Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ашық сабақ Әлемнің әйгілі театрлары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі сабағы
Сабақтың тақырыбы: Әлемнің әйгілі театрлары. Жай сөйлем, түрлері
Бөлім: |
8-бөлім |
Педагогтің аты-жөні: |
Умирханова Улдана Салихановна |
Күні: |
30.04.2024 |
Сыныбы:8 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Әлемнің әйгілі театрлары. Жай сөйлемнің түрлері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.5.1. Перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру; 8.4.4.4.Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану; |
Сабақтың мақсаты: |
Перифразаның түрлі тәсілдерін қолданады, мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлеметсіздер ме, құрметті оқушылар! Бүгінгі сабақта сіздер сияқты керемет дарынды оқушылармен жұмыс жасайтыныма өте қуаныштымын. Сабаққа белсенді қатыссаңыздар, сабақ соңында сіздерген сыйлығым бар.
Топқа бөлу. «Театрға билет» әдісі арқылы Бүгінгі сабақта сіздерге театрға билет таратамын. Осы билеттерде жазылған театрларға барып отыруларыңызды сұраймын. Тетарға жақсы көңіл-күймен барып, белсенділік пен қолдау көрсетулеріңізді сұраймын. Барлық оқушыларға «Smart»сағат тағу Үш топқа бөлу 1-топ:«Ковент-Гарден»театры 2-топ: «Ла-Скала» театры 3-топ: «Гранд Опера» театры Топқа бөлініп алсақ, дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып қоямыз. |
|||
Үй тапсыр- масын сұрау |
Жай сөйлем туралы білімді еске түсіру үшін «Білім жеделсатысы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрайды |
Интерактивті тақтада көрсетілген сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: 2 балл -Үй жұмысын орындайды; -сұрақтарға жауап береді; ҚБ «Смарт сағат» әдісі арқылы бағаланады |
АКТ |
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Суреттер сөйлейді» арқылы сабақ тақырыбы болжанады. «Әлемнің әйгілі театрлары» туралы суреттер көрсетіледі. -Балалар, бұл суретте не бейнеленген? Қалай ойлайсыздар? Дұрыс айтасыздар, бұл суретте әлемнің әйгілі театрлары бейнеленген екен. Әлемнің әйгілі театрлары Лондон, Милан, Париж, Вена қалаларында орналасқан екен. «Ковент-Гарден»театры, «Ла-Скала» театры,«Гранд Опера» театры. Бүгінгі сабақта осы әлемнің әйгілі театрларымен танысамыз. Оқушыларға сабақтың тақырыбы таныстырылып, сабақ мақсаты мақсаты айтылады. |
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы сабақ тақырыбын болжайды. Интерактивті тақтада көрсетілген суреттерге қарап оқушылар сабақ тақырыбын болжайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысулары бойынша Жарайсың! Керемет! Тамаша! Сөздері арқылы ынталандырады. |
АКТ, суреттер |
Сабақтың ортасы
|
Оқулықпен жұмыс. «Вейер» әдісі Әр топқа оқулықтың 214-бетіндегі мәтінді оқуға бөліктерге бөліп береді
«Пазл» әдісі бойынша оқушыларға сөздер жазылған кеспе қағаздарды таратып береді.Тапсырманы түсіндіреді;
Дәптермен жұмыс 2-тапсырма Әміре Қашаубаев туралы мәліметтерді негізге ала отырып,жай сөйлемнің түрлеріне мысалдар жазыңдар. |
Оқулықпен жұмыс. Барлық топ оқулықтың 214-бетін ашып, әлемнің әйгілі театрлары туралы мәтінді оқиды, талқылайды. 1-топ:«Ковент-Гарден»театры 2-топ: «Ла-Скала» театры 3-топ: «Гранд Опера» театры туралы сұрақтар құрастырады және жауап береді Жұптық жұмыс. «Пазл» әдісі бойынша оқушылар жұбымен бірге берілген сөздерден жай сөйлем құрастырып, жай сөйлемнің түрін ажыратады. Оқушылар оқылым мәтіні мен тыңдалым мәтіндерін негізге ала отырып,жай сөйлемнің түрлеріне мысалдар жазады |
Дескриптор: 3 балл -мәтінді оқиды; -сұрақтар құрастырады -сұрақтарға жауап береді ҚБ: «Smart»сағат Дескриптор: 2 балл -сөйлем құрастырады; -жай сөйлемнің түрін анықтайды; ҚБ: «Smart»сағат Дескриптор: 3 балл -мәліметтерді негізге алады; -Сөйлем құрастырады; -Жай сөйлем түрін анықтайды; ҚБ: «Smart»сағат |
Оқулық
Кеспе қағаздар
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
|
«Бонкамат» әдісі. Оқушылар сабақ бойынша кері байланысты жасыл, қызыл, көк түсті банкаматтарға банк карталарын салады
|
Жеке жұмыс: Жасыл банкамат Бәрі түсінікті! Көк банкамат Сұрағым бар! Қызыл банкамат Мүлдем түсінбедім!
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысулары бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
АКТ, банкамат суреттері
|
Үйге тапсырма: |
6-тапсырма |
Тапсырмалар Оқушы: __________________ |
«Білім жеделсатысы» 2 балл |
«Вейер» әдісі 3 балл |
«Пазл» 2 балл |
Дәптермен жұмыс 3 балл |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жалпы балл саны: |
|
|
|
|||
Тапсырмалар Оқушы: __________________ |
«Білім жеделсатысы» 2 балл |
«Вейер» әдісі 3 балл |
«Пазл» 2 балл |
Дәптермен жұмыс 3 балл |
|
|
|
|
|
|
|
||
Жалпы балл саны: |
|
|||||
Тапсырмалар Оқушы: __________________ |
«Білім жеделсатысы» 2 балл |
«Вейер» әдісі 3 балл |
«Пазл» 2 балл |
Дәптермен жұмыс 3 балл |
|
|
|
|
|
|
|
||
Жалпы балл саны: |
|
|||||
Тапсырмалар Оқушы: __________________ |
«Білім жеделсатысы» 2 балл |
«Вейер» әдісі 3 балл |
«Пазл» әдісі 2 балл |
Дәптермен жұмыс 3 балл |
|
|
|
|
|
|
|
||
Жалпы балл саны: |
|
|||||
Тапсырмалар Оқушы: __________________ |
«Білім жеделсатысы» 2 балл |
«Вейер» әдісі 3 балл |
«Пазл» әдісі 2 балл |
Дәптермен жұмыс 3 балл |
|
|
|
|
|
|
|
||
Жалпы балл саны: |
|