|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру, өлең (төрт жолды )жазу. 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәлімет алады .Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Менің көңіл-күйім» (доппен )жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу |
Көңіл-күйін айтады. |
Жарайсыңдар! |
доп |
||
|
3 минут |
«Төңкерілген сынып» әдісімен сабақты ұйымдастыру. Сыныпқа сұрақ: Өнер дегенді қалай түсінеміз? Практикалық жұмыс «Зергерлік» жобаны талдау |
Мәтін бойынша түсінгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Дескриптор: 1. Мәтін бойынша түсінгендерін айтады.1б ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа тақырып. . ҰЖ :1-тапсырма. "Суретті сөйлет" әдісі "Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап. (Зергерлік бұйымдар)
Ортақ тақырып - "Зергерлік бұйымдар" 2- тапсырма «Галереяға саяхат» Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.
Оқылым . Түсініп оқы.Зергер. Тапсырма: Зергер сымнан не тартады? Дұрыс жауапты тап *Білезік пен алқаны Сақина мен сырғаны *Арқан мен жіпті Қабырға мен шатырды Сөздікпен жұмыс . Тартады – жасайды. Таралғы – ат әбзелі. 3-тапсырма. «Серпілген сауал » әдісі Зергерлік өнерді кімнен үйренуге болады?
4-тапсырма. «Айтылым.» Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтыр (Демеңіздер, илеген, Зергерлерден, өнерді) Жұптық жұмыс. ....................... бұл қалай? Күмісті де ..................... Осы .....................мұрадай ............................ үйренем! ЕБҚ оқушы :
Тыңдалым. Оқылым . Жаттайды Жазады Тапсырма: Зергер нені судай сапырады? Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын? Балқытып ап күмісті Сапырады судайын
|
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады Суреттегі заттарды атайды . Суреттерге зер салады және ортақ тақырып табады. Мәтінді түсініп оқиды. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі . Дәптерге жазып ,есіне сақтап алады . Ақын сұрақтарына жауап береді Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады. Қазақтың зергерлік өнері - тамырын тереңнен алатын дәстүрлі мәдениеттің көрікті және көрнекті саласы. Зергер болу киелі де қасиетті өнер. Сергіту сәтін Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Көде – шөптің аты. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы 3 сұраққа жауап береді. . Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады . |
бағалау критерийі: 1.Өлеңді түсініп оқиды . Зергерлік өнер туралы айтады ; Дескриптор: 1. Суреттерге сәйкес ортақ тақырып айтады .1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды . Дұрыс жауапты табады. 1б Дескриптор: 1. Ақын сұрағына жауап береді. .1б Дескриптор: 1. Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады.1б мадақтау Дескриптор: Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады.1б Дескриптор: 1. Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша
|
Оқулық.слайд түсіндірме
автор-дың суреті
Оқулық Дәптер А 3 маркер тапсырмалар ақпарат көздері
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: 30 бет №5 тапсырма «Тобылғы» түсініп оқу Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыр. . . |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиеттен 3 сынып Төңкерілген сынып әдісімен
Ашық сабақ Әдебиеттен 3 сынып Төңкерілген сынып әдісімен
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
Шебердің қолы ортақ. «Зергер» Фариза Оңғарсынова «Тобылғы» Бауыржан Жақып. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру, өлең (төрт жолды )жазу. 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосымша мәлімет алады .Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша сөйлейді |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Менің көңіл-күйім» (доппен )жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу |
Көңіл-күйін айтады. |
Жарайсыңдар! |
доп |
||
|
3 минут |
«Төңкерілген сынып» әдісімен сабақты ұйымдастыру. Сыныпқа сұрақ: Өнер дегенді қалай түсінеміз? Практикалық жұмыс «Зергерлік» жобаны талдау |
Мәтін бойынша түсінгендерін айтады. Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады. |
Дескриптор: 1. Мәтін бойынша түсінгендерін айтады.1б ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! |
|
||
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа тақырып. . ҰЖ :1-тапсырма. "Суретті сөйлет" әдісі "Суреттерге зер сал. Ортақ тақырып тап. (Зергерлік бұйымдар)
Ортақ тақырып - "Зергерлік бұйымдар" 2- тапсырма «Галереяға саяхат» Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар.
Оқылым . Түсініп оқы.Зергер. Тапсырма: Зергер сымнан не тартады? Дұрыс жауапты тап *Білезік пен алқаны Сақина мен сырғаны *Арқан мен жіпті Қабырға мен шатырды Сөздікпен жұмыс . Тартады – жасайды. Таралғы – ат әбзелі. 3-тапсырма. «Серпілген сауал » әдісі Зергерлік өнерді кімнен үйренуге болады?
4-тапсырма. «Айтылым.» Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтыр (Демеңіздер, илеген, Зергерлерден, өнерді) Жұптық жұмыс. ....................... бұл қалай? Күмісті де ..................... Осы .....................мұрадай ............................ үйренем! ЕБҚ оқушы :
Тыңдалым. Оқылым . Жаттайды Жазады Тапсырма: Зергер нені судай сапырады? Білесің бе бұл істі? Зергерлікке кім дайын? Балқытып ап күмісті Сапырады судайын
|
Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады Суреттегі заттарды атайды . Суреттерге зер салады және ортақ тақырып табады. Мәтінді түсініп оқиды. Сөздікпен жұмыс жүргізіледі . Дәптерге жазып ,есіне сақтап алады . Ақын сұрақтарына жауап береді Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады. Қазақтың зергерлік өнері - тамырын тереңнен алатын дәстүрлі мәдениеттің көрікті және көрнекті саласы. Зергер болу киелі де қасиетті өнер. Сергіту сәтін Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады. Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Көде – шөптің аты. Өлеңге сүйеніп, тобылғы туралы 3 сұраққа жауап береді. . Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады . |
бағалау критерийі: 1.Өлеңді түсініп оқиды . Зергерлік өнер туралы айтады ; Дескриптор: 1. Суреттерге сәйкес ортақ тақырып айтады .1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды . Дұрыс жауапты табады. 1б Дескриптор: 1. Ақын сұрағына жауап береді. .1б Дескриптор: 1. Өлеңге сүйеніп, зергерлік өнер туралы айтады.1б мадақтау Дескриптор: Өлеңге сүйеніп,. бос орынға тиісті сөздерді қойып, өлеңді толықтырады.1б Дескриптор: 1. Зергерлік өнерге қатысты кесте бойынша
|
Оқулық.слайд түсіндірме
автор-дың суреті
Оқулық Дәптер А 3 маркер тапсырмалар ақпарат көздері
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма: 30 бет №5 тапсырма «Тобылғы» түсініп оқу Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыр. . . |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар |
|
||
шағым қалдыра аласыз















