Материалдар / Ашық сабақ "Аламын білім кітаптан" 2сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Аламын білім кітаптан" 2сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған.Оның көмегімен оқушылардың кітапқа деген қызығушылығын арттырады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қазан 2020
511
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ашық сабақ

Әдебиеттік оқу

Күні: 14.10.2020 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Керимжанова Радагуль

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Менің мектебім

Сабақтың тақырыбы

Аламын білім кітаптан

Осы сабақта

қол жеткізілетін

оқу мақсаттары

2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау

2.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, мұғалімнің жетекші сұрақтары арқылы шығарманың тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды.

Көптеген оқушылар: мұғалім көмегімен тақырыпты болжайды, мәтін мазмұны бойынша нақты және қарапайым сұрақ қояды, жауабын шығармадан табады.

Кейбір оқушылар: тірек сөздер арқылы берілген ойды жалғастырады, қосымша мәліметтегі деректерді салыстырып, ажырата алады.

Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық тапсырмаларды орындай алады. Мәтіннің мазмұны бойынша сұрақ құрастырады. Сұрақтың жауабын мәтіннен табады.

Тілдік мақсат

Оқушылардың сөздік қорларын тақырып желісі бойынша өз пікірін білдіру, бір-бірін бағалау, кері байланыс береді

Пәнге тән лексика мен терминология: кітап-книга-book

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: кітапхана, ілім-білім, қазына, рухани орда, білім бұлағы, өмір шырағы, кітап күні.

Құндылықтарды дарыту

Шығарманы оқыту негізінде қазақтың рухани қазынасын дәріптеу. Білімнің қайнар көзі болып табылатын кітапты ұқыпты ұстап, түсініп оқуға баулу. Әр оқушының кітапқа деген құрмет сезімдерін арттыру.

Пәнаралық байланыс

Ағылшын, орыс тілі – кітап сөзін үш тілге аударады.

Көркем еңбек – Досына ұнайтын сурет салып, досына сыйлау

«Ұлы даланың тұлғалары» - А.Құнанбаевтың 175 жылдығы туралы

АКТ қолдану дағдысы

Аудиожазба- «Кітап» мәтінін тыңдату.

Элекрондық оқулық- суретпен жұмыс арқылы сұрақтарға толық жауап беру.

Бастапқы білім

Менің оқулықтарым, оқулықтарды таза ұстау.

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақта жоспарланған іс -әрекет

Ресурстар

Психология

лық кезең



1.Шаттық шеңбері: қимылмен көрсету

Күн жарығын алақанға саламын, /қолды жоғары көтеру/

Жүрегіме басып ұстай аламын./қолды жүрекке қою/

Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді

Болып кетер сонда дереу жан-жағым /қолды жаю/


2.Суреттер арқылы топқа бөлінеді:

1.кітап 2.білім 3.бұлақ


(МК) Осы суреттер арқылы қандай нақыл сөз оқуға болады?

Кітап-білім бұлағы. /хормен айту/

Суреттер:

Сабақтың басы.

Білу































Сабақтың ортасы



Түсіну














Қолдану













Сабақтың

соңы









Талдау





  1. (Ж) Үй тапсырмасы бойынша жұмыстану.

-Үйге қандай тапсырма берілді? (Несіпбек .Айтов. «Оқулық» өлеңін жатқа айту)

- Несіпбек Айтов. «Оқулық» өлеңін оқушылар бір-біріне жұпта жатқа айтады.

2.(Ұ,МК) Болжау әдісі: Сиқырлы сәт.

(Мұғалім сандықша көрсетеді)

-Бұл не,балалар? /Сандықша/

-Сандықша қандай?/Әдемі,әшекейленген..../

-Сандықшаның ішінде не болады? /Қазына/

-Ал сендер сандықшада қандай қазына бар екенін білгілерің келе ме? /ия/

-Ендеше тыңдайық:

- Арабтың «жазу» деген сөзінен шыққан.

- Оның түрлері өте көп.

- Білімнің қайнар көзі.

- Оны ашқан сайын жақсылыққа үйренесің.

- Ол болмаса өмірің қызықсыз, қараңғы болады. Ол не екен?
-Дұрыс айтасыздар, кітап.

(Мұғалім бейнебаян көрсетеді)

-Балалар, сендер мұны бұрын білдіңдер ме?

Жоқ.

-Бұл керемет мәліметтерді біз қайдан білдік?

-Кітаптан.

-Сонда,кітапты не деп санауға болады?

Кітап-білім бұлағы, өмір шырағы, байлық, қазына, ақылшы, мұғалім, дос, білім аламын .



Демек біздің жаңа тақырыбымыз «Кітап»

Жаңа тақырыпқа мақсат қойдыру







3.Жаңа тақырып.

-Біз бүгін қандай мәтін оқимыз?

-Мұқан.Иманжановтың «Кітап» мәтіні



4. (Ұ,Ө.Ж) Дәптермен жұмыс.

Үш тілге аудару: кітап-книга-book

5.(МК)Автор туралы мәлімет беру:

Мұқан Иманжанов (1916-1958) -Қaрағанды облысы, Жезді aуданында дүниеге келген,көптеген балаларға арналған әңгімелердің авторы. Адaл да еңбек сүйгіш, өте кішіпейіл, қарапaйым азамат. Қазақ кеңес балaлар әдебиетінің қaлыптасып көркеюіне көп еңбек сіңірген жaзушы.

6.(Ұ,Ж,Т,Ө) Мәтінмен жұмыс:

Моноблоктан диктофонға жазылған мәтінді тыңдау.


Мәтінді жұптасып диолог құру арқылы тізбектеп оқыту

1 қатар -мәтіннің басынан «...өзім сақтаймын» деген сөзге дейін.

2 қатар -«Ал менде тұрса қайтеді» дегеннен бастап

«.. деп қалды Сәлім» деген сөзге дейін.

3 қатар -«Қартқа немересінің сөзінен»....соңына дейін.



(Ұ) Сөздік жұмысы:

Түрпідей тиді – қатты тиді

Ықтияттап – түсініп, дұрыстап

Осы сөздіктегі сөздерді мәтіннен тауып жалғасын табады, оқиды



(Ө,Ж,Ұ) «Менен – сұрақ, сенен-жауап» ойыны.

Дескриптор:

  1. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырады.

  2. Жауабын мәтіннен таба біледі.



(Ұ) Сергіту сәті: ақ қағазға досына сурет салып сыйлау



7.(Ұ,МК) Қызықты мәлімет:

-2 сәуір – Балаларға арналған кітап күні.

- 23 сәуір – Дүниежүзілік кітап күні.

- «Ең кішкентай кітап» . Кітаптың əр беті 0,75 × 0,75 мм. 22 беттен тұратын кітапта тек ақ-қара түстер арқылы Жапонияда өсетін гүлдер, өсімдіктер берілген.

-«Ең үлкен кітап». Биіктігі 190см. Бұл кітапта әлемнің картасы бейнеленген.


8. (Ұ,Ж,МК) Қорытынды: «Күн шуағы»

Тақтада «кітап» сөзі жазылған күн суреті тұрады. Оқушылар күн шуақтарына сол сөздің әрбір әрпіне сәйкес келетін сөздер жазуы керек.

К-көп мәлімет береді.

І- із қалдырады

Т-тапқырлыққа үйретеді

А-адамгершілікке баулиды

П-пайдалы

ҚБ) Жұптар бір-бірін «Бағдаршам» арқылы бағалайды.

орташа

жақсы

өте жақсы











Әдемі әшекейленген сандықтың суреті








(ҚБ) «От шашу» әдісі арқылы бағалау.


Кітаптардың түрлері

Оқулықтар, ертегілер, әдеби кітаптар,өлең-жырлар,мақал-мәтелдер



Оқулық

Жұмыс дәптері



Аудармасы жазылған парақша









Слайд

Жазушының портреті



аудиожазба

моноблок



Оқулықпен жұмыс














Дене қозғалысын жасау



электрондық оқулық

сурет







Суреттер жұмыс

күннің суреті

Қол шапалақтау әдісі


Жинақтау







578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!