэзия кеші», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Қызық. Қиын Құнды», «Бағдаршам» әдістеріСабақта қолданылатын ресурстар: оқулық, А3 форматты қағаз, маркер, түрлі түсті стикерлер,бағалау парақтары, аудио, видео жазбалар, үлестірме қағаздар, суреттер, музыкалық құрылғы.Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, қазақ әдебиеті.

Сабақ кезеңдері/УақытыМұғалім іс-әрекетіОқушы іс-әрекетіБағалауРесурстар
1.Мотивация(3 мин):Сәлемдесу. Психологиялық қолайлы ахуал орнату.«Тілектер бұрышы» әдісі Мақсаты: студенттердің бір-біріне өз бойындағы жақсы қасиеттерін айтқызу арқылы сабаққа деген жағымды көңіл-күйлерін туғызу. Амандасу, түгендеу











Студенттерді шеңберге тұрғызады, іс-әрекеттерін қадағалайды.



















Олар таратылған стикерлерге бір-біріне бүгінгі күнге тілектер жазып, тақтаға ілініп тұрған тілектер бұрышына іледі.

.













Түрлі түсті стикерлер
2.Үй тапсырмасын тексеру: «Поэзия кеші» әдісін қолдану.Мысал өлеңдерді, әңгімелерді жатқа оқуМақсаты: студенттердің үйге берілген мысал өлеңдерді жатқа оқуды қандай деңгейде орындағанын тексеру.Тапсырманың дұрыс орындалуын қадағалайды. Студенттердің іс-әрекетіне басшылық жасайды.Мысал өлеңдерді жатқа оқу

Музыка әуенін тыңдап жүреді, әуен тоқтағанда, жұптасып, үйден жаттап келген мысал өлеңдерін кезектесу арқылы 3 рет қайталайды. Жұптары өзгеріп отырады.



Музыкалық құрылғылар



«Миға шабуыл»Мақсаты: өткен білімді қайталай отырып, бүгінгі өтілетін тақырыптың атауын анықтауКонвертке салынған суреттерді топқа ұсынамынБілім алушылар суреттерді көру арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. «Ертегілер» атауы шығуы тиіс.«Бағдаршам» әдісіБағалау парақтарын толтыруКонвертке салынған суреттер
3Сөздік жұмысы Мақсаты: тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен танысу арқылы студенттердің ауызекі сөйлеу дағдысын дамытуТақтаға үш тілде жазуертегі – сказка – fairy tail

Сөздерді қайталайды, дұрыс оқуға дағдыланады«Бас бармақ» формативті бағалау

4Жаңа сабақ







«Қызық. Қиын. Құнды» әдісіМақсаты: білім алушыларды мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға дағдыландыру
Ертегілер туралы қысқаша ақпарат беру.

Ертегіні аудио-видео жазбасын тыңдату





Мәтіннен шешендік сөздерді тапқызу.
Ертегі, оның түрлері, жанрлық ерекшеліктеріне тоқталу.

Өз пікірлерін, ойларын ортаға салу.

Шешендік сөздерді табады, мәнерлеп оқып, мазмұнын ашады.
«Екі жұлдыз, бір тілек»

5



Сергіту сәті:Музыка әуеніне жаттығу жасау

Жаттығу жасайды

Интербелсенді тақта, би әуені
6Дәптермен жұмыс: «Сөйлемді толықтыр» әдісі«Аяз би, әліңді біл, құмырсқа жолыңды біл» дейтін қанатты нақыл сөз бүгінгі күнге дейін сақталып келеді.... ойды жалғастыруМақсаты: бүгінгі сабақ бойынша меңгерілген білімді жазбаша түрде бекіту

«Аяз әліңді біл, құмырсқа жолыңды біл...» ойды жалғастырыңдар

«Аяз әліңді біл, құмырсқа жолыңды біл...» ойды жалғастырады

«Бағдаршам» формативті бағалауИнтербелсенді тақта



7Бағалау

Бүгінгі сабақ бойынша алған бағаларын түсіндіре отырып қоямынТоп басшылары бағалау парақтарына сүйене отырып, әр топ мүшесін қалай бағалағанын хабарлайдыСуммативті бағалауСынып журналы
8Үй тапсырмасы

«Ертегілерді мәнерлеп оқу» тақырыбы бойынша конспект жазу. Тапсырманы күнделікке жазып алады



9Кері байланыс: «Блум кубигі» әдісіМақсаты: Блум өлшемдеріне сай сұрақтарды ойластыру және оған сәйкес келетін жауаптарды айта білу дағдыларын жетілдіредіМұғалім кубикті білім алушыларға қарай лақтырады. Кубикті ұстап алған білім алушы белгілі бір тақырып аясында кубиктің қырындағы тапсырманы басшылыққа ала отырып, сұрақ ойластырады. Оны топ ішінде талқылайды. Кейін кубикті келесі топқа лақтыру арқылы өз сауалдарын жолдайды

Блум кубигі












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ