|
Пән мұғалімі: СерікбаеваЛ 12.11.2018ж |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың өлшем бірліктері |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.2.1.1 әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
|
|
Бағалау критерийі |
Ақпараттың әр түрлі формада берілуін анықтайды Ақпарат түрлерін мысал келтіреді. Ақпараттың берілу формаларын ажырата алады |
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика мен терминология: ақпарат-информатика -information. Сан- число- number Мәтін-текст- text Графика-графика- graphics Дыбыс-звук- sound Бейне- изображения- image |
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, бейнелеу өнері, музыка, орыс тілі ,ағылшын тілі |
|
Алдынғы білім |
Ақпарат туралы жалпы түсініктері бар. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Психологиялық дайындық 2 мин. Топтастыру 1 мин |
Психологиялық ахуал туғызу бір-біріне жылы лебіздер білдіру арқылы мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!» «Мен саған жақсылық тілеймін!» «Үлкен азамат бол!» т.б.
|
|
|||||||||||||||||||
|
«Миға шабуыл» 3 мин Жаңа сабақты өзектендіру |
III. Үй тапсырмасын сұрау
|
Екі топ бір-бірін бағалайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру. «Ойлан-жұптас-бөліс» 1-тапсырма ( жұптық жұмыс) Ақпарат түрлерін анықтаңыз
Дескриптор -ақпарттың әртүрлі формасын атайды, жазады Оқушылар бір-бірін бағалайды Басбармақ арқылы 2-тапсырма (жеке жұмыс) Суретке қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, компьютерге теріңдер
Дескриптор - ақпарат көзін анықтайды -ақпарат алушыны анықтайды Оқушылар өзін-өзі бағалайды, оқытушы мадақтау арқылы 3-тапсырма (топтық жұмыс) «Кім жылдам» әдісі Кестені толтыру
Дескриптор - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді Топ бірін-бірі бағалайды Бағдаршам арқылы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды |
Рефлексия «Білім ағашы» әдісі
Үй тапсырмасы
|
Оқушылар сабақта нені білгенін және нені үйренгенін, ненің әлі түсініксіз болғанын білім ағашына стикерлерге жабыстырады. |
|||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||
|
Оқушыларға жеке, жұптық, топтық ,тест тапсырмалары және «Ойлан жұптас бөліс», «кім жылдам», «допты лақтыру» әдістері арқылы оқушылар ақпарат туралы ұғымдарын және ақпараттың әртүрлі формада берілуін толық үйренді |
(бағдаршам арқылы
|
Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін ескерттім |
|||||||||||||||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ақпаратың өлшем бірліктері 5 сынып
|
Пән мұғалімі: СерікбаеваЛ 12.11.2018ж |
|
|
Сабақтың тақырыбы: Ақпараттың өлшем бірліктері |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.2.1.1 әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
|
|
Бағалау критерийі |
Ақпараттың әр түрлі формада берілуін анықтайды Ақпарат түрлерін мысал келтіреді. Ақпараттың берілу формаларын ажырата алады |
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика мен терминология: ақпарат-информатика -information. Сан- число- number Мәтін-текст- text Графика-графика- graphics Дыбыс-звук- sound Бейне- изображения- image |
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, бейнелеу өнері, музыка, орыс тілі ,ағылшын тілі |
|
Алдынғы білім |
Ақпарат туралы жалпы түсініктері бар. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Психологиялық дайындық 2 мин. Топтастыру 1 мин |
Психологиялық ахуал туғызу бір-біріне жылы лебіздер білдіру арқылы мысалы, «Мен саған қуаныш тілеймін!» «Мен саған жақсылық тілеймін!» «Үлкен азамат бол!» т.б.
|
|
|||||||||||||||||||
|
«Миға шабуыл» 3 мин Жаңа сабақты өзектендіру |
III. Үй тапсырмасын сұрау
|
Екі топ бір-бірін бағалайды. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру. «Ойлан-жұптас-бөліс» 1-тапсырма ( жұптық жұмыс) Ақпарат түрлерін анықтаңыз
Дескриптор -ақпарттың әртүрлі формасын атайды, жазады Оқушылар бір-бірін бағалайды Басбармақ арқылы 2-тапсырма (жеке жұмыс) Суретке қарап ақпарат көздері, ақпарат қабылдаушылар туралы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге атау қойып, компьютерге теріңдер
Дескриптор - ақпарат көзін анықтайды -ақпарат алушыны анықтайды Оқушылар өзін-өзі бағалайды, оқытушы мадақтау арқылы 3-тапсырма (топтық жұмыс) «Кім жылдам» әдісі Кестені толтыру
Дескриптор - ақпараттың әртүрлі формасын кестеде атап көрсетеді Топ бірін-бірі бағалайды Бағдаршам арқылы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды |
Рефлексия «Білім ағашы» әдісі
Үй тапсырмасы
|
Оқушылар сабақта нені білгенін және нені үйренгенін, ненің әлі түсініксіз болғанын білім ағашына стикерлерге жабыстырады. |
|||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||
|
Оқушыларға жеке, жұптық, топтық ,тест тапсырмалары және «Ойлан жұптас бөліс», «кім жылдам», «допты лақтыру» әдістері арқылы оқушылар ақпарат туралы ұғымдарын және ақпараттың әртүрлі формада берілуін толық үйренді |
(бағдаршам арқылы
|
Компьютермен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін ескерттім |
|||||||||||||||||||


шағым қалдыра аласыз








