Ашық сабақ, Ана тілі Дауысты және дауыссыз дыбыстар, 1 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ, Ана тілі Дауысты және дауыссыз дыбыстар, 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылыр дыбыстардың түрлерін танып, әр дыбыстың сөздегі қызметін түсінеді. бұл - дұрыс сөйлеу мен сауатты жазудың негізі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

32 ЖББ мектебі

Пәні:

Ана тілі

Бөлім:

Дыбыс және әріп

Педагогтің аты-жөні:

Дуненбаева Нуржамал Онгарбаевна

Күні:

16.01.2024

Сынып:

1 сынып


Сабақтың тақырыбы:

6 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру.

1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:;

Сабақтың мақсаты

Дауысты және дауыссыз дыбыстарды меңгерту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут








Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

20 минут


























































Сергіту сәті

2 минут








Сабақты қорыту

6минут







Қосымша тапсырма

2минут







Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру


Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.




Өткенді пысықтау

«Кім жылдам?» ойыны.

Осы әріптерден басталатын сөздерді жазып жарысып көрелік. Мысалы, мен М дегенде, М дыбысынан басталатын қаланың, адамның, жануар немесе хайуанаттың, өсімдіктің атын жазасыңдар.

Мұғалім оқушылардың мүмкіндігіне және уақыттың ыңғайына қарай, әріп санын қысқарта алады. Ауызша орындатуға да болады.




Жаңа тақырып

Оқылым

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу

. «Соқпақ» әңгімесінің авторы – Жақсылық Кенжалиев 1955 жылы Қызылорда облысында дүниеге келген.

Мұғалім мәтінді дауыстап оқиды. Сосын оқушыларға тізбектей оқытады.

Сөздік жұмысы жүргізіледі.

Түсіндіре отырып, әңгіменің мазмұнына талдау жасалады.

Мәтін не туралы?

Бала не істеді?

Баланың жүріп өткен ізінің басқа адамдарға пайдасы тиді ме, қалай ойлайсыңдар?


Ережемен жұмыс

Дауысты дыбыстар: а, ә, е, о, ө, ұ, ү, ы, і, и, (у) Дауыссыз дыбыстар: б, в, г, ғ, д, ж, з, й, к, қ, л, м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ, ц, ч, ш, щ.

Берілген ережені оқып, алдыңғы білімдерін естеріне түсіреді.



Жазылым

Дәптермен жұмыс

Мұнда мұғалім ғ дыбысының сөздің басында, ортасында келетінін айтады.



2-жаттығу

Көру диктанты ретінде жазбаша орындатуға болады. Жаңылтпашты көркем жазады.

(Мұғалім оқушының орындықта түзу, қалып- ты деңгейде отыруын назарда ұстау керек).



«Қай әріпті жоғалттым» ойыны


ЕБҚ

к...шкентай

да...ыл

ба...бармақ

қыз...алдақ


ЕҚБ

с...й...мд...

ала...а

...ө...жал

өле...

м...мл...к...т

...аза...стан

ж...лдыз




Сергіту сәтіне Ютубтан Әли мен Айяның

«Қыс туралы әнін» көрсету.






ФС тапсырмасы

3-жаттығу.

Суретпен жұмыс жүргізіледі. Балалар мұнда қысқы ойынның қызықтары, аққала жасау, оны киіндіру сияқты ойларымен бөлісіп, әңгіме құрайды. Жұптық жұмыс.






ҚЖ:

Шығармашылық тапсырма

Сөздерден дыбыс санын анықтап, меңзермен қосады. Сөздерді әріп санына қарай көшіріп жазады.



Кері байланыс




Бір шумақ өлеңді хормен айтып, қимылдар арқылы денелерін жаттықты

рады









Ойын ойнайды










Автормен танысады










Мәтінді талдайды





Ережені жаттайды









Көркем жазу

Ғ Ғ Ғ Ғ Ғ

ғ ғ ғ ғ ғ





Дәптермен жұмыс жасайды









Жоқ әріптерді орнынына қойып сөзді оқиды




Жеке жұмыс жүргізіледі






Ән тыңдайды









Суретке қарап әңгіме құрайды









Қосымша жұмыс орындайды









Кері байланыс жасайды







Дескриптор:

Тапсырманы кестені толтыру арқылы орындайды

Тиісті сөздерді табады






Дескриптор:

Автормен танысады

Мәтінді жүргізе оқиды

Мазмұнын айтады








Дескриптор:

Мәтінге талдау жасайды

Ережемен танысады, жаттайды





Дескриптор:

Көркем жазу емлесін сақтап жазады

Жаңылтпашты көркем жазады.









Тамаша!




Сені мақтан тұтам!






Керемет демалыс болды!





Дескриптор:

Сурет бойынша әңгіме құрайды.

Жұп болып бір-біріне құраған әңгімелерін айтып береді.




Тамаша!









«Аралда» әдісі





Суреттер










Кесте




Суреттер









Автор суреті











Оқулық




Ереже жазылған плакат









Жұмыс дәптері





Оқулық









Қималар








Оқулық



Бейнебаян


Әли мен Айяның «Қыс туралы әні» https://youtu. be/BWRHc3c-lJI







Оқулық










Кері байланыс тақтасы








ңң









































































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.04.2025
128
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі