Материалдар / Ашық сабақ: Әлеуметтік желіні пайдаланамын
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Әлеуметтік желіні пайдаланамын

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. Жнартылған оқу бағдарламасы бойынша құрылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2024
52
0 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Ғаламтор және әлеуметтік желілер

Педагогтың аты-жөні

Карипбаева Мөлдір Тасбулатқызы

Күні

17.01.2024ж

Сынып 7 В

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Әлеуметтік желіні пайдаланамын


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.5.1 Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстыра отырып, жинақы мәтін жазу

7.1.5.1. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау.


Сабақтың мақсаты


Тыңдалған мәтіннен деректер келтіріп,дәлелді жауап береді

Оқылым және тыңдалым мәтінінен тірек сөздер мен сөз тіркестерін синонимдік қатармен ауыстырып, жинақы мәтін жазады


Бағалау критерииі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.


Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы






8 мин

І. Ұйымдастыру.Қоңырауда оқушыларды үш топқа бөліп аламын (ватцап, инстаграм, тик-ток)

1.Амандасу

2.Оқушыларды түгендеу

Психологиялық ахуал

«Додакаэдо» әдісі


ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

«Айналмалы барабан» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасы сұралады.

7-тапсырма.Ғаламтор кітаптай болмайды тақырыбын «Төрт сөйлем» әдісімен жазып келу





«Назар сал» әдісі.

Оқушылар тақтада тұрған суреттерге назар аударады.



Оқушыларға бірнеше сұрақтар қойылады.

- әр топтың алдында жатқан шартты белгілер нені білдіреді?

-Олар қандай ақпарат береді?

-Бұл желілерді кімдер қолданады?

- Сендер қай желіні қолданасындар?

-Әлеуметтік желілерді қандай мақсатта қолданасың?

Ал балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ деп ойлайсыңдар?

Дағды: оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, қызықтыру, білімді шығармашылық тұрғыдан қолдану дағдыларын дамыту мақсатында беріледі .

Осы тұрғыда оқу мақсатымен танысамыз.

Білім почтасына келген хаттарды ашайық.

Осы жерде оқу мақсатын бір оқушы таныстырады.





Оқушы өз тобын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды













Берілген ресурстардан және бейнесабақтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіреді




Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды












ҚБ. «Күнделік журналы»


























https://youtu.be/tyQ9lZg7-VY

Ортасы





5 мин





















5 мин



















15 мин

Ал балалар жаңа сабағымызды бастамас бұрын сыныптың ұранын айтып алайық

Жұлдыз болып жанамыз

Біз алысқа барамыз

Оқу мақсатына жету үшін тыңдалым тапсырмасын орындап алайық.

Білім почтасынан тапсырманы алу үшін бірнеше сұрақтар берілген екен.

-Әлеуметтік желілер болмаса не істер едіңдер?

-Ұялы телефонды пайдаланбай жүруге болады ма?

-керекті мәліметті әлеуметтік желінің көмегінсіз табудың қандай жолдарын білесіндер?

Балалардың жауабынан кейін мәтін тыңдалады

Тапсырма №1 ТЖ

«Ақылды ноутбук» әдісі арқылы әр топқа тапсырмалар таратылып беріледі.

1-топ:

Мәтіннен тірек сөздерді теріп жазып, ғаламтордың зияны тақырыбына

инстаграм желісіне шағын мәтін жазып шығады

2-топ:

Мәтінді оқып, әлеуметтік желілерді дұрыс қолданудың жолдары аясында ереже жазады.

3-топ:

Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырып, сол сұрақты ПТМС формуласына салып жазады

Поэзия

Түсіндіру

Мысал

Салдар мен нәтиже

Дескриптор

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады

Ереже құрастырып жазады

Мәтін мазмұны бойынша проблемалық сұрақ құрастырады.

Сергіту сәті.

«Пульт» әдісі


Тапсырма №2. «СМС хат» әдісі

Көп нүктенің орнына тыңдалым мәтінінде айтылған пікірлерді пайдаланып ұтымды пікірлерді жазайық.


Мен үшін желі пайдалы. Мен өзімді желісіз елестете алмаймын, себебі.....

Мен жастардың желіде ертеден кешке дейін отыруына қарсымын, өйткені...


Дескриптор

-Мәтіндегі пікірлерді негізге ала отырып ұтымды жауап жазады



Тапрсырма №3 А «Ойбөліс» әдісі. Жағдаяттық тапсырма

«Бекболға бес кеңес» айтамыз

Бекбол –үлгерімі жақсы оқушылыардың бірі.Бірақ соңғы кезде сабақ үлгерімі төмендеп,мінезінің күрт өзгергені байқалды. Ансының айтуынша,үй тапсырмасын орындаймын деп күні бойы компьютердің алдында отырады екен.







































ҚБ: «Лүпіл» әдісі
































ҚБ

Стикерлер














Слайдар






Ашық сұрап-жауаптар

Сабақтыңсоңы

6 мин











6 мин

Сабақты қорытындылау.

«Гугл » әдісі.

Оқушыларға бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қойылады.

Ғаламтордың қандай зияны бар?

Өзіңнің бір күніңді әлеуметтік желісіз өткізе аласын ба?

Ғаламтордың пайдасы туралы өз ойың қандай?

Ең көп қолданыстағы желі түрлері қандай?

Сыныптастарыңмен қандай желі арқылы байланысасың?



Кері байланыс. «Вацап» әдісі


Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Өтілген сабаққа алып қосарың

Бізге тілегіңіз

















Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

ҚБ. Ауызша бағалау













Рефлексия парағы

Үйге тапсырма

1 мин

Үйге тапсырма: Интернетсіз өткен бір күнім. Күн тәртібін жазып келу.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау: Оқушылардың тақырыпты теориялық тұрғыда жеңіл меңгеруі үшін және негізгі ойды толық түсінуін қолдау мақсатында мына тәсілдерді пайдаландым:

Бейнебаян көру , оқулықпен жұмыстану арқылы «кофе таяқшалары», «сиқырлы микрафон»әдісі арқылы сараладым.




Сабақ өң бойында оқушыларды алға жетелеу мақсатымда, мадақтап, қолдап отырдым. Оларды дескриптор бойынша, смайликтер, асықтар, концертке теін билет, домбыра арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырдым.


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!