Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
ІІІ-тоқсан |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
А. Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" мысал-өлеңі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау 5.2.3.1шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтап, шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Ой қозғау. «Таразы»
|
Тақырыпты ашу барысында өз ойларын ортаға салып, пікір алысады |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау. |
«Таразы»
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Эпиграф Ахмет Байтұрсынұлының жастардың білім алуы мен тәрбие ісіне көп көңіл бөлуіне тоқталады
Жаңа сабақ Youtube желісінен бейнебаян қарауды ұсынады
1-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ. «Атрибут дөңгелегі». Сұрақтарға жауап бере отырып, мысал-өлеңге талдау жасауды ұсынады. 2-топ. «Т кестесін» толтыру арқылы піскен бидай мен шикі бидай деген сөздерді адам болмысына ауыстырып, сипаттауды ұсынады. 3-топ. «Диалог». Піскен бидай мен дәні толмаған бидайдың диалогін құрастыруды ұсынады 4-топ. «FILA кестесін» толтыру арқылы мысалда айтылған адам бойындағы жағымсыз мінездерден арылу жолдарын жазуды ұсынады. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Тарсия әдісі». Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының мағынасын анықтауды ұсынады.
Дән берген қожасына сиынып тұр - қайталау
3-тапсырма. Жеке жұмыс Сілтеме арқылы learningapps платформасында берілген тапсырманы орындауды ұсынады
|
Ахмет Байтұрсынұлы жайлы білетін ақпараттарымен бөліседі. Нақыл сөздің мағынасын ашады. Бейнебаян желісі бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Шығарма идеясын анықтайды. Сұрақтарға жауап бере отырып, мысалға талдау жасайды Мысалда көтерілген мәселені талдай отырып, кестені толтырады Піскен бидай мен дәні толмаған бидайдың диалогін құрастырады Мысалда айтылған адам бойындағы жағымсыз мінездерден арылу жолдарын жазу Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының мағынасын анықтайды Сілтеме арқылы learningapps платформасында берілген тапсырманы орындайды. Мысал-өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтайды |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау.
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Youtube желісі «Егіннің бастары» бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=kEg2hI_TIZU
«Атрибут дөңгелегі»
«Т кестесі»
«Диалог»
«FILA кестесі»
«Тарсия»
LearningАpps платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады.
|
Сабақ тақырыбы бойынша түсінген немесе толықтыру керек сұрақтарды жаза отырып, кері байланыс береді. |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау. |
Padlet.com
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ахмет Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" 5-сынып ҚМЖ
Ашық сабақ Ахмет Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" 5-сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
ІІІ-тоқсан |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
А. Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" мысал-өлеңі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау 5.2.3.1шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтап, шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Ой қозғау. «Таразы»
|
Тақырыпты ашу барысында өз ойларын ортаға салып, пікір алысады |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау. |
«Таразы»
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Эпиграф Ахмет Байтұрсынұлының жастардың білім алуы мен тәрбие ісіне көп көңіл бөлуіне тоқталады
Жаңа сабақ Youtube желісінен бейнебаян қарауды ұсынады
1-тапсырма. Топтық жұмыс 1-топ. «Атрибут дөңгелегі». Сұрақтарға жауап бере отырып, мысал-өлеңге талдау жасауды ұсынады. 2-топ. «Т кестесін» толтыру арқылы піскен бидай мен шикі бидай деген сөздерді адам болмысына ауыстырып, сипаттауды ұсынады. 3-топ. «Диалог». Піскен бидай мен дәні толмаған бидайдың диалогін құрастыруды ұсынады 4-топ. «FILA кестесін» толтыру арқылы мысалда айтылған адам бойындағы жағымсыз мінездерден арылу жолдарын жазуды ұсынады. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс «Тарсия әдісі». Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының мағынасын анықтауды ұсынады.
Дән берген қожасына сиынып тұр - қайталау
3-тапсырма. Жеке жұмыс Сілтеме арқылы learningapps платформасында берілген тапсырманы орындауды ұсынады
|
Ахмет Байтұрсынұлы жайлы білетін ақпараттарымен бөліседі. Нақыл сөздің мағынасын ашады. Бейнебаян желісі бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Шығарма идеясын анықтайды. Сұрақтарға жауап бере отырып, мысалға талдау жасайды Мысалда көтерілген мәселені талдай отырып, кестені толтырады Піскен бидай мен дәні толмаған бидайдың диалогін құрастырады Мысалда айтылған адам бойындағы жағымсыз мінездерден арылу жолдарын жазу Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының мағынасын анықтайды Сілтеме арқылы learningapps платформасында берілген тапсырманы орындайды. Мысал-өлеңнің тақырыбы мен идеясын анықтайды |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау.
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
Дескриптор
|
Youtube желісі «Егіннің бастары» бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=kEg2hI_TIZU
«Атрибут дөңгелегі»
«Т кестесі»
«Диалог»
«FILA кестесі»
«Тарсия»
LearningАpps платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Сабақты қорытындылап, кері байланыс алады.
|
Сабақ тақырыбы бойынша түсінген немесе толықтыру керек сұрақтарды жаза отырып, кері байланыс береді. |
Мадақтау. Қалыптастырушы бағалау. |
Padlet.com
|
шағым қалдыра аласыз























