Материалдар / Ашық сабақ. "Апта күндері" 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. "Апта күндері" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал бастауыш сынып мұғалімдеріне жәнеде жаңаша оқыту курсын өтетін мұғалімдерге арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қазан 2020
435
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

72-сабақ Қысқа мерзімді жоспар

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат

Күні:

Сынып: 1

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Уақытты анықтау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: циферблат бойынша сағатта көрсетілген уақытты анықтай алады.

Көптеген оқушылар: уақыттың өлшем бірліктерін ажырата алады.

Кейбір оқушылар: уақыттың өлшем бірліктері арасындағы қатынасты анықтайды, дәлелдейді.

Бағалау критерийлері

Циферблат бойынша сағатта көрсетілген уақытты анықтай алады.

Уақыттың өлшем бірліктерін ажырата алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: циферблат бойынша сағатта көрсетілген уақытты анықтай алады.

Пәнге тән лексика мен терминология: уақыт, сағат

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

-Достар кинозалдан нешеде шықты?

-Ойын қашан басталды?

Бірінші сынып оқушылары метепте бір күнде неше сағат оқиды?

Құндылықтарды дарыту

Сын тұрғысынан ойлауын, өз пікірін дәлелдей алу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дамыту.

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, жаратылыстану.

АКТ қолдану дағдылары

Слайд

Бастапқы білім

Оқушылардың уақыт, сағат туралы түсінігі бар.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин









Ынтымақтастық атмосферасын құру іске асырылады.

Топқа бөлу «Таңдау» әдісі арқылы жүреді. Оқушылар сағат суреттерін алып топтарға қосылады.

«Ой қозғау» әдісі арқылы оқу мақсаттары ашылады.

-Біздің қолымыздағы зат қалай аталады?

-Сағат не үшін керек?

-Ендеше бүгінгі сабақта саңаттың көөмегімен уақытты анықтауды үйренеміз.

-Сағат(сағ)-уақыттың өлшем бірлігі. Сағат-уақытты көрсететін құрал.

Электронды, қол сағат, құмсағат, қабырға сағат суреттері


Сабақтың ортасы


8 мин


























10 мин




































2 мин


10 мин











(Ұ) 1 –тапсырма «Уақытты анықта» әдісі арқылы жүзеге асады.

Оқулықтың 20-бетіндегі тапсырмамен жұмыс жасаңдар, сұраққа жауап беріңдер. Достар киноға барды. Фильм күндізгі сағат 4-те басталды да, 1 сағатқа созылды. Достар кинозалдан сағат нешеде шықты?

4 сағат +1 сағат = 5 сағат

Дескриптор:

- Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтайды.

Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

- уақыттың өлшем бірліктерін ата.

Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы жүреді.

Жасыл - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтай алса;

Сары - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтауда көмек қажет етсе;

Қызыл - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтауда қиналса.


(Т)2-тапсырма «Шығарып көр» әдісі арқылы жүреді.

Оқулықтың 21-бетіндегі тапсырмалармен жұмыс.

А)Мектептегі сабақ сағат 8-де басталып, сағат 12-де аяқталады. Бірінші сынып оқушылары мектепте бір күнде неше сағат оқиды?

12-8=4

Ә) Мирасқа ауылдан қалаға бару керек. Егер ол автобуспен баратын болса, жолға 2 сағат уақыт кетеді.Ал жеңіл мәшинемен 60 минутта жетеді. Мирас қалаға қай көлікпен тезірек жетеді? Неліктен?

2сағ=120 мин

120 мин-60 мин=60 мин

Дескриптор:

- Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын анықтайды.

- Мирастың қалаға жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтайды.

Саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

- Сағаттың моделінен минуттық тілін 12-ге қой. Дөңгелек сағатты екі бірдей жарты шеңберге бөлу үшін оның тілдерін қалай жылжыту керек? Сонда сағат қай уақытты көрсетеді?

Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

ҚБ: «Дөңгелектер» әдісі арқылы өтеді.

Жасыл - Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтай алса;

Сары - Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтауда көмек қажет етсе;





Қызыл- Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтай алмаса.

Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық» әуеніне сәйкес қимылдармен жасалады.


(Д) 3- тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс.

Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру:

-тапсырманы мұқият орындауға үйрету;

Өрнектердің мәнін табу.

Дескриптор: тапсырмаларды орындайды.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі.

ҚБ «Смайлик» әдісі

Керемет - тапсырманы дұрыс орындай алса;

Жақсы - тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Қалыпты - тапсырманы орындауда қиналса.

оқулық



















Бағдаршам суреті









оқулық
























Дөңгелектер суреттері













жұмыс дәптері








смайлик суреттері

Сабақтың соңы


5 мин



Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады.

-Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?

-Сабақтың қай тұсы қызықты болды?

Үй тапсырмасы: 21-беттегі «Үй тапсырмасы»

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

1-тапсырмада саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

- уақыттың өлшем бірліктерін ата.

Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

2-тапсырмада саралау тәсілі «Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.

- Сағаттың моделінен минуттық тілін 12-ге қой. Дөңгелек сағатты екі бірдей жарты шеңберге бөлу үшін оның тілдерін қалай жылжыту керек? Сонда сағат қай уақытты көрсетеді?

Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.

3 тапсырмада саралау «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі.

1 тапсырмада ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы жүреді.

Жасыл - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтай алса;

Сары - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтауда көмек қажет етсе;

Қызыл - Достардың кинозалдан сағат нешеде шыққанын анықтауда қиналса.

2 тапсырмада ҚБ: «Дөңгелектер» әдісі арқылы өтеді.

Жасыл - Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтай алса;

Сары - Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтауда көмек қажет етсе;

Қызыл- Оқушылардың мектепте 4 сағат оқитынын,

Мирастың жеңіл көлікпен тезірек жететінін анықтай алмаса.

3 тапсырмада ҚБ «Смайлик» әдісі арқылы жүреді.

Керемет - тапсырманы дұрыс орындай алса;

Жақсы - тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Қалыпты - тапсырманы орындауда қиналса.

Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады.

-Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?

-Сабақтың қай тұсы қызықты болды?



1.Жазу барысында оқу құралдарымен дұрыс жұмыс жасау.

2.Сыныпта жүгірмеу

3.Орындықтан тұрып,отыру барысында абай болу.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!