Қысқа мерзімді жоспар
|
3-бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13/01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынай Қонысбекқызы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Т/Ж2 Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. А/И 1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама- қарсы суреттеулерді табу. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1. Әдеби шығарманы мәнерлеп оқып тақырыптың мазмұнын анықтайды. 2. Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы идеясын ашады. 3. Кейіпкерлер бейнесіне талдай отырып, оларды ажырата алады. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетін табады, образын ашады. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылық тұрғысынан талдайды. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Шекірейіп – басқаларды менсінбеу Теңгермейтін – тең көрмейтін Сұқтанба – таңдана қарама Тәкаппар – ешкімді менсінбейді |
|
|||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ахмет Байтұрсынұлы өмірі мен шығармашылығы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар Бағалау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут
Сабақтың ортасы 30 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал тудыру Топтарға бөлу Қарапайымдылық Адамгершілік Кішіпейілділік Кезекшімен сұқбат Үй тапсырмасын сұрау. «Жуан, жіңішке сұрақтар»
Жаңа сабақ тақырыбын болжау. Сурет арқылы Оқушылардың пікірі сұралады. Мұғалім тақырып пен оқу мақсаттарын атап өтеді. Тірек сөздер. Теңгермейді-менсінбейді. Тағзым ету-қызмет көрсету. Қайран қалу-таңғалу. Шекірейіп қарау-менсінбеу. Төмен бүгілу-еңкею. Сорайған қарасынан-бойына. Тәкаппар-өркөкірек. «Егіннің бастары» мысал өлеңімен танысады. Мұғалім сұрақтар қояды. Топпен жұмыс: Шығарманың тақырыбын және үш сөйлеммен шығарманың идеясын жазады.
Сергіту сәті Оқушылар шығарманы рөлге бөліп оқиды.
Кейіпкерлерді салыстыру бойынша жұмыс жасайды 1-топ «Т» кестесі 2-топ Венн диаграммасы 3-топ Қос жазба күнделігі
|
Сұрақтарға жауап береді
ҚБ: Бас бармақ бойынша бағалау
Тапсырмаларды орындайды
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сергіту сәтін жасайды
Тапсырмаларды қатар бойынша орындайды
ҚБ: «Алтын теңге»
|
«Бас бармақ» арқылы бағалау
|
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытынды сөз: «Бидайдың басын көтергені- дәнінің жоқтығы, Жігіттің кеудесін көтергені – ақылының жоқтығы» Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Үй тапсырмасы Мысалды жаттап келу.
|
|
|
||||||||||||||||||||||
-
Ахмет Байтұрсынұлы кім?
-
Ахмет атамыз қай жылы дүниеге келген?
-
Ахмет Байтұрсын.лының қандай мысалдарын білесің?
-
Ахмет Байтұрсынұлының ең алғашқы жинағы?
-
«Маса» жинағында не жайлы айтқан?
-
Қалай ойлайсың, Ахмет Байтұрсынұлы қазақ халқының тарихында қандай орын алады?
-
Сенің ойыңша, Ахмет атамыздың азаматтық идеясы қандай болған?
-
«Он үшімде оқ тиіп, жараландым...» деп не себепті айтады?
-
Қазақ тіліне байланысты қандай сөздер айтқан?
-
Ахмет атамыздың 3 қырын ата.
-
Мысалдарды кімнен аударған?
-
«Қырық мысал» жинағы қай қалада және қай жылы жарық көрген?
Дәнге толы бидай
Дәнсіз бидай
Дәнге толы бидай
Дәнсіз бидай
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ахмет Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" мысал өлеңі 5сынып
Ашық сабақ Ахмет Байтұрсынұлы "Егіннің бастары" мысал өлеңі 5сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
3-бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет Сабақтың тақырыбы: |
Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: 13/01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Алтынай Қонысбекқызы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Т/Ж2 Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. А/И 1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама- қарсы суреттеулерді табу. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1. Әдеби шығарманы мәнерлеп оқып тақырыптың мазмұнын анықтайды. 2. Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы идеясын ашады. 3. Кейіпкерлер бейнесіне талдай отырып, оларды ажырата алады. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетін табады, образын ашады. Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылық тұрғысынан талдайды. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Шекірейіп – басқаларды менсінбеу Теңгермейтін – тең көрмейтін Сұқтанба – таңдана қарама Тәкаппар – ешкімді менсінбейді |
|
|||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Ахмет Байтұрсынұлы өмірі мен шығармашылығы |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар Бағалау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут
Сабақтың ортасы 30 минут |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал тудыру Топтарға бөлу Қарапайымдылық Адамгершілік Кішіпейілділік Кезекшімен сұқбат Үй тапсырмасын сұрау. «Жуан, жіңішке сұрақтар»
Жаңа сабақ тақырыбын болжау. Сурет арқылы Оқушылардың пікірі сұралады. Мұғалім тақырып пен оқу мақсаттарын атап өтеді. Тірек сөздер. Теңгермейді-менсінбейді. Тағзым ету-қызмет көрсету. Қайран қалу-таңғалу. Шекірейіп қарау-менсінбеу. Төмен бүгілу-еңкею. Сорайған қарасынан-бойына. Тәкаппар-өркөкірек. «Егіннің бастары» мысал өлеңімен танысады. Мұғалім сұрақтар қояды. Топпен жұмыс: Шығарманың тақырыбын және үш сөйлеммен шығарманың идеясын жазады.
Сергіту сәті Оқушылар шығарманы рөлге бөліп оқиды.
Кейіпкерлерді салыстыру бойынша жұмыс жасайды 1-топ «Т» кестесі 2-топ Венн диаграммасы 3-топ Қос жазба күнделігі
|
Сұрақтарға жауап береді
ҚБ: Бас бармақ бойынша бағалау
Тапсырмаларды орындайды
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сергіту сәтін жасайды
Тапсырмаларды қатар бойынша орындайды
ҚБ: «Алтын теңге»
|
«Бас бармақ» арқылы бағалау
|
||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытынды сөз: «Бидайдың басын көтергені- дәнінің жоқтығы, Жігіттің кеудесін көтергені – ақылының жоқтығы» Рефлексия «Жетістік баспалдағы»
Үй тапсырмасы Мысалды жаттап келу.
|
|
|
||||||||||||||||||||||
-
Ахмет Байтұрсынұлы кім?
-
Ахмет атамыз қай жылы дүниеге келген?
-
Ахмет Байтұрсын.лының қандай мысалдарын білесің?
-
Ахмет Байтұрсынұлының ең алғашқы жинағы?
-
«Маса» жинағында не жайлы айтқан?
-
Қалай ойлайсың, Ахмет Байтұрсынұлы қазақ халқының тарихында қандай орын алады?
-
Сенің ойыңша, Ахмет атамыздың азаматтық идеясы қандай болған?
-
«Он үшімде оқ тиіп, жараландым...» деп не себепті айтады?
-
Қазақ тіліне байланысты қандай сөздер айтқан?
-
Ахмет атамыздың 3 қырын ата.
-
Мысалдарды кімнен аударған?
-
«Қырық мысал» жинағы қай қалада және қай жылы жарық көрген?
Дәнге толы бидай
Дәнсіз бидай
Дәнге толы бидай
Дәнсіз бидай
шағым қалдыра аласыз














