|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М.Әуезов «Көксерек» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Алимбаева Б.К. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 В |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 17. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.2.4.1 - идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау 8.1.3.1. оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші » Ізеттілік туралы ертегі тыңдау Үй жұмысын тексеру
|
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жұптық жұмыс 2- тапсырма 3-тапсырма Тыңдалым Суретті пайдаланып, борсық пен құндыздың ұқсастығы мен айырмашылығын нақтылаң дар. Жазылым Айтылым 4- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым 5-тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 6-тапсырма Жеке жұмыс Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым 7- тапсырма Жеке жұмыс Цифарлық платформа ONLANE TEST PAD |
Тыңдалым,айтылым. Сүтқоректі-млекопитающее Қосмекенді-амфибия Елік-косуля Бұлан-лось Құлан-дикий осел Сілеусін-рысь Құндыз-бобр Борсық-барсук Айтылым Сурет бойынша мәтін құра. Сұрақтарға жауап бер. 1. «Қазақстанның Қызыл кітабын» көрдің бе? 2. «Қызыл кітапқа» енген қандай жануарларды білесің? 3. Экожүйені сақтауда «Қызыл кітаптың» қандай көмегі бар? Айтылым Жұптық жұмыс. Суреттерге қарап, сұрақ құрастырыңдар. Диалог құрыңдар. Тыңдалым Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді пайдаланып, мазмұнын баянда. Мәтіннің негізгі идеясын анықта. «Кім жылдам?». Үстел үстінде төңкеріліп жатқан қағаздан бір тақырыпты таңдап ал. Жылдамдатып сұрақ-жауап түрінде сөйлесіңдер. Шарты: жағдаятты өздерің ойлап табыңдар. Диалог кемінде 8-9 тілқатымнан тұрсын. Жазылым ≪Қазақстанның Қызыл кітабына≫ енген бір жануар туралы ақпарат жинап, қарастырылым дайында. Күрделі сөздер мен тұрақты тіркестерді қолдан Оқылым Мәтінді түсініп оқып, тақырып қойыңдар. Мәтіннің мазмұнын өз сөздеріңмен жеткізіңдер. Мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырып, талдаңдар. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып, тақырып бойынша ойыңды айт. Өз пікіріңді дәлелде.
Айтылым «Қызыл кітаптың жаңа кейіпкері" Мақсаты: Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, жаңа жануар түрін ойлап табу. Тапсырма: Оқушылар жаңа, өздері ойлап тапқан жануарды сипаттайды. Бұл жануар Қызыл кітапқа енген, жойылу алдында тұрған түр болуы керек. Оқушылар жаңа жануардың сыртқы түрін, мінез-құлқын, қоршаған ортасын және оның қорғалуының маңыздылығын толық сипаттайды. Креативтілік: Оқушылар осы жануардың сипаттамасын жазып, суретін немесе иллюстрациясын жасау арқылы толықтыра алады. Қазақстанның ҚЫЗЫЛ КІТАБЫНДА кездесетін жанурларды тап
|
«Үш шапалақ»
Дескриптор
-Таныстырады -Талқылайды
«Стикерлер»
Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Топтастырады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Топтастырады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өз сөздерімен жеткізеді. «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өз ойларвын айтады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өздері ойлап тапқан жануарды сипаттайды. «Стикерлер»
.
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Таратпа парақшалар
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3, 9 - тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Шабадан, ет тартқыш, қоқыс жәшігі» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . «Қызыл кітапқа» енген жануарлар 8-сынып
Ашық сабақ . «Қызыл кітапқа» енген жануарлар 8-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9-бөлім: Биоалуан түрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер М.Әуезов «Көксерек» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Алимбаева Б.К. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 В |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 17. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.2.4.1 - идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау 8.1.3.1. оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: оқу - еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздер мен тұрақты тіркестердің мағынасын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез-келген өтінішті айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айтуы керек. Мысалы: Айнаш, дәптерді бер. «Айнаш, өтінемін дәптерді берші » Ізеттілік туралы ертегі тыңдау Үй жұмысын тексеру
|
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым 1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жұптық жұмыс 2- тапсырма 3-тапсырма Тыңдалым Суретті пайдаланып, борсық пен құндыздың ұқсастығы мен айырмашылығын нақтылаң дар. Жазылым Айтылым 4- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым 5-тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 6-тапсырма Жеке жұмыс Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі Айтылым 7- тапсырма Жеке жұмыс Цифарлық платформа ONLANE TEST PAD |
Тыңдалым,айтылым. Сүтқоректі-млекопитающее Қосмекенді-амфибия Елік-косуля Бұлан-лось Құлан-дикий осел Сілеусін-рысь Құндыз-бобр Борсық-барсук Айтылым Сурет бойынша мәтін құра. Сұрақтарға жауап бер. 1. «Қазақстанның Қызыл кітабын» көрдің бе? 2. «Қызыл кітапқа» енген қандай жануарларды білесің? 3. Экожүйені сақтауда «Қызыл кітаптың» қандай көмегі бар? Айтылым Жұптық жұмыс. Суреттерге қарап, сұрақ құрастырыңдар. Диалог құрыңдар. Тыңдалым Мәтінді тыңда. Тірек сөздерді пайдаланып, мазмұнын баянда. Мәтіннің негізгі идеясын анықта. «Кім жылдам?». Үстел үстінде төңкеріліп жатқан қағаздан бір тақырыпты таңдап ал. Жылдамдатып сұрақ-жауап түрінде сөйлесіңдер. Шарты: жағдаятты өздерің ойлап табыңдар. Диалог кемінде 8-9 тілқатымнан тұрсын. Жазылым ≪Қазақстанның Қызыл кітабына≫ енген бір жануар туралы ақпарат жинап, қарастырылым дайында. Күрделі сөздер мен тұрақты тіркестерді қолдан Оқылым Мәтінді түсініп оқып, тақырып қойыңдар. Мәтіннің мазмұнын өз сөздеріңмен жеткізіңдер. Мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырып, талдаңдар. Айтылым «ПОПС» формуласын қолданып, тақырып бойынша ойыңды айт. Өз пікіріңді дәлелде.
Айтылым «Қызыл кітаптың жаңа кейіпкері" Мақсаты: Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, жаңа жануар түрін ойлап табу. Тапсырма: Оқушылар жаңа, өздері ойлап тапқан жануарды сипаттайды. Бұл жануар Қызыл кітапқа енген, жойылу алдында тұрған түр болуы керек. Оқушылар жаңа жануардың сыртқы түрін, мінез-құлқын, қоршаған ортасын және оның қорғалуының маңыздылығын толық сипаттайды. Креативтілік: Оқушылар осы жануардың сипаттамасын жазып, суретін немесе иллюстрациясын жасау арқылы толықтыра алады. Қазақстанның ҚЫЗЫЛ КІТАБЫНДА кездесетін жанурларды тап
|
«Үш шапалақ»
Дескриптор
-Таныстырады -Талқылайды
«Стикерлер»
Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Топтастырады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Топтастырады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өз сөздерімен жеткізеді. «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өз ойларвын айтады «Стикерлер»
Дескриптор 2 балл -Түсіндіреді Өздері ойлап тапқан жануарды сипаттайды. «Стикерлер»
.
|
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Таратпа парақшалар
Слайд Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3, 9 - тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Шабадан, ет тартқыш, қоқыс жәшігі» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1
шағым қалдыра аласыз















