Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:Ақмола облысы Есіл ауданы Сайлау Серіков атындағы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 1 бөлім Өзім туралы |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кавылкак Амангуль |
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1. 2 Шығарманың мазмұндау |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (ОБ сілтеме) |
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау/ үзіндісін мазмұндау/ сахналау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Берілген жоспарға сүйене отырып, мәтіннің мазмұнын баяндай алады Көптеген оқушылар: Шығарманың оқиғасын/үзіндісін сахналауға қатысады. Кейбір оқушылар: Сахналау кезінде өз рөлін нақты сомдай алады |
|
Жетістік критерийлері |
Білім алушы:
мазмұнын баяндайды.
қатысады |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұқыптылққа, еңбек сүйгштікке |
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар тақырып желісі бойынша әңгімелсу, рөлдік ойын , диолог арқылы сөздік х орлары молайтады. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ арқылы ән айту, сурет көреді, |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар көркем (өлең, әңгіме, ертегі және т.б.) шығармалармен таныс. Мұғалімнің көмегімен мәтін жанрына (өлең, әңгіме, ертегі) және стиліне (көркем және бейкөркем) ажырата алады. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ширату жаттығу (Ұ) Адасқан әріптерден сөз құрау арқылы «Ертегілер» сөзін шығару -Балалар ертегі қалай басталады? (оқушылардың жауабын тыңдау) Ендеше қазір біз барлығымыз Айгерім Қалаубаеваның «Ертегілер» әнін айтайық (МК. Ұ. Д) Ал енді қазір барлығыңыз мына суреттерге қарап қандай ой айталасыздар? Әрбір оқушы өз ойларын айтады.
Мәтіннің тақырыбын табамыз.(Бір уыс мақта) (МК) Ендеше балалар бүгін біздің сабақта қол жеткізетін мақсатымыз шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша және суреттер бойынша мазмұндау,
Олай болса қазір барлығымыз алдарыңыздағы парақтағы мәтінді іштей оқып шығайық |
Кеспе әріптер Aigerim_Kalaubaeva Ertegiler_alemi htt://kara-oka.kz
суреттер
|
||||||
|
Сабақ ортасы 8 мин 15 мин |
Тапсырма (Д. Қ) « Бір уыс мақта» мәтінін білім алушыларға таратып беріп іштей оқу тапсырылады. Бiр кiшкентай қыз әкесiнiң шапанын жамап отырғанда,шешесi қасына отырып, ақыл айтады: - Балам, дүниедегi жаратылған жанды - жансыздардың ешқайсысының да керексiз болып, жерде қалатыны болмайды, – дейді. Сол сөздi айтып отырғанда, қыз киiмді жамап болып, жердегi мақтаның қиқымын терезеден лақтырып, далаға тастайды да: – Апа, осы қиқымның еш нәрсеге керегi бола қоймас, – дейді. Шешесi: – Балам, ол да жерде қалмайды, – дептi. Осылайша сөйлесiп, терезеден қарап отырса, манағы мақтаны жел көтерiп ұшырады. Мұны бiр торғай тұмсығымен қағып алып, ұшып кетедi. Қыз апасынан: – Мақтаның қиқымын бiр торғай іліп алып кеттi, оны не қылады? деп сұрайды. – Көрдiң бе, балам, күн айналмай манағы айтқан сөздің келе қалғанын. Ол кiшкентай мақтаны торғай ұясына төсеп, жас балапандарына мамық етедi, – дептi. (Ы. Алтынсарин) (Д.Т.) Мәтінді оқып болған соң мәтін жазылған парақ түстері арқылы үш топқа бөлу топта түсінгендерімен бөлісіп әр топ өз жұмыстарын орындайды және қорғайды. 1 топ жасыл Шығарма желісі дайын жоспар бойынша суреттерді жабыстыра отырып мазмұндайды ; 2 топ сары мәтінді өз сөзімен мазмұндайды; 3 топ қызыл Шығарманың оқиғасының желісінен үзінді бойынша сахналау. Дескриптор: Білім алушы
өз рөлін нақты сомдайды. (Ұ) оқиға картасын сыныппен бірлесе отырып құру |
Мәтін жазылған үлестірме
Қалыптастырушы бағалау нұсқаулығы тапсырмасы 7-8 бет. smk.edu.kz
Флипчарт Желім ,қайшы
Орамал мақта торғай жіп картонан жасалған үй
Қалыптастырушы бағалау нұсқаулығы тапсырмасы 7-8 бет smk.edu.kz |
||||||
|
Сабақтың соңы
15мин |
|
Оқиға картасының үлгісі АҚТ арқылы көрсету |
||||||
|
Дифференциация (саралау) – |
Бағалау –
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар: оқиғаны өзгертіп жазып ағалау
|
Оқушылар бастапқы оқу ортасына жинап шеңбер құр арықылы. -Мен бүгін оқушыларымды м мақтай аламын, себебі ... -Мен бүгін өзімді мақтай аламын, себебі ... -Мен сыныптасымды мақтай аламын, себебі ... |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу 2 сынып 1- бөлім Шығарманы мазмұндау
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:Ақмола облысы Есіл ауданы Сайлау Серіков атындағы орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 1 бөлім Өзім туралы |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кавылкак Амангуль |
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1. 2 Шығарманың мазмұндау |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (ОБ сілтеме) |
2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау/ үзіндісін мазмұндау/ сахналау. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Берілген жоспарға сүйене отырып, мәтіннің мазмұнын баяндай алады Көптеген оқушылар: Шығарманың оқиғасын/үзіндісін сахналауға қатысады. Кейбір оқушылар: Сахналау кезінде өз рөлін нақты сомдай алады |
|
Жетістік критерийлері |
Білім алушы:
мазмұнын баяндайды.
қатысады |
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ұқыптылққа, еңбек сүйгштікке |
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар тақырып желісі бойынша әңгімелсу, рөлдік ойын , диолог арқылы сөздік х орлары молайтады. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек |
|
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ арқылы ән айту, сурет көреді, |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар көркем (өлең, әңгіме, ертегі және т.б.) шығармалармен таныс. Мұғалімнің көмегімен мәтін жанрына (өлең, әңгіме, ертегі) және стиліне (көркем және бейкөркем) ажырата алады. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Ширату жаттығу (Ұ) Адасқан әріптерден сөз құрау арқылы «Ертегілер» сөзін шығару -Балалар ертегі қалай басталады? (оқушылардың жауабын тыңдау) Ендеше қазір біз барлығымыз Айгерім Қалаубаеваның «Ертегілер» әнін айтайық (МК. Ұ. Д) Ал енді қазір барлығыңыз мына суреттерге қарап қандай ой айталасыздар? Әрбір оқушы өз ойларын айтады.
Мәтіннің тақырыбын табамыз.(Бір уыс мақта) (МК) Ендеше балалар бүгін біздің сабақта қол жеткізетін мақсатымыз шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша және суреттер бойынша мазмұндау,
Олай болса қазір барлығымыз алдарыңыздағы парақтағы мәтінді іштей оқып шығайық |
Кеспе әріптер Aigerim_Kalaubaeva Ertegiler_alemi htt://kara-oka.kz
суреттер
|
||||||
|
Сабақ ортасы 8 мин 15 мин |
Тапсырма (Д. Қ) « Бір уыс мақта» мәтінін білім алушыларға таратып беріп іштей оқу тапсырылады. Бiр кiшкентай қыз әкесiнiң шапанын жамап отырғанда,шешесi қасына отырып, ақыл айтады: - Балам, дүниедегi жаратылған жанды - жансыздардың ешқайсысының да керексiз болып, жерде қалатыны болмайды, – дейді. Сол сөздi айтып отырғанда, қыз киiмді жамап болып, жердегi мақтаның қиқымын терезеден лақтырып, далаға тастайды да: – Апа, осы қиқымның еш нәрсеге керегi бола қоймас, – дейді. Шешесi: – Балам, ол да жерде қалмайды, – дептi. Осылайша сөйлесiп, терезеден қарап отырса, манағы мақтаны жел көтерiп ұшырады. Мұны бiр торғай тұмсығымен қағып алып, ұшып кетедi. Қыз апасынан: – Мақтаның қиқымын бiр торғай іліп алып кеттi, оны не қылады? деп сұрайды. – Көрдiң бе, балам, күн айналмай манағы айтқан сөздің келе қалғанын. Ол кiшкентай мақтаны торғай ұясына төсеп, жас балапандарына мамық етедi, – дептi. (Ы. Алтынсарин) (Д.Т.) Мәтінді оқып болған соң мәтін жазылған парақ түстері арқылы үш топқа бөлу топта түсінгендерімен бөлісіп әр топ өз жұмыстарын орындайды және қорғайды. 1 топ жасыл Шығарма желісі дайын жоспар бойынша суреттерді жабыстыра отырып мазмұндайды ; 2 топ сары мәтінді өз сөзімен мазмұндайды; 3 топ қызыл Шығарманың оқиғасының желісінен үзінді бойынша сахналау. Дескриптор: Білім алушы
өз рөлін нақты сомдайды. (Ұ) оқиға картасын сыныппен бірлесе отырып құру |
Мәтін жазылған үлестірме
Қалыптастырушы бағалау нұсқаулығы тапсырмасы 7-8 бет. smk.edu.kz
Флипчарт Желім ,қайшы
Орамал мақта торғай жіп картонан жасалған үй
Қалыптастырушы бағалау нұсқаулығы тапсырмасы 7-8 бет smk.edu.kz |
||||||
|
Сабақтың соңы
15мин |
|
Оқиға картасының үлгісі АҚТ арқылы көрсету |
||||||
|
Дифференциация (саралау) – |
Бағалау –
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар: оқиғаны өзгертіп жазып ағалау
|
Оқушылар бастапқы оқу ортасына жинап шеңбер құр арықылы. -Мен бүгін оқушыларымды м мақтай аламын, себебі ... -Мен бүгін өзімді мақтай аламын, себебі ... -Мен сыныптасымды мақтай аламын, себебі ... |
|
шағым қалдыра аласыз



