|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы құндылықтары |
Мектебі: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тынымбай Нұрмағанбетов «Анасын сағынған бала».Бақытты сәт |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Көркем шығармадағы негізгі және жанама кейіпкерді портреті мен іс-әрекетін мінездеу, сыртқы келбетін сипаттау арқылы образын ашып, кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра салыстырып, бағалау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 3 минут |
Ширату. «Сатамын, сатып аламын» әдісі
|
оқушылар бойларындағы арылғысы келетін жаман қасиеттерін сатып, өзіне қажет жақсы қасиеттер сатып алады. |
|
|
||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 7 минут |
«Ой қозғау» әдісі. Білу.Түсіну Әңгімені толық оқыған не оқымағанын тексеру мақсатында «Дұрыс-бұрыс» ойыны ойнатылады. Мұғалім сұрақтарды рет-ретімен оқиды 1. Есмағамбет пен Сержан алғашқыда бірін-бірі танымайды – дұрыс 2. Есмағамбет атасы балмұздақ алып бермеді - бұрыс 3. Сержанның анасы қасында жоқ – дұрыс 4. Сержан қалаға аттанып кетті – бұрыс. 5. Анасы баласын атасына қалдырып кетті – дұрыс. 6. Ең бірінші жақсы көретінім – Балмағамбет атам– бұрыс. 7. Есмағанбет қалаға аттанғанда баланың «өңіне бір кірбің,көздеріне де мұң ұялағандай еді...»– дұрыс. 8. Балмұздақтың қалғанын ешкімге бермей, өзім жеймін – бұрыс. |
Сұрақтарға «дұрыс-бұрыс» деу арқылы жауап береді |
Ұпай беру арқылы бағалау |
|
||||||||||
|
Жаңа білім 15 минут |
2-тапсырма. «Графикалық органайзер» (Ойлар мен бейнелердісызбаарқылыжеткізу) 1. Кейіпкерлергепортреттікмінездеме беру. 2.Берілгенсызбанегізіндеәңгімеденмысалдаржинақтайотырып, негізгікейіпкерлердіңобразынсипаттау.
|
Дескриптор: -кейіпкердің сыртқы бейнесін сипаттай алады; -іс-әрекетін анықтап, мінезі мен көңіл күйін ажырата алады; - кейіпкер образын аша алады. |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жауабын «Сэндвич» әдісі бойынша бағалайды. |
Графиктік сызба |
||||||||||
|
Бекіту 15 минут |
Қолдану. Жұптық жұмыс: «Көкпар» ойыны 3-тапсырма Кейіпкерлердің шығармадағы портреті мен іс-әрекетіне қатысты сын есімдер немесе мақал-мәтелмен тұжырым жасаңыз. Бірінші жолды аяқтаған соң «салым» деген белгі беріңіз. Ең соңында бірінші жеңіске жеткен оқушы анықталады.
|
Дескриптор: - кейіпкер образын сын есім немесе мақал-мәтелмен тұжырымдайды .
Дескриптор: - Кейіпкер тағдыры туралы ойын айтады; - Қазіргі өмірмен салыстырады; - Дәлелдер келтіреді. |
ҚБ. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
|
||||||||||
|
Кері байланыс 5 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бүгінгі сабақта мен.... түсіндім,....білдім..... көзімді жеткіздім Бүгінгі сабақта мені қуантқаны... Мен өзімді .... үшін мақтар едім. Маған ерекше ұнағаны... Сабақтан соң маған...... келді Бүгін маған ... сәтті түсті Қызықты болғаны.... .... қиындық тудырды. Менің түсінгенім.... Енді мен .... аламын. |
Кері байланыс береді |
|
стикер |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Анасын сағынған бала 5-сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасы құндылықтары |
Мектебі: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тынымбай Нұрмағанбетов «Анасын сағынған бала».Бақытты сәт |
|||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Көркем шығармадағы негізгі және жанама кейіпкерді портреті мен іс-әрекетін мінездеу, сыртқы келбетін сипаттау арқылы образын ашып, кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра салыстырып, бағалау. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 3 минут |
Ширату. «Сатамын, сатып аламын» әдісі
|
оқушылар бойларындағы арылғысы келетін жаман қасиеттерін сатып, өзіне қажет жақсы қасиеттер сатып алады. |
|
|
||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 7 минут |
«Ой қозғау» әдісі. Білу.Түсіну Әңгімені толық оқыған не оқымағанын тексеру мақсатында «Дұрыс-бұрыс» ойыны ойнатылады. Мұғалім сұрақтарды рет-ретімен оқиды 1. Есмағамбет пен Сержан алғашқыда бірін-бірі танымайды – дұрыс 2. Есмағамбет атасы балмұздақ алып бермеді - бұрыс 3. Сержанның анасы қасында жоқ – дұрыс 4. Сержан қалаға аттанып кетті – бұрыс. 5. Анасы баласын атасына қалдырып кетті – дұрыс. 6. Ең бірінші жақсы көретінім – Балмағамбет атам– бұрыс. 7. Есмағанбет қалаға аттанғанда баланың «өңіне бір кірбің,көздеріне де мұң ұялағандай еді...»– дұрыс. 8. Балмұздақтың қалғанын ешкімге бермей, өзім жеймін – бұрыс. |
Сұрақтарға «дұрыс-бұрыс» деу арқылы жауап береді |
Ұпай беру арқылы бағалау |
|
||||||||||
|
Жаңа білім 15 минут |
2-тапсырма. «Графикалық органайзер» (Ойлар мен бейнелердісызбаарқылыжеткізу) 1. Кейіпкерлергепортреттікмінездеме беру. 2.Берілгенсызбанегізіндеәңгімеденмысалдаржинақтайотырып, негізгікейіпкерлердіңобразынсипаттау.
|
Дескриптор: -кейіпкердің сыртқы бейнесін сипаттай алады; -іс-әрекетін анықтап, мінезі мен көңіл күйін ажырата алады; - кейіпкер образын аша алады. |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жауабын «Сэндвич» әдісі бойынша бағалайды. |
Графиктік сызба |
||||||||||
|
Бекіту 15 минут |
Қолдану. Жұптық жұмыс: «Көкпар» ойыны 3-тапсырма Кейіпкерлердің шығармадағы портреті мен іс-әрекетіне қатысты сын есімдер немесе мақал-мәтелмен тұжырым жасаңыз. Бірінші жолды аяқтаған соң «салым» деген белгі беріңіз. Ең соңында бірінші жеңіске жеткен оқушы анықталады.
|
Дескриптор: - кейіпкер образын сын есім немесе мақал-мәтелмен тұжырымдайды .
Дескриптор: - Кейіпкер тағдыры туралы ойын айтады; - Қазіргі өмірмен салыстырады; - Дәлелдер келтіреді. |
ҚБ. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
|
||||||||||
|
Кері байланыс 5 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бүгінгі сабақта мен.... түсіндім,....білдім..... көзімді жеткіздім Бүгінгі сабақта мені қуантқаны... Мен өзімді .... үшін мақтар едім. Маған ерекше ұнағаны... Сабақтан соң маған...... келді Бүгін маған ... сәтті түсті Қызықты болғаны.... .... қиындық тудырды. Менің түсінгенім.... Енді мен .... аламын. |
Кері байланыс береді |
|
стикер |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз





