Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім.Ғасырлық туынды |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
29.04.24 |
|
|
Сынып: 11а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» романы «Тайғақта» бөлімі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіндіреді, шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қазіргі өздерің өмір сүріп отырған қоғамның құндылықтарын немесе кемшіліктерін хат арқылы роман кейіпкерлеріне жеткізу. 1-топ. Абайға хат 2-топ. Құнанбайға хат 3-топ. Зереге хат 4-топ. Ұлжанға хат |
|||||||||||||||
|
Ой қозғау Кроссенс әдісімен суреттердің байланысын анықтауды ұсынады
|
Берілген суреттердің байланысын тауып, қысқаша мазмұндайды |
Қалыптастырушы бағалау |
«Кроссенс» әдісі |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 7 мин 5 мин 5 мин |
Топтық жұмыс
1-топ. “Вокабуляр” әдісімен
роман-эпопея жанры жайында мәлімет беру. 2-топ. “Классификация” әдісімен үзінділердің қай бөлімге қатысты екендігін анықтау.
3-топ. “Цицерон” әдісімен берілген сөз оралымдарын қатыстырып,сюжетті баяндау.
4-топ. “Эпизодты талдау” әдісімен “Тайғақта” бөліміндегі сюжетке талдау жасау.
Жұптық жұмыс 2-тапсырма. “Менталды карта” әдісімен шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау
Жеке жұмыс 3-тапсырма. “321” әдісімен шығарманың сюжеті мен жанры бойынша талдау жасаңыз. Шығарма бойынша үш факт 1. ____________________ 2. _____________________ 3. ___________________ Авторға туындаған екі сұрақ (жанры бойынша) 1. _____________________ 2. _____________________ Қызығушылық тудырған бір мәлімет (оқиға) 1. _____________________
Қорытынды 4-тапсырма. Тест тапсырмасын орындаңыз.
|
Роман-эпопея жанры жайында мәлімет береді
Үзінділердің қай бөлімге қатысты екендігін анықтайды
Берілген сөз оралымдарын қатыстырып, сюжетті баяндайды
“Тайғақта” бөліміндегі сюжетке талдау жасайды
Шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды
шығарманың сюжеті мен жанры бойынша талдау жасайды
Тест тапсырмасын орындайды |
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Бірін-бірі бағалау Дескриптор
Өзін-өзі бағалау Дескриптор
Мұғалімнің бағалауы Дескриптор
|
“Вокабуляр” әдісі
“Классификация” әдісі https://learningapps.org/watch?v=pyvw4pqz524
“Цицерон” әдісі
“Эпизодты талдау” әдісі
“Менталды карта” әдісі
“321” әдісі
Тест https://onlinetestpad.com/pbue2vqsrxpzg
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады.
Үй тапсырмасы.
145 бет 2-тапсырма. “Абай жолы” романындағы әйелдер бейнесі” тақырыбында эссе жазыңдар. Әйелдер образына талдау жасап, қазақ әйелінің бейнесін ашыңдар. |
Сабақтан түйген ойларын бір сөйлеммен қорытындылайды
|
“Бүгінгі күннің сөйлемі”
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Абай жолы" романы "Тайғақта бөлімі"
Ашық сабақ "Абай жолы" романы "Тайғақта бөлімі"
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім.Ғасырлық туынды |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
29.04.24 |
|
|
Сынып: 11а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Абай жолы» романы «Тайғақта» бөлімі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіндіреді, шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Қазіргі өздерің өмір сүріп отырған қоғамның құндылықтарын немесе кемшіліктерін хат арқылы роман кейіпкерлеріне жеткізу. 1-топ. Абайға хат 2-топ. Құнанбайға хат 3-топ. Зереге хат 4-топ. Ұлжанға хат |
|||||||||||||||
|
Ой қозғау Кроссенс әдісімен суреттердің байланысын анықтауды ұсынады
|
Берілген суреттердің байланысын тауып, қысқаша мазмұндайды |
Қалыптастырушы бағалау |
«Кроссенс» әдісі |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 7 мин 5 мин 5 мин |
Топтық жұмыс
1-топ. “Вокабуляр” әдісімен
роман-эпопея жанры жайында мәлімет беру. 2-топ. “Классификация” әдісімен үзінділердің қай бөлімге қатысты екендігін анықтау.
3-топ. “Цицерон” әдісімен берілген сөз оралымдарын қатыстырып,сюжетті баяндау.
4-топ. “Эпизодты талдау” әдісімен “Тайғақта” бөліміндегі сюжетке талдау жасау.
Жұптық жұмыс 2-тапсырма. “Менталды карта” әдісімен шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау
Жеке жұмыс 3-тапсырма. “321” әдісімен шығарманың сюжеті мен жанры бойынша талдау жасаңыз. Шығарма бойынша үш факт 1. ____________________ 2. _____________________ 3. ___________________ Авторға туындаған екі сұрақ (жанры бойынша) 1. _____________________ 2. _____________________ Қызығушылық тудырған бір мәлімет (оқиға) 1. _____________________
Қорытынды 4-тапсырма. Тест тапсырмасын орындаңыз.
|
Роман-эпопея жанры жайында мәлімет береді
Үзінділердің қай бөлімге қатысты екендігін анықтайды
Берілген сөз оралымдарын қатыстырып, сюжетті баяндайды
“Тайғақта” бөліміндегі сюжетке талдау жасайды
Шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдайды
шығарманың сюжеті мен жанры бойынша талдау жасайды
Тест тапсырмасын орындайды |
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Топ басшысының бағалауы Дескриптор
Бірін-бірі бағалау Дескриптор
Өзін-өзі бағалау Дескриптор
Мұғалімнің бағалауы Дескриптор
|
“Вокабуляр” әдісі
“Классификация” әдісі https://learningapps.org/watch?v=pyvw4pqz524
“Цицерон” әдісі
“Эпизодты талдау” әдісі
“Менталды карта” әдісі
“321” әдісі
Тест https://onlinetestpad.com/pbue2vqsrxpzg
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады.
Үй тапсырмасы.
145 бет 2-тапсырма. “Абай жолы” романындағы әйелдер бейнесі” тақырыбында эссе жазыңдар. Әйелдер образына талдау жасап, қазақ әйелінің бейнесін ашыңдар. |
Сабақтан түйген ойларын бір сөйлеммен қорытындылайды
|
“Бүгінгі күннің сөйлемі”
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















