|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Тарихи тұлғалар. Лексика |
Мектеп: Қ.Сағырбаев атындағы ЖОББМБ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 02.12.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нұрлан Әйгерім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абылай хан |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.3.1. тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, сұрақтарға жауап беру. 6.2.6.1. оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мәтін мазмұнын түсінеді; Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Оқылым стратегияларын қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі
|
-мәтін мазмұнын түсінеді; -көтерілген мәселені анықтайды; -сұрақтарға жауап береді; -оқылым стратегияларын қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Хан, тақ, жекпе-жек, хандық, жырау. Талқылауға арналған сұрақтар: Абылай хан тарихи тұлға ретінде ұлт көшбасшысы болуға лайық деп ойлайсыңдар ма? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
1.Абылай хан туралы не білесіңдер? 2. Абылай ханның ерекше жаратылысы туралы қандай ойларың бар? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы: Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, оқушыларды түгендеу. Мәтінді тыңдай отырып, кім екенін анықтау арқылы жаңа тақырыпты ашады.
XVIII ғасырдағы Қазақ хандығы билеушілерінің бірі. Шығыстың жеті тілін білген. Домбыраны жақсы тартқан. Жауырыны қақпақтай, дене күші зор еді. Сөзге шебер әрі тапқыр еді. Сөзіне берік, алғыр ойлы, адал әрі әділдігімен көзге түскен, шешендігімен, қазақтардың ежелден келе жатқан әдет заңдарын, шежіресін өте жақсы білетіндігімен ерекшеленетін ең беделді әрі адал тарихи тұлға. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлері жарияланады. 1-тапсырма А деңгейі «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы оқушылар өздерінің түсінгенін, қарастырылған мәселелер бойынша жұмыс жасау деңгейлерін бағалайды.
( Абылайдың бойында қасиеті бар) Мәтін бойынша туындаған өзіндік пікірін бір сөйлеммен білдіреді.
(Өзі ұйықтап жатқанда, үсті жап-жарық боп тұрады) Келтірілген өзіндік пікірді бір сөйлеммен дәлелдеп шығады.
( Жерге отырмайды, ештеңе таппаса, киімін астына төсеп отырады) Келтірілген өзіндік пікірді негіздеп кету мақсатында бір сөйлеммен мысал жазады.
( Абылай - төре тұқымынан шыққан, ел басқару қабілеті жоғары хан) Өзіндік пікірді нақты пысықтау үшін қорытынды бір сөйлеммен келтіреді. Дескриптор: - пікірін бір сөйлеммен білдіреді - пікірін дәлелдейді - пікірге мысал келтіреді -қорытынды сөйлем жазады В деңгейі SWOT-Абылай ханның ішкі және сыртқы саясаты
С деңгейі Абылай хан туралы берілген деректерді талдап, қорытынды жасаңдар.
Абылай ханның күйлері және дарынды күйші екендігінен мәлімет алады, ақпарат жинайды) Абылай ханның күйлерінде ел қамы мен халық тағдыры жөнінде толғанған ойлы сезім белең алып жатады. абылай ханның күйлері: «Ақ толқын», «Бұлан жігіт», «Дүние қалды», «Жетім торы», «Қайран елім»,т.б
«Аяқталмаған ой» әдісі Абылай – Қазақ хандығының аса көрнекті саяси және мемлекет қайраткері. Себебі..... Абылайдың қазақ жерлерін біріктіру жолындағы күресін ....... түсінемін. Абылайдың ішкі және сыртқы саясатына көзқарасым..........
Кері байланыс. Бүгінгі сабақта Мен .... үйрендім. Маған... қызықты болды. Маған ... қиын болды.
|
Қосымша ақпарат
Суреттер
«Төрт сөйлем»
Кестемен жұмыс
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нұрлан Әйгерім Нұрланқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Абылай хан 6-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




