Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ: Абай шығармаларындағы философиялық ойдың ұлттық дүниетаныммен байланысы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
-
-
-
ПРОФЕССОР РУЗУДДИНОВТЫҢ
ЖОҒАРЫ МЕДИЦИНАЛЫҚ-СТОМАТОЛОГИЯЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
ВЫСШИЙ МЕДИКО-СТОМАТОЛОГИЧЕСКИЙ
КОЛЛЕДЖ
ПРОФЕССОРА РУЗУДДИНОВА
ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРУ, ЖАЛПЫ ГУМАНИТАРЛЫҚ ЖӘНЕ ӘЛЕУМЕТТІК-ЭКОНОМИКАЛЫҚ ПӘНДЕР БӨЛІМІ «ҚАЗАҚ ТІЛІ» ПӘНІ БОЙЫНША АШЫҚ САБАҚТЫҢ ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУЛЫҒЫ
-
-
БЕКІТЕМІН
«ЖББГӘЭ» пәндер
бөлімінің меңгерушісі
____________Айменова С.С
«____» _____________ 2023 ж.
Ашық сабақтың әдістемелік нұсқауы
Пәні: Қазақ әдебиеті
Тақырыбы: Абай шығармаларындағы философиялық ойдың ұлттық дүниетаныммен байланысы
Мамандық: Мамандық 09130100 «Мейіргер ісі»
Біліктілігі 4S09130101 «Жалпы практикадағы мейіргер»
Топ: 111Q- СД
Семестр: 1
Сабақ өткізу күні: 24.11.2023 ж.
Курс: 1
Құрастырған: |
Қызметі |
Қолы |
Калиева Б.О |
Қазақ тілі пәнінің оқытушысы |
|
Ашық сабақтың әдістемелік нұсқаулығы «Жалпы білім беру, жалпы гуманитарлық және әлеуметтік-экономикалық пәндер бөлімінің» ЦӘК отырысында қаралды және келісілді |
Хаттама № _____ «_____»___________2023ж. |
ЦМК төрағасы Ильясова П.М _______________ |
|
|
||
|
|
|
|
Пәні: қазақ әдебиеті Оқу орны: ПРЖМСК Күні: 24.11.2023ж Топ: 111-топ Оқытушының аты-жөні: Калиева Б.О Студенттердің жалпы саны:27 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: Абай шығармаларындағы философиялық ойдың ұлттық дүниетаныммен байланысы |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 10.1.2.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 10.3.6.1 – шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
|||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын салыстырып бағалайды. Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкерлер жүйесі арқылы жазушы шеберлігіне салыстырмалы талдау жасайды Кейбір оқушылар: шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстыра бағалауда өз тұжырымын ұсынады |
||
Бағалау критерийі |
|
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Балаларын оқуға берген сәтіндегі Абайдың іс-әрекеті, ойы, кейіпкерлермен қарым-қатынасы арқылы азаматтық болмысын, ұстанымын таниды.
Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Уезд- төменгі қатардағы әкімшілік-аумақтық бірлік. Уезд термині 13 ғасырдағы орыс құжаттарында кездеседі. Мақұрым- (араб) ештеңесі жоқ Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: сар желдіреді, ұғымтал, бой жаздырды. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Ғылым-білімнің қажеттігін түсінеді, топтық, шығармашылық жұмыс жасауда өзара сыйластық, жауапкершілікті сезінеді. Сыни ойлауы дамиды. |
||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих, Абай шығармашылығы |
||
АКТ қолданудағдылары |
Проектор, ноутбук, смартфон. |
||
Алдыңғы білім |
Абай Құнанбаев туралы мағлұматтар біледі. Қазақ әдебиеті 10-сынып |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: Сабақтың ортасы: Сабақтың соңы Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? Қорытынды бағалау |
Ұйымдастыру кезеңі
Студенттерді сабаққа психологиялық даярлау. Студенттер бүгінгі сабақты бір-біріне ізгі тілек айтып бастайды. Қызығушылықты ояту мақсатында «Абай жолы» роман-эпопеясы жайлы 15 дерек ұсынылады. Қандай тың деректер білдің? «Оқап» сөзі қандай мағынаны білдіреді? «Оқап» орыс т енген сөз- (ухаба) ойлы-қырлы, кедір-бұдыр жер.Қысқы жолда оқап көп болады. ҚБ Мадақтау сөздер Оқушылардың жауаптары қорытындыланып, сабақ тақырыбы хабарланады. Оқу мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. Бағалау критерийін оқушылар өздері құрастырады Үй тапсырмасын сұрау: 1.М.Әуезовтің өмірі мен шығармашылығына
байланысты тест тапсырмаларын орындау (интерактивтік
тақтадан). Тест жұмысы(кахут) Кері байланыс- дескриптор ШИРАТУ ЖАТТЫҒУЫ: Сергіту сәті Стикерлер арқылы Абайдың өлеңдерінің атын табу Ой түрткі «Миға шабуыл» стратиягиясы арқылы оқушыларға сұрақ қою.
КІРІСПЕ: Жаңа тақырыпты ашу: Абай болса –
шаңырақ, ДАМУ: Бейнематериал / ой салу Қызықты факт және сұрақ айдары. Асыл сөздердің жалғасын
тап.
Кері байланыс 1. Тапсырмаларды орындай алдыңыз ба? 2. Оларды орынд Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |