САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сынып: |
11 «В» |
Мұғалім: Тоқпатаева А.Д. |
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Абай жолы»эпопеясындағы Абай бейнесі мен Құнанбай образы |
|||||||||||
|
Негізгі түйінді идея: |
Әке мен бала арасындағы тартыс туралы түсіну. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Абай мен Құнанбайдың іс-әрекеттері мен мінез-құлқындағы ерекшеліктерді ашады. |
|||||||||||
|
Табыс критерийлері |
||||||||||||
|
Барлық оқушылар: |
Көпшілік оқушылар: |
Жекелеген оқушылар: |
||||||||||
|
а) Абай мен Құнанбай туралы біледі ә) Кейіпкерлердің сырын ашады |
а) «Абай жолы» эпопеясының маңызы туралы біледі ә) Эпопея бас кейіпкерлерінің өмірдегі орынын біледі
|
а) Әке мен баланың көзқарасын салыстыра біледі ә) қоғамдық шындық – ескі мен жаңаның қарама- қарсылығын пайымдап,бүгінгі заман талабы тұрғысынан өз ойын ашық айта алады. |
||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
мақсаты |
Формативті бағалау |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||
|
2 мин |
Кіріспе
|
Сәлемдесу. Кезекші мәлімдемесі Топ басшысының «жылы сөзі» |
Оқушылар назарын аудару Жұмысқа жұмылдыру |
«Сәтті күн» «Жарайсыздар! » қошеметтеу |
Сәлемдесу. Сәттілік тілеу Топ басшы сөзін тыңдайды Бақылайды |
Кезекші мәлімдейді Топ басшының сөзін тыңдайды |
Тақта |
|||||
|
4 мин |
Өткен тақырыпқа шолу |
«Оқушы –сынып» диалогі «Бір сөйлем» әдісі арқылы қорытындылау |
Көркем шығарма оқуға ынтасын нығайту Ойын жүйелеуге мүмкіндік беру |
«өте жақсы, жақсы» қошеметтеу |
Бағыт-бағдар береді. Бақылайды. |
Сыныптастарының білімін бақылайды. Бағалайды |
Оқулық |
|||||
|
4 мин |
Негізгі бөлім Білу,түсіну |
«Әке мен бала диалогі» (Оқушылар дайындаған қойылымды тамашалау) |
Тақырыпқа келу |
Қошеметтеу |
Бақылайды. Бағыт-бағдар береді. Бағалайды |
Қойылымды көреді. Топпен талқылайды. Өз пікірін, ойын ашық айтады |
Интербелсенді тақта. слайд АКТ
|
|||||
|
2 мин |
Топқа біріктіру |
«Алты ойшыл қалпақ » |
Топтастыру және тақырыппен байланыстыру. |
«Керемет» қошеметтеу |
Қалпақтар- ды таңдауға мүмкіндік жасау |
Өз суреттері бойынша топтасады |
Түрлі-түсті қағаздар |
|||||
|
25 мин 3 мин |
Қолдану, жинақтау, талдау (постер жасайды, қорғайды) |
1-топ. Абай мен Құнанбай образы туралы ақпарат. 2-топ.Абай мен Құнанбай бейнелерін эпизодтан көрсету. 3-топАбайды да, Құнанбайды да қаралау. 4-топ Абайды да, Құнанбайды да жақтау. 5-топ Шығармашылық жұмыс 6-топ Қорытынды жасайды |
Тақырыпты түсіне отырып, мазмұнын ашу |
«Талқылау бойынша серіктестер» |
Тапсырма бөліп береді Тыңдайды, бақылайды |
Әр топ өзіне берілген тапсырманы топпен талқылап, постер қорғайды. |
Слайд Түрлі-түсті қағаздар, қаламдар, флипчарттар |
|||||
|
Бағалау |
Әр топ өз топтарының аттарына түсінік беріп, тақырыппен байланыстырады. Себебін түсіндіреді |
Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту |
Бас бармақ бойынша (жақсы, орташа, төмен) |
Тапсырманы түсіндіреді |
Берілген тапсырманы топпен талқылап, пікір алмасады |
|
||||||
|
3 мин 2мин |
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
«Мен жазушы болсам...» тақырыбында ойтолғау Бағалау парақшалары Стикерге жазу |
Ойлану, өзінің бойындағы қасиетін саралау Өзін-өзі бағалау Өзіне есеп беру |
|
Тапсырма береді, түсіндіреді Бақылайды, бағалайды Бақылайды, бағалайды |
Тапсырма береді, түсіндіреді Өзін-өзі бағалайды Сабақтан алған әсерін жазады |
Слайд Слайд
|
|||||
|
Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар: |
||||||||||||
|
Не сәтті болды? |
|
|||||||||||
|
Не сәтті болмады? |
|
|||||||||||
|
Нені жақсартуға болады? |
|
|||||||||||
|
Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым? |
|
|||||||||||
|
Нені өзгертуге болады? |
|
|||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Абай, Құнанбай бейнелері"
Ашық сабақ "Абай, Құнанбай бейнелері"
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сынып: |
11 «В» |
Мұғалім: Тоқпатаева А.Д. |
||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Абай жолы»эпопеясындағы Абай бейнесі мен Құнанбай образы |
|||||||||||
|
Негізгі түйінді идея: |
Әке мен бала арасындағы тартыс туралы түсіну. |
|||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
Абай мен Құнанбайдың іс-әрекеттері мен мінез-құлқындағы ерекшеліктерді ашады. |
|||||||||||
|
Табыс критерийлері |
||||||||||||
|
Барлық оқушылар: |
Көпшілік оқушылар: |
Жекелеген оқушылар: |
||||||||||
|
а) Абай мен Құнанбай туралы біледі ә) Кейіпкерлердің сырын ашады |
а) «Абай жолы» эпопеясының маңызы туралы біледі ә) Эпопея бас кейіпкерлерінің өмірдегі орынын біледі
|
а) Әке мен баланың көзқарасын салыстыра біледі ә) қоғамдық шындық – ескі мен жаңаның қарама- қарсылығын пайымдап,бүгінгі заман талабы тұрғысынан өз ойын ашық айта алады. |
||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
мақсаты |
Формативті бағалау |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||
|
2 мин |
Кіріспе
|
Сәлемдесу. Кезекші мәлімдемесі Топ басшысының «жылы сөзі» |
Оқушылар назарын аудару Жұмысқа жұмылдыру |
«Сәтті күн» «Жарайсыздар! » қошеметтеу |
Сәлемдесу. Сәттілік тілеу Топ басшы сөзін тыңдайды Бақылайды |
Кезекші мәлімдейді Топ басшының сөзін тыңдайды |
Тақта |
|||||
|
4 мин |
Өткен тақырыпқа шолу |
«Оқушы –сынып» диалогі «Бір сөйлем» әдісі арқылы қорытындылау |
Көркем шығарма оқуға ынтасын нығайту Ойын жүйелеуге мүмкіндік беру |
«өте жақсы, жақсы» қошеметтеу |
Бағыт-бағдар береді. Бақылайды. |
Сыныптастарының білімін бақылайды. Бағалайды |
Оқулық |
|||||
|
4 мин |
Негізгі бөлім Білу,түсіну |
«Әке мен бала диалогі» (Оқушылар дайындаған қойылымды тамашалау) |
Тақырыпқа келу |
Қошеметтеу |
Бақылайды. Бағыт-бағдар береді. Бағалайды |
Қойылымды көреді. Топпен талқылайды. Өз пікірін, ойын ашық айтады |
Интербелсенді тақта. слайд АКТ
|
|||||
|
2 мин |
Топқа біріктіру |
«Алты ойшыл қалпақ » |
Топтастыру және тақырыппен байланыстыру. |
«Керемет» қошеметтеу |
Қалпақтар- ды таңдауға мүмкіндік жасау |
Өз суреттері бойынша топтасады |
Түрлі-түсті қағаздар |
|||||
|
25 мин 3 мин |
Қолдану, жинақтау, талдау (постер жасайды, қорғайды) |
1-топ. Абай мен Құнанбай образы туралы ақпарат. 2-топ.Абай мен Құнанбай бейнелерін эпизодтан көрсету. 3-топАбайды да, Құнанбайды да қаралау. 4-топ Абайды да, Құнанбайды да жақтау. 5-топ Шығармашылық жұмыс 6-топ Қорытынды жасайды |
Тақырыпты түсіне отырып, мазмұнын ашу |
«Талқылау бойынша серіктестер» |
Тапсырма бөліп береді Тыңдайды, бақылайды |
Әр топ өзіне берілген тапсырманы топпен талқылап, постер қорғайды. |
Слайд Түрлі-түсті қағаздар, қаламдар, флипчарттар |
|||||
|
Бағалау |
Әр топ өз топтарының аттарына түсінік беріп, тақырыппен байланыстырады. Себебін түсіндіреді |
Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту |
Бас бармақ бойынша (жақсы, орташа, төмен) |
Тапсырманы түсіндіреді |
Берілген тапсырманы топпен талқылап, пікір алмасады |
|
||||||
|
3 мин 2мин |
Қорытынды Үйге тапсырма беру Бағалау Кері байланыс |
«Мен жазушы болсам...» тақырыбында ойтолғау Бағалау парақшалары Стикерге жазу |
Ойлану, өзінің бойындағы қасиетін саралау Өзін-өзі бағалау Өзіне есеп беру |
|
Тапсырма береді, түсіндіреді Бақылайды, бағалайды Бақылайды, бағалайды |
Тапсырма береді, түсіндіреді Өзін-өзі бағалайды Сабақтан алған әсерін жазады |
Слайд Слайд
|
|||||
|
Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар: |
||||||||||||
|
Не сәтті болды? |
|
|||||||||||
|
Не сәтті болмады? |
|
|||||||||||
|
Нені жақсартуға болады? |
|
|||||||||||
|
Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым? |
|
|||||||||||
|
Нені өзгертуге болады? |
|
|||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













