|
Бөлім: |
4-бөлім: Синтаксис. Ғарышты игеру |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатубалиева Айнур Набиуллиновна |
|||||||||
|
Күні: |
27.11.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 8а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Он сегіз мың ғалам. Сөз тіркесіне тән белгілер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжай алады; сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажыратып, қолдана біледі; |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 3минут Сабақтың ортасы 15минут
10минут 7минут 5 минут Сабақтың аяқталуы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу,түгендеу. 3.Оқушыларды топтарға біріктіру.
«Пазл» әдісі бойынша суретті не бейнеленгенің сұрау, тақырыпты ашу
Видеоролик бойынша грамматикалық сабақ түсіндіру https://youtu.be/XVJI7Ymf-dE?si=nONGSfZ7oeKIPSYF
«Сиқырлы микрафон» әдісі кітапта берілген эпиграфтың мағынасын ашу арқылы оқушылардың пікірін сұрап,тақырыпты ашамын . «Он сегіз мың ғалам» тақырыбында аудио тыңдатамын.Сол бойынша сұрақтар қоямын
1-тапсырма. «Іздеген жетер мұратқа» топтық тапсырма. 1-топ. Сөз тіркестерін жазу 2-топ. Есімше тіркестерін жазу 3-топ. Етістікті тіркестерді жазу 2-тапсырма. « жұмбақ сыры» 1.Самұрық құс самғады, Көктен өтіп. Айға жетіп, Жеңілдеді салмағы. (ұшақ) 2. Бір үйде қос сұлу қыз ағайынды, Екеуі қызықтырған талайынды. Жүдемес төрт маусымда мұңаймаса, Тұрады нұрға малып маңайынды. (күн мен ай) 3. Аспанда бір алып құс, Ызғып ұшып барады. Қарап тұрсақ ғажайып, Соңында із қалады. (ұшақ) 4.Құстан аумайды, Көкте самғайды. (ұшақ) «Печенье» әдісі сөз тіркесінің байланысу түріне қарай сөздерді бөлу ойыны \
3-тапсырма. Мына тіркестерді кестеге дұрыс орналастырыңдар. Екеуі кездесті,беті бүлк етпеді,иманын ұшырды,түсі қара,таулы өңір,жаны ашыды,тастақ жер,дамыл таппады,көпірден өту,гүлдей солды,басқан ізін білдірмеді,жиырма екі үй.
Рефлексия: берілген стикер қағазға сабақ не түсінгенің туралы жазады
|
Оқушылар амандасып, орындарына отырады. .3топқа бөлінеді
1топ- Ғалам 2топ -Ғаламшар 3топ -Ғарыш
Пазл құрастырады, суретте не бейнеленгенің айтады
видеоролик қарайды
«Сиқырлы микрафон» әдісі кітапта берілген эпиграфтың мағынасын ашады
«Іздеген жетер мұратқа» топтық тапсырма орындайды.
Жұмбақ шешеді
сөз тіркесінің байланысу түріне қарай сөздерді бөледі
Тіркестерді кестеге дұрыс орналастырады
стикер қағазға сабақ не түсінгенің жазады туралы жазады |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Мадақтау
.
Бірін-бірі бағалау
Смайликтер арқылы бағалау.
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Смайликтер арқылы бағалау |
Көңілді әуен
Пазл
Интерактивті тақта
кітап , дәптер ,қалам
Дәптер ,қалам
слайд
Дәптер ,қалам
Қалам, стикер |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 8сынып
ашық сабақ 8сынып
|
Бөлім: |
4-бөлім: Синтаксис. Ғарышты игеру |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатубалиева Айнур Набиуллиновна |
|||||||||
|
Күні: |
27.11.2025 |
|||||||||
|
Сынып: 8а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Он сегіз мың ғалам. Сөз тіркесіне тән белгілер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау 8.4.4.1 сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажырату, қолдану |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжай алады; сөз тіркесінің байланысу тәсілдері мен түрлері, есімді, етістікті сөз тіркестерін ажыратып, қолдана біледі; |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басталуы 3минут Сабақтың ортасы 15минут
10минут 7минут 5 минут Сабақтың аяқталуы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу,түгендеу. 3.Оқушыларды топтарға біріктіру.
«Пазл» әдісі бойынша суретті не бейнеленгенің сұрау, тақырыпты ашу
Видеоролик бойынша грамматикалық сабақ түсіндіру https://youtu.be/XVJI7Ymf-dE?si=nONGSfZ7oeKIPSYF
«Сиқырлы микрафон» әдісі кітапта берілген эпиграфтың мағынасын ашу арқылы оқушылардың пікірін сұрап,тақырыпты ашамын . «Он сегіз мың ғалам» тақырыбында аудио тыңдатамын.Сол бойынша сұрақтар қоямын
1-тапсырма. «Іздеген жетер мұратқа» топтық тапсырма. 1-топ. Сөз тіркестерін жазу 2-топ. Есімше тіркестерін жазу 3-топ. Етістікті тіркестерді жазу 2-тапсырма. « жұмбақ сыры» 1.Самұрық құс самғады, Көктен өтіп. Айға жетіп, Жеңілдеді салмағы. (ұшақ) 2. Бір үйде қос сұлу қыз ағайынды, Екеуі қызықтырған талайынды. Жүдемес төрт маусымда мұңаймаса, Тұрады нұрға малып маңайынды. (күн мен ай) 3. Аспанда бір алып құс, Ызғып ұшып барады. Қарап тұрсақ ғажайып, Соңында із қалады. (ұшақ) 4.Құстан аумайды, Көкте самғайды. (ұшақ) «Печенье» әдісі сөз тіркесінің байланысу түріне қарай сөздерді бөлу ойыны \
3-тапсырма. Мына тіркестерді кестеге дұрыс орналастырыңдар. Екеуі кездесті,беті бүлк етпеді,иманын ұшырды,түсі қара,таулы өңір,жаны ашыды,тастақ жер,дамыл таппады,көпірден өту,гүлдей солды,басқан ізін білдірмеді,жиырма екі үй.
Рефлексия: берілген стикер қағазға сабақ не түсінгенің туралы жазады
|
Оқушылар амандасып, орындарына отырады. .3топқа бөлінеді
1топ- Ғалам 2топ -Ғаламшар 3топ -Ғарыш
Пазл құрастырады, суретте не бейнеленгенің айтады
видеоролик қарайды
«Сиқырлы микрафон» әдісі кітапта берілген эпиграфтың мағынасын ашады
«Іздеген жетер мұратқа» топтық тапсырма орындайды.
Жұмбақ шешеді
сөз тіркесінің байланысу түріне қарай сөздерді бөледі
Тіркестерді кестеге дұрыс орналастырады
стикер қағазға сабақ не түсінгенің жазады туралы жазады |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Мадақтау
.
Бірін-бірі бағалау
Смайликтер арқылы бағалау.
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Смайликтер арқылы бағалау |
Көңілді әуен
Пазл
Интерактивті тақта
кітап , дәптер ,қалам
Дәптер ,қалам
слайд
Дәптер ,қалам
Қалам, стикер |
||||||
шағым қалдыра аласыз














