Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Н.С. |
|
Күні: |
17.12.2024ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әбіш Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1-әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын терең түсіну
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Барлықтарыңызбен құшақ-жая қарсы алып, Жақсы көңілмен сабағымызды бастайық Карточкалар бойынша топқа бөлінеді «Қызыл алма» тобы «Көк мұнара» тобы |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Керуен сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Өз ойымен бөліседі. «Аңыздың ақыры» бойынша бейнематериал көрсету |
Тыңдалым. 2-тапсырма. «Керуен сұрақтар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді
1.Роман неліктен « Аңыздың ақыры » деп аталған? 2. «Аңыздың ақыры» романы қандай шығарма? 3. «Аңыздың ақыры» романында қандай үш символ жайында айтылған?
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. бағыттау кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру . https://www.youtube.com/watch?v=I10c6MhSiHU&t=61s |
|
Сабақтың ортасы . |
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі І топ 1-тапсырма. Әдеби шығармаға композициялық сюжеттік- талдау жасаңыз
|
Айтылым және Жазылым. Мәтін мазмұны бойынша шығарма сюжетінің- композициялық талдау жасайды. І топ
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Cюжеттік негізін aнықтайды; ·- Шығарманың идеясына талдау жасайды; ·- оқиғаның шешімін табады; ·- көзқарасын дәлелдейді;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
2-Тапсырма Тапсырма «Жaзyшы oйы » әдici aрқылы төмендегі тапсырманы орындаңыздар Жеке жұмыс Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға ойын түрінде тапсырма беру Үй тапсырмасы: |
ІІ топ Үзінділерді оқиға желісіне қарай талдап,ондағы көтерілген мәселені анықтаңыз
Топтық жұмыс Көтерілген мәселелер негізінде шығарманың идеясын анықтаңыз.
«Аңыздың ақыры» романындағы кейіпкерлер жүйесіне талдау жасау |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл -Үзінділерді оқиға желісіне қарай талдайды; --көтерілген мәселені анықтайды; Дескриптор: - Көтерілген мәселелер негізінде шығарманың идеясын анықтайды Дескриптор: -Сілтемеге өтеді; -Тапсырманы орындайды ; - |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«»Сабақтан кейінгі әсерім» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Не сезіндім? Нені білдім? Қандай ой түйдім? Нені үйрендім? |
Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Әбіш Кекілбаев "Аңыздың ақыры" романы
Ашық сабақ "Әбіш Кекілбаев "Аңыздың ақыры" романы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Н.С. |
|
Күні: |
17.12.2024ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әбіш Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.1.1-әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық құрылысын талдау арқылы идеялық мазмұнын терең түсіну
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Барлықтарыңызбен құшақ-жая қарсы алып, Жақсы көңілмен сабағымызды бастайық Карточкалар бойынша топқа бөлінеді «Қызыл алма» тобы «Көк мұнара» тобы |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Керуен сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Өз ойымен бөліседі. «Аңыздың ақыры» бойынша бейнематериал көрсету |
Тыңдалым. 2-тапсырма. «Керуен сұрақтар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді
1.Роман неліктен « Аңыздың ақыры » деп аталған? 2. «Аңыздың ақыры» романы қандай шығарма? 3. «Аңыздың ақыры» романында қандай үш символ жайында айтылған?
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. бағыттау кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру . https://www.youtube.com/watch?v=I10c6MhSiHU&t=61s |
|
Сабақтың ортасы . |
Топтық жұмыс «Тарсия» әдісі І топ 1-тапсырма. Әдеби шығармаға композициялық сюжеттік- талдау жасаңыз
|
Айтылым және Жазылым. Мәтін мазмұны бойынша шығарма сюжетінің- композициялық талдау жасайды. І топ
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Cюжеттік негізін aнықтайды; ·- Шығарманың идеясына талдау жасайды; ·- оқиғаның шешімін табады; ·- көзқарасын дәлелдейді;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
|
2-Тапсырма Тапсырма «Жaзyшы oйы » әдici aрқылы төмендегі тапсырманы орындаңыздар Жеке жұмыс Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға ойын түрінде тапсырма беру Үй тапсырмасы: |
ІІ топ Үзінділерді оқиға желісіне қарай талдап,ондағы көтерілген мәселені анықтаңыз
Топтық жұмыс Көтерілген мәселелер негізінде шығарманың идеясын анықтаңыз.
«Аңыздың ақыры» романындағы кейіпкерлер жүйесіне талдау жасау |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл -Үзінділерді оқиға желісіне қарай талдайды; --көтерілген мәселені анықтайды; Дескриптор: - Көтерілген мәселелер негізінде шығарманың идеясын анықтайды Дескриптор: -Сілтемеге өтеді; -Тапсырманы орындайды ; - |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«»Сабақтан кейінгі әсерім» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Не сезіндім? Нені білдім? Қандай ой түйдім? Нені үйрендім? |
Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз



















