ДОІЖО: Б. Сагинбаев
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 74 жоббм |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жуманова А |
|
|||||
|
Күні: |
13.04.2023ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№ 88. Табиғат құбылыстары. Құйын. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|
|||||
|
Критерийлер |
Мәтін бойынша сұрақтар қояды. Мәтіннен сұрақтардың жауабын табады |
|
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин Жаңа сабақ 20 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару , топтарға біріктіру. Өзін- өзі бағалауы үшін « Циферблат» үлестіру Үй тапсырмасы Қорықтар туралы ақпарат іздеу, жазып келу Жаңа сабақтың тақырыбын «Жұлдызшалар» арқылы ашу *12-сәуір қандай күн? *Қандай ғарышкерлерді білеміз? *Қ. Сатбаев кім? *Ғарыш деген не? *Ғылыммен кімдер айналысады? «Зымыран тапсырмасы» *Тоқтар Әубәкіров туралы не білеміз? *Талғат Мұсабаев кім? *Айдын Айымбетов туралы не білесіңдер? *Ю. Гагарин туралы не білеміз? Бұларды « Ғарышты бағындырған Батырлар» деп атаймыз, бүгінгі сабағымыз осы тақырыпқа байланысты болады.
«Құйын» тақырыбында бейнефильм көрсету «Ой қозғау» *Табиғат құбылыстарына нелер жатады? *Құйын қалай пайда болады? *Құйынның қандай қаупі бар? *Құйын болған жағдайда не істеу керек?
Дәптермен жұмыс: жұмбақты оқып, жазып, шешуін табу
«Құйын» өлеңін мәнерлеп оқыту
Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қою
Сергіту сәті: « Аспан! Жер! Ауа! Жел!» ойыны Ғарыш туралы өлең жолдары
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өзін- өзі « Циферблат» арқылы бағалайды
Тақтада «Зымыран» моделі құрастырылады және «Құйын» деген сөз шығады
1-топ жауап береді 2-топ жауап береді 3-топ жауап береді 4-топ жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
жұмбақты оқып, жазып, шешуін табады
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді
Ғарыш туралы өлең жолдары
|
ҚБ: 1-10 балл Критерий: Әр түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты анықтайды Дескриптор: Қорықтар туралы мәлімет жинайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1 б Сұрақтарға жауап береді-1 б Сұрақтарға жауап береді-1 б жұмбақты оқып, жазып, шешуін табады-1б Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді-2 б |
Суреттер Зымыран Моделі Бейне Фильм Оқулық |
|
||
|
10 мин |
Топтық тапсырмалар 1-топ. Суретпен жұмыс: Су бетіндегі қоқыстың зияны 2-топ. «Екі жақтама күнделік» Адамның табиғатқа келтіретін пайдасы мен зияны 3-топ. Семантикалық карта 4-топ. Табиғат заттары мен жасанды заттарды ажырату |
|
Әрбір орындалған тапсырмаға-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс : «Клише» әдісі -Мен бүгін ... .... білдім. -Маған .... .... жаңалық болды. -Мен .... ..... қиын болды. -Маған .... .... ... ұнады. -Мен болашақта ... ... болғым келеді. Үй тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқу, табиғат құбылыстары туралы мақал жазу Оқушылардың жинаған ұпайларын анықтау, бағалау |
Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Өз ойын толық білдіреді-1 б |
« Клише» |
|
||
|
|
Қорытындылау : Оқушыларды елін, жерін сүйетін білімді, ғылымды сүйетін, нағыз азамат болуға шақыру. Рефлексия: « Зымыран» |
Зымыран бөліктеріне өз ойларын жазады |
|
«Зымыран» суреті |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу 2-сынып .Құйын
Ашық сабақ Әдебиеттік оқу 2-сынып .Құйын
ДОІЖО: Б. Сагинбаев
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 74 жоббм |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жуманова А |
|
|||||
|
Күні: |
13.04.2023ж |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№ 88. Табиғат құбылыстары. Құйын. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|
|||||
|
Критерийлер |
Мәтін бойынша сұрақтар қояды. Мәтіннен сұрақтардың жауабын табады |
|
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
|
||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин Жаңа сабақ 20 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психологиялықахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару , топтарға біріктіру. Өзін- өзі бағалауы үшін « Циферблат» үлестіру Үй тапсырмасы Қорықтар туралы ақпарат іздеу, жазып келу Жаңа сабақтың тақырыбын «Жұлдызшалар» арқылы ашу *12-сәуір қандай күн? *Қандай ғарышкерлерді білеміз? *Қ. Сатбаев кім? *Ғарыш деген не? *Ғылыммен кімдер айналысады? «Зымыран тапсырмасы» *Тоқтар Әубәкіров туралы не білеміз? *Талғат Мұсабаев кім? *Айдын Айымбетов туралы не білесіңдер? *Ю. Гагарин туралы не білеміз? Бұларды « Ғарышты бағындырған Батырлар» деп атаймыз, бүгінгі сабағымыз осы тақырыпқа байланысты болады.
«Құйын» тақырыбында бейнефильм көрсету «Ой қозғау» *Табиғат құбылыстарына нелер жатады? *Құйын қалай пайда болады? *Құйынның қандай қаупі бар? *Құйын болған жағдайда не істеу керек?
Дәптермен жұмыс: жұмбақты оқып, жазып, шешуін табу
«Құйын» өлеңін мәнерлеп оқыту
Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қою
Сергіту сәті: « Аспан! Жер! Ауа! Жел!» ойыны Ғарыш туралы өлең жолдары
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өзін- өзі « Циферблат» арқылы бағалайды
Тақтада «Зымыран» моделі құрастырылады және «Құйын» деген сөз шығады
1-топ жауап береді 2-топ жауап береді 3-топ жауап береді 4-топ жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
жұмбақты оқып, жазып, шешуін табады
Өлеңді мәнерлеп оқиды
Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді
Ғарыш туралы өлең жолдары
|
ҚБ: 1-10 балл Критерий: Әр түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты анықтайды Дескриптор: Қорықтар туралы мәлімет жинайды-1б Сұрақтарға жауап береді-1 б Сұрақтарға жауап береді-1 б Сұрақтарға жауап береді-1 б жұмбақты оқып, жазып, шешуін табады-1б Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қояды, жауап береді-2 б |
Суреттер Зымыран Моделі Бейне Фильм Оқулық |
|
||
|
10 мин |
Топтық тапсырмалар 1-топ. Суретпен жұмыс: Су бетіндегі қоқыстың зияны 2-топ. «Екі жақтама күнделік» Адамның табиғатқа келтіретін пайдасы мен зияны 3-топ. Семантикалық карта 4-топ. Табиғат заттары мен жасанды заттарды ажырату |
|
Әрбір орындалған тапсырмаға-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс : «Клише» әдісі -Мен бүгін ... .... білдім. -Маған .... .... жаңалық болды. -Мен .... ..... қиын болды. -Маған .... .... ... ұнады. -Мен болашақта ... ... болғым келеді. Үй тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқу, табиғат құбылыстары туралы мақал жазу Оқушылардың жинаған ұпайларын анықтау, бағалау |
Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Өз ойын толық білдіреді-1 б |
« Клише» |
|
||
|
|
Қорытындылау : Оқушыларды елін, жерін сүйетін білімді, ғылымды сүйетін, нағыз азамат болуға шақыру. Рефлексия: « Зымыран» |
Зымыран бөліктеріне өз ойларын жазады |
|
«Зымыран» суреті |
|
||
шағым қалдыра аласыз













