Материалдар / ашық сабақ Әлеуметтік желінің пайдасы мен зияны 382 бұйрық бойынша
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ Әлеуметтік желінің пайдасы мен зияны 382 бұйрық бойынша

Материал туралы қысқаша түсінік
жоғары деңгейде жасалған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Ақпан 2023
1492
27 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Мектебі:


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы: 9

Сабақ тақырыбы: Шұға мен Әбдірахманның армандары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амлдарды талдау



Сабақ мақсаттары:


Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амлдарды талдайды.

Бағалау критерийлері:



Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басы.


1.Оқушылармен сәлемдесу

Жағымды психологиялық тапсырма.

«Жүректен жүрекке»

әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді


Тірек сөздер арқылы 3 топқа бөлінеді.

 «Сөздер сөйлейді» әдісі

« Шұғаның белгісі» хикаятының әр бөліміне аттарына байланысты сөздермен байланыстыру
1.Қос жолаушы
2.Сұлу қыз – Шұға
3.Кездесу
4.Учитель Әбдірахман
5.Ғашық жүректер
6.Хат.
7.Жабылған жала

8.Қоштасу
9.Айықпас дерт
10.Соңғы хат
11.Белгі.

Үй тапсырмасын сұрау.

«Шұғаның белгісі» шығармасындағы басты кейіпкерлерге «Салыстырма кестесі » әдісі арқылы мінездеме жазу.

Дескриптор:

  • 1.Шұғаға тән қасиеттерді жаза отырып,мінездеме береді; 1 балл

  • 2.Әбдрахманға тән қасиеттерді жаза отырып,мінездеме беруеді; 1 балл

  • 3.Шұға мен Әбдрахманның бойындағы қасиеттерді қазіргі заман жастарымен салыстырады. 1 балл



Өзіңізді тексеріп көріңіз!






Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру.


Оқушылардың назарын сабаққа аударады.

Тірек сөздер арқылы

3 топқа бөлінеді.










Шұғаның белгісі» хикаятының әр бөліміне аттарына байланысты сөздермен байланыстырып айтады.









Үй тапсырмасына жауап береді.


«Шұғаның белгісі» шығармасындағы басты кейіпкерлерге «Салыстырма кестесі » әдісі арқылы мінездеме жазады.




Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру.

































Бағалау критерийлері бойынша бағалау

9-сынып

Қазақ әдебиет

оқулығы





























кесте

Сабақтың ортасы.

Жаңа сабақ:


1-тапсырма Топтық жұмыс

«Оқырман» стратегиясы

«Графиктегі стикерлер әдісі арқылы шығарма мазмұнынан бір оқиғаны жазыңыз. Жазғандарын ретіне қарай қойып шығады. Дұрыс деп есептеген жауабын таныстырады.


Инклюзитив тапсырма.

Шұғаға мінездеме беру


2-тапсырма « 5 неліктен» әдісі Жұптық жұмыс

Шығарманың құрылымына, әңгімешінің бейнесіне, шығармадағы адамдар тағдырына, кейіпкерлердің қабылдаған шешіміне, жазушының көзқарасына байланысты 5 проблемалық сұрақтар құрастырыңыз.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Оқушы


ұпайы

Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды.

Шығарманың құрылымына сұрақ құрастырады.



1


Әңгімешінің бейнесіне

сұрақ құрастырады

Шығармадағы адамдар тағдырына сұрақ құрастырады Кейіпкерлердің қабылдаған шешімінесұрақ құрастырады


1





1









1


Жазушының көзқарасына байланысты сұрақ құрастырады

1



3-тапсырма Жеке жұмыс «Пікіріңді дәлелде» әдісі

Сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор

Балл

Оқушы


ұпайы

1.Өз ойларын айтады.



1


2.Себебін айтады.


Мысалдармен дәлелдейді.



1


Саралау тапсырмасы

1 -деңгей Кейіпкерге сипаттама бер



2-деңгей

Берілген үзіндіден оқиғаға тірек болған сөзді тауып түсіндіріңіз. Әбдірахманның сол кездегі беделі, абыройы, қызметі туралы автор қалай суреттеген? Дәлел келтіріңіз.

Мынау аттан түсіп жатқан кім?- деді Шұға.

Әбдірахман ғой.

Әбдірахманың кім?

Қазақбайдың баласы.

Ия, әлгі учитель баласы ма?

Ия

Жап-жас жігіт екен ғой,- деп бірер қарайды да, Шұға отауға кіріп кетеді.

3-деңгей

Шығармадан түсінігімізді қалыптастырып, 5 жолды өлең әдісін пайдаланып тапсырманы орындаңыз.



1. Тақырыпқа қатысты бір зат есім (кім? не?):
2. Бірінші зат есімге қатысты екі сын есім (қандай?).
3. Бірінші зат есімге қатысты үш етістік (не істеді/iстейді?),
4. Бірінші зат есіммен төрт сөзден тұратын сөйлем.
5. Ол - кім?





Жауабы:

  1. Зат есім (Әбдірахман)

    2. Сын есім (Зерек, әділ)

    3. Етістік ( бала оқытты, талаптанды, үйретті)

    4.
    Сөйлем құрау (Әбдірахман – білімге құштар жан.)

    5. (Ұстаз)



«Графиктегі стикерлер әдісі арқылы шығарма мазмұнынан бір оқиғаны жазады. Жазғандарын ретіне қарай қойып шығады. Дұрыс деп есептеген жауабын таныстырады.






Шығарманың құрылымына, әңгімешінің бейнесіне, шығармадағы адамдар тағдырына, кейіпкерлердің қабылдаған шешіміне, жазушының көзқарасына байланысты 5 проблемалық сұрақтар құрастырады.











































Сұрақтарға жауап береді.












Саралау тапсырмасын орындайды



Берілген үзіндіден оқиғаға тірек болған сөзді тауып түсіндіреді.

Әбдірахманның сол кездегі беделі, абыройы, қызметі туралы автор қалай суреттеген? Дәлел келтіреді.

Шығармадан түсінігімізді қалыптастырып, 5 жолды өлең әдісін пайдаланып тапсырманы орындайды,



Бағалау критерийлері бойынша бағалау













Бағалау критерийлері бойынша бағалау

















топтық бағалау



Бағалау критерийлері бойынша бағалау


Оқулық
















дәптер

































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!