Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті пәні
|
Бөлім: |
3-бөлім: Махаббат және абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
С |
|
|
Күні: |
12.03.2025 ж |
|
|
Сынып: 8 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұқағали Мақатаев. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы. Ана махаббаты |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын сұрау
Ой қозғау
Сабақтың басы
Сабақ соңы
|
Сабаққа дайындық жүргізу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту Сынып оқушыларын 3 топқа бөлеміз. 1-топ: «Аққу», 2-топ: «Жылқышы», 3-топ: «Әке» Өткенді қайталау Берілген OR арқылы өткенді қайталайық «Сұрақтар сыры» сұрақ-жауап 1. Мұқағали Мақатаев кім? ақын 2. Ақын қай жылы дүниеге келген? 1931 жылы 3.Қай жерде туған? Алматы облысы Райымбек ауданы Қарасаз ауылында 4. Ақынның шын есімі кім? Мұхамедқали 5.Қай жылы дүниеден өтті? 1976 жылы
Сабақ мақсатымен таныстыру. Ойтүрткі Суретке қарап, өз ойыңмен бөліс.
Жасанды интеллект арқылы ақын өсиетін тыңдаңдар!
1-тапсырма. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы мазмұны негізінде әр топ оқушылары постер жасап, «Галлереяны» шарлау әдісі арқылы топ сикерлері қорғайды
2- тапсырма Әр топ шығарманың басты оқиғалары негізінде «SWOT-талдау» әдісінің қадамдары арқылы өз көзқарастарыңды білдіріп, талдау жасаңдар. 1-топ- «Аққу» тобы Ырымға қарамастан баласы үшін аққуды атқан ананың тағдырын сипаттаңыздар. 2-топ: «Жылқышы» тобы Тәуіп сөзіне сенбей, баласын қандай жолмен тәуір қылып алуға болар еді? Өз ойларыңды дәлелмен жеткізіңдер. 3-топ «Әке» тобы Табиғаттың үйлесімділігін, тыныштығын бұзудың адам үшін қаупі неде? 3-тапсырма. «Т кестесі» әдісі арқылы ғалым пікірін оқи отырып, өз көзқарасыңызды жеткізіңіз
4-тапсырма. https://learningapps.org/ сайтты арқылы сұрақтарға жауап бер
|
Жақсы көңіл күй сыйлайды Топқа бөлінеді
Топқа бөлінеді
қайталайды
Жауап береді
оқушылар өз ойын білдіреді
тыңдайды
Постер жасап, қорғайды
Дескриптор: Талдау жасайды; Өз ойларын дәлелдейді; Қорытынды береді
Өз көзқарасын дәлелдейді
|
Ризашылық білдіреді
кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісімен
«Сен маған, мен саған » әдісі арқылы Эпизодтардан үзінді арқылы «микрофон» әдісі арқылы «Дейін және кейін» әдісі арқылы «микрафон» әдісі арқылы
|
стикерлер
топ атаулары
сұрақтар слайд
Суреттер
Оқулық
Портрет
Оқулық Слайд
Слайд
Сызба слайд
Сызба слайд
https://learningapps.org/display?v=p8k1hoehc18
|
|
Кері байланыс
Бағалау
Үйге тапсырма |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы сабақты қорытындылаңдар
Топ басышлары, бағалау парағына бағалаңдар
«Аққу – киелі құс» тақырыбына эссе жазу (сөз саны 90-100 cөз) |
Өз ойларын айтады
Бағалайды
орындайды |
«Білім қоржыны» әдісі
Бағалау парағы |
стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Аққулар ұйықтағанда 8-сынып
Ашық сабақ. Аққулар ұйықтағанда 8-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті пәні
|
Бөлім: |
3-бөлім: Махаббат және абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
С |
|
|
Күні: |
12.03.2025 ж |
|
|
Сынып: 8 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мұқағали Мақатаев. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы. Ана махаббаты |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын сұрау
Ой қозғау
Сабақтың басы
Сабақ соңы
|
Сабаққа дайындық жүргізу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту Сынып оқушыларын 3 топқа бөлеміз. 1-топ: «Аққу», 2-топ: «Жылқышы», 3-топ: «Әке» Өткенді қайталау Берілген OR арқылы өткенді қайталайық «Сұрақтар сыры» сұрақ-жауап 1. Мұқағали Мақатаев кім? ақын 2. Ақын қай жылы дүниеге келген? 1931 жылы 3.Қай жерде туған? Алматы облысы Райымбек ауданы Қарасаз ауылында 4. Ақынның шын есімі кім? Мұхамедқали 5.Қай жылы дүниеден өтті? 1976 жылы
Сабақ мақсатымен таныстыру. Ойтүрткі Суретке қарап, өз ойыңмен бөліс.
Жасанды интеллект арқылы ақын өсиетін тыңдаңдар!
1-тапсырма. «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы мазмұны негізінде әр топ оқушылары постер жасап, «Галлереяны» шарлау әдісі арқылы топ сикерлері қорғайды
2- тапсырма Әр топ шығарманың басты оқиғалары негізінде «SWOT-талдау» әдісінің қадамдары арқылы өз көзқарастарыңды білдіріп, талдау жасаңдар. 1-топ- «Аққу» тобы Ырымға қарамастан баласы үшін аққуды атқан ананың тағдырын сипаттаңыздар. 2-топ: «Жылқышы» тобы Тәуіп сөзіне сенбей, баласын қандай жолмен тәуір қылып алуға болар еді? Өз ойларыңды дәлелмен жеткізіңдер. 3-топ «Әке» тобы Табиғаттың үйлесімділігін, тыныштығын бұзудың адам үшін қаупі неде? 3-тапсырма. «Т кестесі» әдісі арқылы ғалым пікірін оқи отырып, өз көзқарасыңызды жеткізіңіз
4-тапсырма. https://learningapps.org/ сайтты арқылы сұрақтарға жауап бер
|
Жақсы көңіл күй сыйлайды Топқа бөлінеді
Топқа бөлінеді
қайталайды
Жауап береді
оқушылар өз ойын білдіреді
тыңдайды
Постер жасап, қорғайды
Дескриптор: Талдау жасайды; Өз ойларын дәлелдейді; Қорытынды береді
Өз көзқарасын дәлелдейді
|
Ризашылық білдіреді
кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісімен
«Сен маған, мен саған » әдісі арқылы Эпизодтардан үзінді арқылы «микрофон» әдісі арқылы «Дейін және кейін» әдісі арқылы «микрафон» әдісі арқылы
|
стикерлер
топ атаулары
сұрақтар слайд
Суреттер
Оқулық
Портрет
Оқулық Слайд
Слайд
Сызба слайд
Сызба слайд
https://learningapps.org/display?v=p8k1hoehc18
|
|
Кері байланыс
Бағалау
Үйге тапсырма |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы сабақты қорытындылаңдар
Топ басышлары, бағалау парағына бағалаңдар
«Аққу – киелі құс» тақырыбына эссе жазу (сөз саны 90-100 cөз) |
Өз ойларын айтады
Бағалайды
орындайды |
«Білім қоржыны» әдісі
Бағалау парағы |
стикер |
шағым қалдыра аласыз























